fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
28-06-2014 / Новини Cтудреспубліки /  Запоріжжя

Драйв + жага до знань = Запорізька Студреспубліка

Ось і пройшов регіональний етап Міжнародної програми «Студентська республіка» у м. Запоріжжя. 200 молодих та амбіційних представників 9 вишів області 21 та 22 червня 2014р. будували власну модель міста. Анатолій Шашков — студент Запорізького національного університету став новим Студентським мером Запоріжжя [+ відео].

Під час 2-х днів студреспубліканці взяли участь у різноманітній мульти-фестивальній частині імпровізованої країни: «Квест», «Кубок КВН», «Інтелектуальні ігри», «Фото-квест», «Нічна туса» та Битва DJ, спортивні ігри та традиційна «Денна туса». Учасники команд дуже яскраво представили свої навчальні заклади та команди в цілому. «Містер Студреспубліка» викликав масу захоплених овацій.

Дуже емоційними й аргументованими стали дебати кандидатів на посаду Студентського мера. За результатами виборів ним став Анатолій Шашков — студент Запорізького національного університету, його програма об’єднує найважливіші аспекти самоврядування запорізького студентства.


Протягом двох днів, у серці «Студентської республіки», молодь Запоріжжя намагалась побудувати «Нову регіональну модель Запоріжжя». Перед початком оргдіяльнісної гри для молоді був проведений майстер-клас із побудови місцевого самоврядування у Німеччині.

Коли розпочалась ОДГ, то стало зрозуміло, що хлопці та дівчата мало, що розуміють у місцевому самоврядуванні і навіть деякі команди погано знаються на тому, в якому стані наразі знаходиться Запорізький регіон. Тому експертній групі Віктору Тлеушу й Інні Стащук довелося розповідати та наводити на думку студентів, що ж таке місцеве самоврядування і в якому стані воно у Запорізькому регіоні. Після завершення роботи у групах молодь зібралась на пленарне засідання, де були підняті такі питання, як економічні  можливості регіону, враховуючи дотаційність регіону та його залежність від російського ринку, а також постало питання про нові можливі напрямки розвитку економічного та соціального капіталу регіону. Після цих двох засідань було виділено декілька основних тез:

1.  Потрібно вміти працювати;
2.  Запоріжжя завжди знаходиться в мінусах;
3.  Відповідальність починається з нас самих;
4.  У регіоні немає інформаційної платформи;
5.  Запоріжжя не має свого бренду;
6.  Молодь регіону пасивна.

Остання теза дуже добре показала стан і на Студреспубліці в Запоріжжі. Молодь більше цікавили культурні та розважальні суб-фестивалі, а інтерес  до стану та розвитку регіону виявило лише 37% молоді від загальної кількості учасників.

У останній день команди презентували своє бачення розвитку регіону. Здебільшого це були проекти дуже вузького направлення, або вони не стосувалися розвитку регіону в цілому. Але незважаючи на все це, знайшлися дві команди, які змогли представити проекти свого бачення розвитку регіону це команда Запорізького національного технічного університету (ЗНТУ) та їх проект під назвою «Комітет інновацій» і команда Запорізького національного університету (ЗНУ), проект «Регіональна модель розвитку місцевого самоврядування».

По своїй побудові та плану дій на думку експертів перемогла команда ЗНУ, а кращим гравцем ОДГ було визнано Євгена Артьомова, представника команди ЗНУ. Депутатами Студентського магістрату стали:

1.     Ольга Лебедєва Запорізький національній університет;
2.     Ая Андрух Запорізький національній університет;
3.     Роман Мельниченко Запорізький національній технічний університет;
4.     Костянтин Селезньов Запорізький національній університет;
5.     Володимир Ткаченко Запорізька державна інженерна академія;
6.     Ольга Рачук Запорізький національній університет;
7.     Михайло Ткалич Запорізький національній університет;
8.     Марія Бинюк Запорізька державна інженерна академія;
9.     Станіслав Захарченко Запорізька державна інженерна академія;
10. Юрій Мурашковський Запорізький національній технічний університет.

Після завершення роботи над проектами для зацікавленої молоді було проведено майстер-клас із регіонального брендування. Також слід відзначити, що почесним гостем Запорізької Студреспубліки став лідер Дніпропетровської Студреспубліки Павло Краснобріжий.

27 червня було проведено останній і найгарніший суб-фестиваль Студреспубліки — конкурс краси особистості «Перша Леді». За корону «Першої Леді Запоріжжя» змагалося 12 дівчат із різних вишів. Дівчата мали змогу продемонструвати свою красу та розум. Леді виходили у вбраннях від найкращих дизайнерів Запоріжжя.

Корону та титул «Першої леді Запоріжжя» отримала Тетяна Пархоменко, студентка 2-го курсу ЗІЕІТу.

Вітаємо переможців Студреспубліки та її суб-фестивалів, бажаємо їм натхнення і сили до перемоги на всеукраїнському фіналі.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Запорізької Студреспубліки