fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
30-06-2011 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Миколаїв

Довгоочікувана боротьба студентів, або просто — хроніки Студреспубліки-2011

День молоді в Миколаєві святкували не один день. 25 та 26 червня 2011р. у рамках свята в нашому місті пройшов 12-й мульти-фестиваль «Студентська республіка-2011», який в цьому році зібрав рекордну кількість студентів, а саме — більше 400 осіб. Мульти-фестиваль відвідували начальники управлінь облдержадміністрації та міськвиконкому, депутати та інші цікаві люди м. Миколаєва, які спілкувалися із учасниками, давали поради під час гри та приймали участь в оцінці студентських проектів і виступів.

12 років поспіль на території м. Миколаєва проходить мульти-фестиваль «Студентська республіка», метою якого є сприяння зміцненню громадянського суспільства через розвиток у молоді культури громадської участі та демократичних цінностей. В цьому році «Студентська республіка-2011» порадувала своєю кількістю зацікавлених та перспективних студентів, а саме зібрала більше 400 чоловік з різних університетів нашого міста, коледжів та шкіл. Як зазначив на початку гри голова оргкомітету проекту Максим Гардус: «Така кількість учасників в цьому році можливо залежить від нашої співпраці з організацією ‘КАVА‘, або від цілеспрямованості учасників. Гра дасть відповідь на це питання».

В цьому році темою гри була «Миколаїв — в ТОП-100 міст Європи до 2040 року», яка мала на меті виявлення та популяризацію оригінальних, конкретних творчих підходів, спрямованих на досягнення цього завдання. Протягом двох днів були представлені різноманітні ідеї молоді, наприклад такі, як розвиток космічної промисловості в Миколаєві від кандидата на пост Студентського мера, депутата Студентського парламента України Олега Деренюги, відродження суднобудівництва від студента НУК ім. адмірала Макарова Дмитра Маломужа та багато інших цікавих проектів для нашого міста.

Оцінювали реалістичність та обґрунтованість студентських проектів спеціальні експерти «Студентської республіки». Такими добровольцями стали Воронов Віталій — начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді міськвиконкому, депутат міськради; Жук Микола — начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді ОДА, депутат облради, голова фракції «Партії регіонів»; Ільюк Артем — депутат міськради, голова фракції «Партії регіонів»; Михайловський Тимур — Студентський мер-2001, депутат Снігурівської районної ради, «Фронт Змін»; Точілкин Денис — радник міського голови; Худяков Володимир — депутат міськради, Кремень Тарас — депутат обласної ради, «Фронт Змін» та інші експерти.

Новим моментом Студреспубліки в цьому році була співпраця з організацією ‘КАVА‘. Отже оргкомітет вирішив зробити всі умови для студентів, як для політичної гри, так і для альтернативного відпочинку із пейнтболом, духовими рушницями, байдарками та іншим.

Перший день гри запам’ятався гарною погодою, не дивлячись на теплий дощ під кінець гри, а також смаком інтригованої гри учасників «Студентської республіки-2011». Протягом дня найактивніші (а таких було багато) придумували свої партії, приймали участь у дебатах, проводили переговори з іншими університетами. З урахуванням того, що цього року кількість учасників збільшилася в декілька разів, а також змінилися впливові фактори на учасників — це зовнішні стимули та реальне життя, для перемоги республіканцям довелося об’єднуватися один з одним. У результаті виборці мали можливість обрати одну з партій: «Включайся» чи «Команда Майбутнього». До першої партії увійшли представники п’яти вишів (МНУ ім. Сухомлинського, НУК ім. адм. Макарова, Миколаївський державний аграрний університет, Миколаївський інститут університету «Україна», Миколаївський політехнічний технікум) і об’єднана команда школярів. Друга партія об’єднала в собі дві команди від ЧДУ ім. П.Могили та одну команду студентів медичного коледжу.

За новими правилами гри Студентський магістрат формується не тільки за результатами виборів, та й за «життєвими силами», які учасники отримували напередодні в суб-фестивалях та дебатах. Виходячи з цього, до складу Студентського магістрату потрапили 6 членів партії «Включайся» та 4 від «Команди Майбутнього».

Безпосередньо в День молоді відбувся фінал «Студентської республіки», результатом якого стали вибори Студентського мера-2011 м. Миколаєва. Під час гри ходили плітки, що в цьому році студентська гра заполітизована, як ніколи. Але існували й інші думки, що стверджували про присутність реальних політичних сил, як і у минулому році, так і в цьому. Але плітки та різні твердження не змінили хід гри, коли вимальовувалися остаточні кандидати в мери, що було інтригованим моментом для «республіканців», адже були ставки й на інших студентів, наприклад на представника від НУК ім. адмірала Макарова.

Протягом дня відбувалася запекла боротьба між основними опонентами: студента МНУ ім. Сухомлинського Віталія Васильєва та студента ЧДУ ім. П.Могили Олега Деренюги. Двох кандидатів підтримували два великих студентських поля, адже перспективність, амбіційність та цілеспрямованість кандидатів іноді забирала прихильників до себе, або навпаки спрямовувала студентів до опонента. В результаті дебатів, переговорів та виборів Студентським мером-2011 м. Миколаєва став студент із МНУ ім. Сухомлинського Віталій Васильєв.

Депутатами Студентського магістрату-2011 м. Миколаєва стали студенти: Маломуж Дмитро, Кутняк Наталія, Вісков Кирило, Вишкварка Руслана, Артюхов Максим, Хабіров Вадим, Козачук Максим, Попкова Анастасія, Ковинєв Юрій і Князев Влад.

Переможців нагороджували під час святкового концерту до Дня Молоді на площі ім. Леніна. Воронов Віталій Павлович — начальник управління у справах сім’ї, дітей та молоді міськвиконкому, депутат міськради, особисто привітав Студентського мера та кожного з депутатів магістрату.

Вцілому, за словами багатьох учасників гри: «Студентська республіка» принесла масу емоцій та нових вражень.

Переможці будуть представляти в серпні наше місто на всеукраїнському етапі гри в Криму і спробують втримати за Миколаєвом посаду Студентського президента України. Побажаємо їм успіхів!
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Лідія Ємєлєва