Після регіонального етапу Чернігівської Студреспубліки, яка відбулася в кінці червня, депутати новообраного Студентського магістрату разом зі Студентським мером, представники магістратів минулих років, учасники регіонального етапу, лідери місцевої та всеукраїнської Студреспублікизібралися разом, щоб подискутувати про модернізацію рідного краю.
Чернігівські республіканці-«ветерани» відомі на всю країну своїм розумом і глибиною, а от, цікаво, яка зміна прийшла? На чому вона буде стояти? Чи зможе не загубити хоча б ту надію, не кажучи вже про волю, на кардинальну модернізацію, яку ще намагаються тримати республканці? Читайте і робіть власні висновки.
Отже, у зустрічі взяли участь, зокрема, голова Чернігівської ОО ВМГО «Студентська республіка» Антон Приходько, лідери міжнародної «Студентської республіки» Олександр Щерба й Андрій Гедрович і депутатка діючого Студентського парламенту України Світлана Ярошенко мали змогу обговорити безліч питань на зустрічі-дискусії, яка відбулася 8 серпня 2015р. у Чернігові.
Дана зустріч мала на своїй меті публічне обговорення результатів гри, яка була під час регіонального етапу Студреспубліки. Темою було обрано Програму модернізації Чернігівського регіону. Учасники зустрічі доторкнулися до тем, як глобального, так і локального масштабу.
В першу чергу, виступив Олександр Щерба та висловив свою точку зору щодо організації діяльності самої Студреспубліки, проблеми впровадження модернізації в Чернігівському регіоні та торкнувся до проблематики мотивації молоді регіону бути активною й ініціативною силою змін.
Задля того, щоб правильно вникнути в суть проблеми та зрозуміти вмотивованість молоді регіону було проведено опитування щодо проблем сучасної молоді. Кожен учасник дискусії мав змогу висловити свою точку зору та донести до співбесідників свої погляди на дане питання. Серед основних проблем молоді люди виділили таке: замала кількість однодумців, які зацікавленні й особисто вмотивовані у впровадженні модернізації в регіоні, недостатня кількість інтелектуальних ресурсів, відсутність у більшості людей уявлення про те, яким має та може бути краще життя. В ході коментування виражених точок зору, кожна з них була детально обговорена та досить вдало обґрунтована.
Після цього учасники зустрічі-дискусії обговорили, що саме слід модернізувати в їхньому регіоні та як вдало впроваджувати свої ідеї. Дійшли до висновку, що необхідно починати модернізувати самих себе, переосмислювати свої точки зору, направляти не тільки свої погляди, а й погляди інших на шлях, який веде лише в бік світлого майбутнього, в бік процвітаючої країни та щасливої молоді. В ході цього обговорення виникло питання: «А що саме заважає нам так мислити?» Було висловлене такі припущення: людей пригнічує страх перед невідомим; багато кого охопив відчай в очікуванні змін на краще; приземлений спосіб життя та небажання змінювати систему вже настільки засіли в нашій свідомості, що більшість просто не може з неї вирватися; багато хто просто не знає про інші стандарти та цінності життя, а дехто навіть не намагається їх пізнати.
В результаті обговорення учасники зрозуміли, що необхідно не тільки впроваджувати свої якісні проекти модернізації в життя, а й доносити до людей те, що кожен з нас є хоч і маленькою, але силою змін, силою модернізації. Кожен із нас може почати рухатися в напрямку світлого майбутнього й європейської країни, необхідно лише подивитися навколо та знайти таких людей, які мають бажання… але і страх, і невпевненість — донести до них, що діяти треба разом і діяти негайно та впевнено!