fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
10-10-2014 / Новини Cтудреспубліки /  Україна

Дебатери в ході гарячих дискусій віднайшли свою модель України

Студреспубліка-2014 уже історія, але гарячі моменти дискусій на дебатному турнірі в рамках фіналу мульти-фестивалю надовго залишаться у нашій пам`яті. Бажаючих взяти участь у пекельних дебатах було 8 команд і ми можемо сказати, що вони минули в рамках тематики мульти-фестивалю «Модель України в умовах нового світового порядку».

Побутує думка, що мульти-фестивальна частина Студреспубліки носить розважальний характер, але суб-фестиваль «Дебати» — прямий доказ того, що можна розважатися, паралельно розвиваючи свої ораторські, лідерські й інтелектуальні здібності. Тим паче, що суб-фест минув під егідою основної тематики Студреспубліки-2014: «Модель України в умовах нового світового порядку». Доказом цього стали основні теми-резолюції турніру.


Отож, в І турі зустрілися 4 команди наступних міст: Вінниця, Полтава, Дніпропетровськ-1 і Донецьк. Команди дискутували навколо резолюції: «В умовах нового світового порядку: Україна – центр Європи». ІІ тур минув під егідою резолюції; «В умовах нового світового порядку: влада в Україні – централізована». Команди, яким випала нагода подискутувати на тему децентралізації та централізації були наступні – Дніпропетровськ-2, Рівне-1, Рівне-2 і Тернопіль. Звичайно ж, потрібно враховувати той факт, що дебати уособлюють в собі те, що навіть, якщо ти не погоджуєшся з позицією, що випала, але повинен стійко та впевнено переконувати суддівство у своїй позиції, навіть, якщо вона протирічить своїй власній. Можна впевненно сказати, що ті 4 команди, які вирвались у фінал, фантастично справились із даною задачею.

Фінал був ознаменований резолюцією «Сучасна молодь України – еліта нації». Задача випала непростою командам із Дніпропетровська та Рівного, які грали в опозиції (заперечення). У висновку, перемогу в дебатному турнірі впевненно здобули мужні хлопці з Дніпропетровська – Олег Манко та Олексій Алєксєєнко. Досвічені дебатери, які ще раз довели істинність своєї «пальмової гілки» дебатної спільноти України. Впевнено трималися також дебютантни-хлопці з Донецька, які зайняли ІІ місце на турнірі – Сергій Дяченко та Григорій Зіновик.


Топ-спікером турніру стала гравець команди Вінниці – Олена Монастирська, яка впевненно оперувала економічними фактами негативних сторін вступу України до ЄС.

Отож, можна сказати, що студреспубліканці були активними й ідейними не лише на пленумах і факультативах, а й на суб-фестах, що вимагають мозкового штурму!

До зустрічі, на запальних дебатах Студреспубліки-2015!
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Інна Масленчук