fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
15-07-2012 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Закарпаття

«Что мне зной, что мне дождик проливной, когда мои друзья со мной?..»

Студенти зі всієї Закарпатської області протягом чотирьох днів (із 10 по 13 липня 2012р.) створили власну Республіку зі столицею в Лумшорах. База відпочинку заводу «Турбогаз» цього річ зустріла близько 400 активних, креативних, цікавих учасників із 17 команд (плюс оргкомітет та кафедра туризму УжНУ) [+ вiдео].

Коли разом збирається стільки дружніх, веселих та налаштованих на активний відпочинок людей, ані дощ, ані бруд під ногами в жодному разі не зіпсують хорошого настрою.

Незважаючи на те, що офіційне відкриття Студреспубліки відбулося по обіді 10 липня, організатори заходу прибули на базу майже за добу до цього. А робота митного контролю та реєстраційного комітету стартувала о сьомій ранку першого дня (сюрпризом стала команда з Хуста, яка прибула на місце на годину раніше).

Щоб уникнути хаосу, попередньо був складений графік, за яким команди прибували кожна у визначений час. На кордоні «митники» перевіряли наявність паспортів Студреспубліки та вилучали акогольні напої: на території фестивалю дозволялося пити лише пиво. Усі учасники отримали фірмову продукцію та футболки з логотипом.  У новоствореній державі функціонувала і власна валюта – «студік». Офіційний курс (1 гривня = 1 студік) тримався протягом усього періоду існування Республіки. 

Сотні сумок, десятки казанів та каструль, майже семигодинне розселення та розбиття наметового містечка, чотирисотні  усміхнених облич та очікування сонця… Незважаючи на дощ, який декілька разів намагався налякати студреспубліканців, відкриття мультифестивалю відбулося вчасно. Команди представили себе, виголосили девіз та кричалки. Почесними гостями студреспубліканців стали закарпатський політик Валерій Пацкан, Народний депутат України Сергій Мошак, голова Перечинської районної ради Анатолій Перцев.

Були і певні зміни в організації життя на Республіці-2012: збори капітанів відбувались двічі на день, за потреби та у надзвичайних ситуаціях – ще частіше, обід та вечерю «видавали» централізовано на команду, а не на кожного окремого учасника.

Студентам не давали нудьгувати із самого початку функціонування держави: щоб розігнати дощові хмари, перший день розпочали із незвичайного конкурсу «мокра футболка». Далі хлопці вигадали смішну забаву у «багнюці» (хто довше просковзить на животі). Також цей день був насичений інтелектуальними конкурсами: початок оргдіяльнісної гри (яка тривала протягом усієї Республіки, перемогу здобула команда «Команда»), хитрування у «Мафії» (яка цьогоріч відбувала жителів двічі на день) і брейн-ринг. Останнє змагання особливо запам’ятається куратору – Федору Шандору («перли» від команд: ківі, кенгуру, пластмасса тощо ще й досі згадуються з усмішкою).  Переможцем брейн-рингу стала команда оргкомітету, яка повністю складалась із КВНщиків, а другою була команда… Закарпатської ліги КВН.

Родзинкою вечора став конкурс «Закарпаття має талант». Судячи з номерів конкурсантів, студенти полюбляють співати, а от талановито чи недуже – це вже окреме питання. Переможцем став представник команди «Гарньєр» (Мукачево), по сумісництву гравець команди КВН «БУМ»Толік Рябінін (голос у хлопця шикарний, а разом із харизмою та артистизмою і за допомоги найкращих друзів – Андрія Деніщука та гітари – вийшов просто бомбовий коктейль!), другою стала Христина Ярема («Бограч») із віршем про Студреспубліку, а третє місце судді віддали Валентині Артюхіній («КітКат») за східний танець.

Наступний день розпочався о восьмій ранку із гучних нот гімну «Студентської  республіки»,  гурту «Дюна», який передавав усім «привет с большого бодуна». «Долинами Карпат» знову озивався голос Валерія Костинського (МС Льоліка), який кликав усіх на «руханку». Розважально-конкурсна програма другого дня була ще більш насиченою. Надзвичайно цікавим був квест: студенти шалено шукали учасника під номером 518 (ним виявився вжезгаданий Льолік), капітана команди КВН «ОТФонаря», аби віддати йому курячі яйця Федора Шандора, який задавав учасникам інтелектуальні питання і, в разі правильної відповіді, давав наступний код. Виконуючи кожне завдання, учасники отримували код наступного, а в останньому номері були зашифровані літери алфавіту, які привели учасників до місця фінішу. 

Протягом дня і хлопці, і дівчата змагалися у футбол, хлопці також грали «слона», ходили на зустрічі з політтехнологом на тему виборів, а також готувались до вечірніх змагань. 

Другий концерт був ще більш насиченим і різноманітним. Інтелектуальні, серйозні змагання «Кращий студент року» (фінал яких відбудеться у жовтні) «розбавили» веселим та імпровізаційним конкурсом «Битва екстрасенсів», а також яскравим показом бодіарту (кожна команда отримувала тему, а потім творила на тілах учасників неймовірні малюнки). Найбільше правильних відповідей дала Наталія Жулинська («Опіум») і перемогла у першому конкурсі, «Вуп-Вуп Вуду» Володимир Кірсанов (ЗЛ КВН) став найсильнішим екстрасенсом Студреспубліки (від оргкомітету смішив своїми надзвичайними екстрасенсорними якостями Олександр Шевелюк), а найкращий бодіарт  створила  команда «Легіон» (тема – «Королі і королеви»).

Дощ третього дня знову не зміг налякати студреспубліканців, а навпаки, наштовхнув на вигадування нових екстравагантних конкурсів. Окрім, вже звичної руханки, спортивних змагань, провели імпровізований лумшорський Love Parade, який став однією з найрезонансніших подій мульти-фестивалю.

Після обіду відбулися дебати між претендентами на посаду Студентського мера. Також були названі кандидати в депутати Студентського магістрату. Учасники всіх команд об’єдналися у дві партії – «Ківі» (очолила  Катерина Келемен, «Єдине студентство») та «Партія туризму УжНУ» (на чолі з Валерією Легезою). Того ж дня відбулися вибори, а переможців оголосили наступного дня.

І знову ввечері – найцікавіше! Цього разу до сцени мешканців Республіки зібрали змагання між новоствореними командами КВН («Полмукачева», Мукачево, та «Палата №7», Ужгород), і, звичайно ж, конкурси краси «Перша Леді» та «Містер Студреспубліки». Дівчата та хлопці вражали вродою, поставою, гумором, словом, старалися, як могли. Перемогу здобули Ольга Масляник («Опіум») і Даніель Сливка (ЗЛ КВН), які представлятимуть нашу область на всеукраїнській Студреспубліці в Криму. Змагання КВНщиків складались із трьох конкурсів: фрістайла,  біатлону (по 4 жарти) та розминки з залом. Найсмішнішою на думку журі стала «Палата №7».

Кожен день завершувався ще одним субфестивалем — «Нічною тусою»: дискотекою, на якій виступали представники команд, влаштувавши Dj- та PJ-парад. «Веселі танцюльки» просто неба тривали до ранку. Остання «туса» взагалі плавно перейшла у ранкову руханку! Організатори вже просили учасників піти хоча б годинку відпочити! Якби музика лунала й надалі – студенти б «виплясувалище» ще і ще!

 

Вранці четвертого дня пройшло веселе «Студентське весілля» та останні спортивні заходи. Також відбулась інавгурація нового Студентського мера, яким із невеликим відривом, стала Катерина Келемен (до речі, учасниця легендарної «І Зимової Студреспубліки»), а також представлення нового магістрату. Завершився день урочистим закриттям мульти-фестивалю, оголошенням команди-переможниці загального рейтингу, а також згортанням тимчасових помешкань і прибиранням території. 

За кожну перемогу команда отримувала бали, що зараховувалися у загальний рейтинг. За підсумками всіх ігор визначалася найактивніша команда – це «Єдине студентство», котра в підсумку отримала 233 бали, ящик морозива та знижку на участь у наступній Закарпатській Студреспубліці. Проте не менш активно себе проявили команди, що посіли 2-ге і 3-тє місце – це «СРСР» та «Опіум» відповідно. 

Слід зазначити, що команда Закарпатської ліги КВН гідно представила себе, і хоч булла найменш чисельною на Студреспубліці, у підсумковому рейтингу із 110-ма балами посіла 7-ме місце. КВНівці виграли два великих конкурси («Битву екстрасенсів» та «Містера…»), яскраво зіграли у брейн-ринг, виграли КВН та взяли участь у більшості заходів.


Також до організації всіх конкурсів «Студентської республіки» дуже активно долучаються закарпатські КВН-щики та ті, що мають безпосереднє відношення до цього молодіжного руху. Починаючи від кухні та реєстрації, і завершуючи «нічними тусами», спортом, веселощами, новими екстравагантними конкурсами та іншими заходами, проводили та заводили публіку саме КВНівці. ЗЛ КВН є однією з тих, хто ледь чи не найактивніше підтримує, вигадує, організовує всі молодіжні ініцативи. Особлива подяка хлопцям із команди КВН «Тяп-ЛяП»: якби не вони, то більшості смішних конкурсів просто могло і не бути. 

«Студентська республіка» – це той захід, який об’єднує студентів із різних куточків Закарпаття, дарує позитивні емоції та чудовий настрій. Здавалося б, 4 дні… Так мало! Але скільки всього цікавого відбулось, скільки пережили… Скільки спогадів залишилось: дещо зафіксували фотографи, оператори, а щось просто закарбується у пам’яті надовго. Свято завершилось сльозливими прощаннями зі Студреспублікою, новими друзями та обіцянками спочатку зустрітись на «афтепаті», і обов’язково – наступного року на цьому чудовому фесті!

Тож, щира подяка всім тим, хто долучився до організації мультифестивалю і подарував сотням учасників чотири дні справжнього студентського щастя!
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олександра Артюхіна, ЗЛ КВН