fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
11-08-2013 / Новини Cтудреспубліки /  Чернівці

Чернівецькі студенти розробляли план реалізації своїх мрій

8 серпня 2013р. у приміщенні бібліотеки центру естетичного виховання та творчості «Юність Буковини» Чернівецька «Студентська республіка» провела круглий стіл на тему «Майбутнє: від мрії до реального плану дій».

Студенти Буковини та запрошені гості й експерти обговорювали своє сьогодення та найближче майбутнє, вибудовували план дій, щоб дійти до того, що дійсно на їхню думку необхідно. До свого обговорення запросили й викладачів, відомих спортсменів та активних діячів, а саме депутатів Студентського магістрату-2013, Студентського мера міста Че Олександру Стойку, лідера Чернівецької «Студентської республіки» Володимира Карагяура, Студентського президента України-2012 Андрія Кравця, Студентського президента України–2013 Володимира Палагнюка, депутата Студентського парламенту України-2013 Юлію Ілащук, депутата Чернівецької обласної ради Віталія Ткачука, депутата Чернівецької міської ради Дмитра Паладяна, голову Чернівецької обласної федерації армрестлінгу Маріуса Байку, доцента кафедри «Історії України» факультету історії, політології та міжнародних відносин, кандидата історичних наук Сергія Добржанського, кандидата політичних наук Сергія Бостана, директора Чернівецького обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Георгія Мазурашу, Голова Студентсьокго парламенту Буковини Віталія Смандича.

Олександра Стойка, Студентський мер Чернівців, під час заходу сказала: «Я вважаю, що потрібно проводити не тільки розважальні заходи, а й такі як «Школа молодого лідера» в кожному навчальному закладі, розвивати гуртки різноманітних класичних та сучасних напрямів, а також розвивати культуру молоді проводячи літературні вечори, ознайомлюючи молодь з  мистецтвом, і обов’язково спонукати студентів працювати над собою та своєю освітою щодня, щохвилини».

 

Олександр Заліско, студент: «Сьогодні проводяться спортивні змагання тільки з футболу та ще декількох найпопулярніших видів спорту, з інших видів спорту вони якщо і проводяться, то дуже рідко і не найвищому рівні, тому потрібно організовувати змагання між вишами також і  з інших видів спорту, взагалі популяризувати зайняття спортом фізкультурою, здоровий спосіб життя. Можливо ті хто не хоче займатись спортом познайомившись з якимось невідомим йому спортом стане ярим його прихильником, і в Україні стане на одну здорову людину більше. Також сьогодні немає значної координації між вишами у сфері органів студентського самоврядування. Так, існує студентський парламент Буковини, але це потрібно робити на більш міському рівні, в плані рекламування».

Маріус Байка, голова Чернівецької обласної федерації спорту: «Хотілось би звісно ще більше підсилити в спортивному плані студентство. Тому, що студенти – це унікальне поєднання інтелекту і спортивного здорового тіла. І якщо підсилити їх більше в спортивному плані, то це піде тільки на користь в майбутньому для кожної молодої людини».

До обговорення приєдналося чимало спудеїв. А також, зрозуміло і представників старшого покоління, вони теж висловлювали свої позиції та побажання.

Володимир Карагяур, координатор ВМГО «Студентська республіка» в області: «Чернівцям потрібен зовсім новий вектор розвитку. Потрібно введення інноваційних технологій, проведення регіональної інноваційної політики. А подібний досвід  найкраще черпати у наших європейських партнерів – міст-побратимів міста Че, а також інших міст-партнерів із Євросоюзу».

Загалом, якщо ж підсумувати всю розмову, навіть дискусію за круглим столом про майбутнє, то тут неодноразово звучали фрази, що «Студентська республіка» – це та школа, що навчить і налаштує.

 

Сергій Добжанський, викладач ЧНУ ім. Юрія Федьковича: «Це дає оту «закалку», отой фундамент майбутнього, що дає натхнення відчувати себе лідером, розуміти як будувати своє майбутнє».

Все залежить від кожного з нас, студенти – це молоде покоління, яке має можливість будувати свою державу саме такою, якою хоче, з усіма перевагами. Але починати треба зі своєї компанії друзів, родини та вищого навчального закладу. 

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Генріетта Беух, Володимир Карагяур