fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
01-03-2017 / всі теми /  м. Київ

«Борітеся-поборете»

xCfckLSXpaEНедолугі спроби «реформування» освіти призвели до зменшення стипендій, до соціальної напруги, а значить збільшення еміграції. В кращих традиціях поліцейських держав проти тих, хто намагається проявляти громадянську активність застосовуються репресії. Як протидіяти? З цією метою Студреспубліка ініціює створення громадського штабу. Звертайтеся, якщо тисне влада, адміністрація вишу, корумповані викладачі чи будь-хто [+ відео].

От, візьмемо найбільший університет України – Київський ім. Шевченка. Він, на жаль, не завжди є взірцем академічних свобод (хоч при Табачнику, хоч при Квіту, хоч зараз) – присутня і кон’юнктурність, і навіть репресивні «совкові» практики. Деталі чергового конфлікту між студентами й адміністрацією Шевченка, коли відрахували студентів-активістів, а також позиція Студреспубліки — в сюжеті «Вікна-новин» телеканалу СТБ.

Валерія Ратушняк [ведуча «Вікна-новин»]: Xt0z6fxsX_IСкандал у Національному університеті ім. Тараса Шевченка: два десятка студентів відрахували з вишу, бо були активними не там, де треба. Молодь створила організацію за назвою «КНУ Протест» і почала цікавитись, куди саме керівництво університету витрачає гроші. Кажуть: за це їх почали «завалювати» на екзаменах, а згодом, мовляв, не склали сесію і їх відрахували.

Борис Сачалко [журналіст СТБ]: Це Станіслав, Богдан і Микола, у свої 19 вони вже дізнались, як тяжко бути в опозиції. Ця історія почалась ще кілька років тому. Хлопці з друзями почали вивчати, як їх університет користується тендерними закупівлями.

Станіслав Тихонько [активіст]: Пользуясь тем же «Прозорро», мы поднимали разную информацию о закупках в университете и находили разного рода нарушения. Фактически всех активистов кроме меня отчислили.

Богдан Цюрко [активіст]: Мы совершенно демократично вышли и попытались, как бы, немножко по-другому общаться с администрацией. Во время этого мы получили со стороны администрации, непросто, ну, какое-то непонимание, того чего мы хотим, а даже неуважительное, грубое отношение.

Володимир Бугров [проректор із науково-педагогічної роботи КНУ]: Я не скажу, що там погані студенти, чи щось, але інколи програма університету складна.

DSC_5113Артем Ніколенко, один із лідерів Київської Студреспубліки, однієї з найбільших спілок України, конфлікт в Університеті Шевченка називає однією з наймасштабніших акцій репресій за останні роки. Нині на базі Студреспубліки готуються відкрити штаб допомоги студентам, які потерпають від репресій. Кажуть: «Приклад показав, потреба є».

Артем Ніколенко: Ми можемо надавати від звичайної консультаційної допомоги і роз’яснення, як найкраще поступити, до координації якихось протестних рухів.

Борис Сачалко [журналіст СТБ]: Станіславові, Богданові і Миколі, як то кажуть, пальця в рот не клади. Нині готують позов до суду, виборюватимуть право на навчання.

17 лютого 2017р.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: За матеріалами СТБ