«Альтернативні курси розвитку України» — це не війна і не іноземне втручання. Це потужне, незалежне від партій громадянське суспільство та фінансовані народом, а не олігархами партії нового типу. До такого висновку прийшли учасники «VIII Зимової Студреспубліки», яка проходила 26–29 лютого 2016р. у Карпатах, на Буковині [+ відео].
Цьогорічна ЗиСР була особливою, по-перше, участь у ній взяла велика кількість учасників, по-друге, були вони представляли практично всі регіони України, включаючи Донбас і Крим, по-третє, учасники представляли різні вікові категорії — від студентів до тих, народився ще в 50-ті, по-четверте, у нас було ціле сузір’я чудових експертів, по-п’яте, сама тема зобов’язувала до відповідальної, складної та рішучої роботи. Як учасникам «Зимки» вдалося бути успішними в аналізі проблем України і запропонувати багато альтернативних сценаріїв позитивного розвитку — далі.
Під час офіційного відкриття «VIII Зимової Студреспубліки» лідер республіканців Павло Вікнянський підкреслив, що саме на наших плечах лежить відповідальність за майбутнє України, адже влада не знає і не бачить, куди повинна рухатися країна, тому ми повинні написати альтернативні курси для розвитку країни. Також республіканців приїхав привітати друг Студреспубліки, громадський діяч Олексій Бурбак, який побажав не лише напрацювати багато ідей, але й обов’язково їх реалізувати.
Робота розпочалася зі скайп-факультативу про свободу вибору соціоекономічної моделі розвитку задля модернізації від професора історії Монреальського університету д-ра Якова Рабкіна (Канада). Також на події з нами перебували, експертуючи учасників і читаючи факультативи: соціальний психолог Олександр Губенко (факультатив «Креативність мас й еліт як неодмінна умова інноваційної модернізації України. Як цього досягти»); філософ Сергій Дацюк (факультатив «Світові альтернативи найближчого майбутнього»); політолог Андрій Круглашов (факультатив «Політичні комунікації майбутнього»), політичний філософ Андрій Окара (факультатив «Технології утворення нової суб’єктної модернізаційної еліти в Україні в умовах війни й економічної розрухи (політологічний і соціально-філософський аспекти)»), економіст Володимир Панченко (факультатив «Аналіз можливостей застосування альтернативної економіки з урахуванням концепції неозалежності як противага ультраліберальному підходу для випереджального розвитку української економіки»); психолог, священик о. Антоній Рудий (факультатив «Чому колективна тупість сильніша індивідуального розумового феномену»), філософ Володимир Фадєєв (факультатив «Як можлива республіка в майбутньому?»).
Сама гра проходила в надзвичайному інтелектуальному напруженні, яке так захоплювало учасників, що забувалося про все, окрім необхідності зосереджено думати над майбуттям України. Групи змінювалися, позиції то народжувалися, то не витримували експертування і помирали, ідеології відпрацьовувалися на новий лад, а в підсумку залишилося 2 найважливіші складові, два курси нової України: активне громадянське суспільство, яке відстоює принцип побудови України як дуже децентралізованої країни, та політична партія лівих сил західного зразка, яка складається з лівих, інших демократів, вони виступають за повну модернізацію України. Ці великі групи співпрацюють між собою. Партія має комунікувати та чути народ, включати в свої програмові позиції вимоги від громадянського суспільства і зобов’язується їх втілити, коли буде при владі.
«VIII Зимова Студреспубліка» подарувала нам не лише глибокий аналіз реальних проблем, але і розробила бачення модернізаційних змін, які необхідно негайно впроваджувати в Україні, аби вона існувала взагалі. Це не пафос, от такий жорстокий вибір стоїть перед нашою державою, а значить і перед нами.
Перемогу у ЗиСР-VIII здобув полтавчанин Олександр Глазов, депутат Полтавської міської ради, друге місце отримав Юрій Давиденко, що вчиться у Маріуполі, на третьому — Крістіна Літош із Горлівки, яка зараз вчиться у Слов’янську. Переможці отримали цінні подарунки від партнера Студреспубліки – української компанії Impression Electronics, а також інтелектуальні, «розумні» книги. Всі учасники під час офіційної церемонії закриття були нагороджені дипломами, а ще книжками нашого видатного економіста Богдана Гаврилишина.
По завершенню ЗиСР на учасників очікувала чудова оглядова екскурсія по Чернівцям. Вони відвідали прекрасний Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича, де спілкувалися з проректором Тамарою Марусик.
Після цього Чернівецький міський голова Олексій Каспрук провів зустріч з учасниками ЗиСР у залі засідань міської ради, виголосив вдоволення від того, що подія вже вдруге проходить саме на Буковині і йому вдається вже вдруге поспілкувався з її учасниками, поцікавився підсумками «Зимової» та відповів на питання учасників. Ну, і на завершення всі мали можливість помилуватися сучасним мистецтвом у галереї «Sweet-АРТ».
***
Організатори:ВМГО «Студентська республіка», оргпідтримка Міністерства молоді та спорту України. Партнери: ПАТ «Гравітон», компанія Impression, SendPulse, ресурсний центр «ГУРТ».