fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
18-11-2011 / Новини Cтудреспубліки /  Івано-Франківськ

Змінити майбутнє можна, впливаючи на владу

«Без демократії немає свободи […]

Захищати її та відновлювати там, де її порушено –

це перший обов’язок кожного, хто любить свободу»

Фрідріх Еберт 


10-13 листопада 2011р. у м. Суми відбувся семінар «Забезпечення впливу молоді на рішення місцевої влади шляхом участі у нормотворчості», який пощастило відвідати активістам Студреспубліки з м. Івано-Франківська – Вірі Андріюк та Ірині Давиденко.

Впливати на прийняття рішень на рівні своїх громад вчилися молоді активісти з Сумської та Київської області. Захід відвідали й інші активісти ВМГО «Студентська республіка» Сум та Києва.

Проведенню незабутнього навчально-практичного семінару у м. Суми завдячуємо німецькому фонду ім. Фрідріха Еберта (нім. Friedrich Ebert, (1871-1925) — німецький соціал-демократ, один з провідних діячів СДПН, лідер її правого, крила, перший рейхсканцлер Німеччини, перший демократично обраний президент Німеччини).

Оскільки студреспубліканці беруть активну участь у поширенні політики свободи, солідарності та справедливості в Україні, наша участь у подібних заходах є актуальною та плідною.

Ми отримали відповідь ніби на всім відомі питання: хто такі депутати, що входить в їхні обов’язки та повноваження. Віра Андріюк зауважила, що отримані знання стануть в нагоді не тільки чинним та майбутнім помічникам місцевих обранців, а також бажаючим стати в майбутньому депутатами, молоді, яка займає активну позицію та прагне впливати на прийняття рішень місцевих рад.

«Депутатського фонду не існує!» — тепер переконано стверджую у своїй громаді  Ірина Давиденко. Справді, більшість присутніх вважали, що у розпорядженні місцевих депів є ніщо інше як «депутатський фонд», який насправді є «сурогатом», «опіумом» для некомпетентних депутатів. Що це? – це є частина місцевого бюджету, за допомогою якого з-під носа «обраних» «уводять» решту місцевого коштів (а в цей час ним розпоряджається мер & Кo).

Також студреспубліканцям нагадали про особливості виборності та підзвітності депутатів на місцевому рівні, прийняття місцевих бюджетів, особливості місцевого самоврядування.

Особливо корисними для нас стали практичні завдання: розробка бюджетів організацій, які перебувають на держбалансі (садки, лікарні, комунальні організації), у міні-групах працювали над проектами рішень місцевих рад, вправлялися у складанні посадової інструкції для помічників депутатів.

Хайлайтом програми був влаштований організаторами брейн-ринг, де учасники від Студреспубліки продемонстрували високий ступінь засвоєння поданого матеріалу.

Сподіваємося, що учасники скористаються отриманими знаннями і влада буде асоціюватися, не з «дорогими тачками», вседозволеністю та безвідповідальністю, а з компетентністю, законністю та патріотизмом!




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Ірина Давиденко