fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
15-03-2011 / Новини Cтудреспубліки /  Чернігів

«Зимова Студреспубліка» проектує майбутнє: сповідь учасниці

"Командос". Саме так я думала буде проходити "Зимова Студреспубліка" з тоді ще не зрозумілою темою «Команда майбутнього». Команда, на кшталт славнозвісної гри, теж повинна була об’єднати нас для боротьби з спільним ворогом. Гра зі своїми правилами, героями і, звичайно, не простим сюжетом. І ми, як піхотинці на захисті барикад свободи.

Але ті чотири дні змусили поділити час на «до» і «після». І тепер з висоти пройденого і зробленого, раціональніше оцінити те, що відбувалось із нами. Так як для мене це була перша гра, і не маючи ніякого досвіду, я спочатку розгубилась, і не відразу включилась в діяльність. Та відчула хаос, не тільки в думках, але і в душі. Страх від того, що не маю достатніх знань, а володію лише безформною інформацією, від неможливості зв’язати думки з реальною відповідальністю, а не як звикла, з красивою теоретичною мішурою, від неспроможності мислити не шаблонно, і страх від просто жити…і «не бути» в майбутньому..

Бути, чи не бути? Гамлетівське питання, але стояло дуже гостро під час останніх пленумів. Вибір за нами: «не бути» і проживати своє життя, радощі й прикрощі на самоті, безперестанку збагачуючись, щоб віднайти загублене щастя, безцільно марнуючи своє життя, переслідуючи ниці цілі, відчувати постійний страх, приниження від нереалізованих можливостей, талантів або все ж таки «бути» і виокремити в своєму серці нішу для України – гідній країні майбутнього для команди майбутнього! Країні, де цінують за вчинки, а не за зовнішній вигляд, щиро посміхаються частіше, а не насміхаються, де дивляться в вічі і крокують поряд, а не проводжають поглядом в спину і затоптують у грязюку.

Все, що відбувалось там, дуже точно відображало ситуацію, яка склалась в нашій країні зараз — фарисейськість правління, неорганізованість і домінування власних інтересів над загальнокомандними, не бажанням працювати в незнайомій групі, де нема «дружбанів» і «земляків». І це стосувалось всіх разом і кожного окремо, і мене в тому числі. І тепер це стало поштовхом для самовдосконалення і викарбування в душі, таких моральних принципів як відповідальність за свої вчинки, казати правду в вічі, і не підсолоджувати цю пілюлю обманом, ставити перед собою мету і досягати її, і не посилатись на обставини…

Отримала значно більше ніж очікувалось в звичайній конференції- прийняти участь, послухати доповіді, побачити зимові Карпати… Ніколи б не подумала, що змусить мене замислитись над реальністю і зняти рожеві окуляри,які я носила останні двадцять років, відкинути нав’язані стереотипи і будувати своє життя в новій перспективі, зі своїм орієнтиром. Бо в нашій свідомості викарбовано змалечку, як аксіома — ніхто замість нас не буде творити наше майбутнє. Але осягнути її може лише духовно збагачена людина, зі своїм незалежним поглядом і осмисленим досвідом. А спиратися лише на власний досвід замало, тому читайте книжки, спілкуйтесь із успішними людьми і частіше покидайте свою зону комфорту! І тоді ми будемо!

Вже давно минула "ІІІ Зимова Студреспубліка", але той драйв, шалений ритм, безсонні ночі і невловиме відчуття свободи, братерства, енергійний запал буде з нами завжди!

P.S. Все написане вважати лише приватною рефлексією=))

Обговорення на форумі 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Тома Коляда