fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
02-07-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Полтава

Ювілейна по-слобожанськи

Усе пройшло на «Ура»! Просто супер! «Висяки» були як завжди, але емоції, драйв та інтенсивність перебили все у стократ. Ми відіграли Республіку по-слобожанськи, адже так склалося, що у нас на Студреспубліці зустрілися голови оргкомітетів Полтавщини, Харківщини та Сумщини одночасно, етнічного регіону України Слобожанщини — Олег Слизько, Джамал Корбань та Юрій Обод відповідно. Це говорить про єдність і дружбу команди Студреспубліки [+ відео].

Вихідними у Полтаві вп`ятнадцяте проходив регіональний етап Міжнародної програми «Студентська республіка»! Формат мульти-фестивалю, ключовою подією якого була стратегічна гра «Полтавщина. Майбутнє: від мрії до реальних дій», не давав перепочинку ста двадцяти завзятим та амбітним учасникам проекту.

Мальовниче місце – пансіонат «Кротенківський» став для нас, напевне, чи не єдиним, де одночасно можна перевірити свої знання та дискутувати на надскладні народно-господарські теми, бути виборцем або спробувати обиратися, проявити художню творчість, пограти в інтелектуально-психологічні ігри, зайнятися спортом та класно потусити.

Це єдине місце в Україні, де абсолютно різнопланові люди: спортсмени, КВНщики, громадські активісти, танцівники, клабери й інтелектуали одночасно обговорюють питання майбутнього своїх міст. Насичена програма у режимі нон-стоп включала в себе вступ до Академії республіканської мрії шляхом складання Зовнішнього незалежного тестування з історико-геагріфічно-суспільних тестів на теми Полтави та програми «Студреспубліка», а також написання диктанту з української мови. Спочатку це мало кому сподобалося, але після слів ведучого: «Згадайте, коли ви востаннє писали диктант», — ця ідея так усіх вразила, що кому не вистачило сидячих місць на арені, писали до коліна. За результатами перевірки Студреспубліка відзначає, що в Україні є масова тотальна проблема грамотності у молодіжному середовища, і з цим терміново потрібно боротися.

Після вступу до Академії учасники два дні працювали над плануванням дій для розбудови міст мрії у чотирьох блоках «я – місто», «економіка міст», «інфраструктура» й «управління містом». Допомагали у цьому поважні експерти та намагались виправляти помилки молодих учасників і всіляко сприяти максимальному зануренню у проблемну задачу гри, адже у нас в Україні ніхто не займається стратегуванням, тим паче на міському рівні. Але без цього майбутнє міст визначається не його жителями, на жаль…

Ввечері першого дня проходив відбірний етап загальнонаціонального конкурсу краси серед чоловіків «Містер Студреспубліки», а далі, як уже роками прийнято, учасники грали в інтелектуально-психологічну гру «Мафія», яка допомагає розбиратися в людях по їх словах і жестах, а також активно відпочивали на "Нічній тусі".

На ранок відомий фахівець, майстер відеорежисури, зйомок і монтажу Руслан Сімакін провів факультатив на тему аматорського кінематографу. Пообіді стартував Кубок Студреспубліки з міні-футболу та паралельно інтелектуальна гра «Що?Де?Коли?». Бурхливі емоції від забитих голів і розгаданих питань просто надихали та надихали молодь на активність.

Далі був блок семінарів на тему «За збереження родини» (Олександр Сазонов, голова Молодіжного парламенту Полтавщини); «Інтернет. Можливості зробити кар`єру та створити власний бізнес» (Роман Бовкун, підприємець, громадський діяч), «Сучасний ТОП-менеджмент» (Олег Вустенко, екс-голова Полтавської Народно-демократичної ліги молоді).

Паралельно усім процесам протягом трьох днів видавалась газета «ЗаДіло!» та транслювалися телевізійні новини Студреспубліки, а також проходив фото-конкурс «Спалах емоцій». Ввечері учасники зібралися на політичне ток-шоу «Республіка», де доповідачами були найбільш успішні гравці стратегічної гри «Полтавщина. Майбутнє: від мрії до реальних дій» Олесь Лучний, Олексій Цебінога, Ігор Журбенко, Олександра Забеліна, Денис Корнєєв та Юрій Федоров. Інспектували та критикували позиції відомі студреспубліканці усіх років – Олександр Сазонов, Голова молодіжного парламенту Полтавщини; Олег Вустенко, екс-голова Полтавської Народно-демократичної ліги молоді; Максим Петренко, екс-президент Студентського парламенту аграрної академії; Сергій Шахов, президент Інституту демократичного суспільства; Андрій Савельєв, письменник і громадський діяч; успішні підприємці Максим Мотайло, Ірина Голтвяниця й Андрій Підлісний, викладач Полтавського університету економіки і торгівлі Анна Артеменко, а також голова оргкомітету Сумської Студреспубліки, учасник проекту «Дом-2» Юрій Обод і голова оргкомітету Харківської Студреспубліки Джамал Корбань, який навіть привіз до Полтави свою команду та перемагав з нею у багатьох активностях мульти-фестивалю.

Пізніше відбувся регіональний етап єдиного загальнонаціонального конкурсу краси серед студенток «Перша Леді», пройшли другі етапи "Мафії" та "Нічної туси", які відбувалися усю ніч. На ранок свідомі студреспубліканці не пішли спати, а провели о 7.00 ранку змістовний суб-фестиваль «Дебати», темою якого стало «Відношення до ЛГБТ-спільноти». Студреспубліка відзначає, що це є глобальною проблемою людства та потихеньку призводить до його знищення, але інша команда представляла позиції толерантності на рахунок піднятої теми.

Пізніше пройшов футбольний матч між збірними командами дівчат і хлопців, в якому впевнену перемогу з рахунком 6:1 вибороли дівчата, та факультатив Сергія Шахова «Як продати себе та знайти гарну роботу».

Далі відбулися дебати кандидатів у Студентські мери та лідерів партій. За результатами виборів Студентським мером став студент Полтавської державної аграрної академії Ігор Журбенко, який всього на три голоси опередив найближчого конкурента, студента ПолтНТУ імені Ю.Кондратюка Олеся Лучного, а за відкритими списками депутатами Студентського магістрату стали Юлія Шаргородська (ПУЕТ), Віталій Мусієнко (ПДАА), Богдана Макаова (ПДАА), Олесь Лучний (ПолтНТУ), Олександра Забеліна (ПДАА), Олексій Цебінога (ПУЕТ), Юрій Федоров (Харківська академія фізкультури), Олександр Глазов (ПДАА), Аліна Лисенко (ПолтНТУ) та Руслан Литовка (ПДАА), які й будуть представляти Полтавщину на фіналі Міжнародної програми «Студентська республіка» в оргдіяльнісній грі, пов`язаній із майбутнім України та виборах Студентського президента та Студентського парламенту України.

Інавгурація переможців виборів пройшла під час офіційного закриття "Студентської республіки" за участю заступника начальника відділу у справах сім`ї та молоді Полтавської облдержадміністрації Юлії Северин і директора комунальної установи «Обласний молодіжний центр» Анатолія Безпалюка.

Організаційний комітет "Студентської республіки" щиро вдячний за сприяння, розуміння та всіляку допомогу організації комплексного проекту розвитку особистості «Студентська республіка» Полтавській облдержадміністрації в особі заступника голови-керівника апарату Валерія Пархоменка, відділу у справах сім`ї та молоді (Н.Шкоденко, Ю.Северин) та Обласному молодіжному центру (А.Безпалюк); Управлінню у справах сім`ї, молоді та спорту виконкому Полтавської міської ради (О.Ромас, А.Павленко), міському центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (О.Буднікова), Полтавському РВ УМВС України у Полтавській області (Самсоненко В.В.) та адміністрації пансіонату «Кротенківський». Також посильну допомогу надали ТРЦ «Київ», fashionclub Podium, магазин «Пан спортсмен», кінотеатр імені І.П.Котляревського, піцерія «У сестер», боулінг-клуб «Бум у місті» та компанія "ТелеТрейд".

Полтавська "Студентська республіка" вітає усіх жителів Полтавського регіону зі святами минулого уік-енду – Днем Конституції України та Днем молоді, бажає бути вічномолодими законослухняними громадянами, а також запрошує до співпраці у реалізації стратегічних проектів, направлених на розвиток особистості та різних галузей народного господарства.

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олександр Панов