fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
22-10-2010 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  м. Київ

Які пріоритети організованого молодіжного руху?

Темі «Які пріоритети організованого молодіжного руху?» був присвячений виступ Лідера Студреспубліки Павла Вікнянського під час дискусійної студії під назвою «Як активізувати участь молоді у державотворчих процесах?» за участі експертів, громадських діячів і представників влади, яка була проведена в Києві 21 жовтня 2010 року.

            Організаторами заходу стали Державний інститут розвитку сім’ї та молоді, Регіональне представництво Фонду ім Ф.Еберта в Україні та Білорусі, а також Український центр політичного менеджменту. Участь у роботі засідання взяли науковці, представники молодіжних організацій та органів державної влади.

Були обговорені проблеми цінностей і життєвих стратегії молоді, соціальної мобільності молоді, налагодження співпраці молодіжних організацій із урядовими установами, а також питання реалізації молодіжних ініціатив. Окрім цього було представлено ряд результатів опитувань громадської думки, які показали оцінку молоддю ситуації в суспільстві, а також їх ставлення до власного здоров’я. 

Роботу засідання відкрили директор Державного інституту розвитку сім’ї та молоді, кандидат політичних наук Андрій Мішин та доктор політичних наук, президент Українського центру політичного менеджменту Юрій Шайгородський.

Лідер Студреспубліки Павло Вікнянський у своєму виступі окреслив можливі форми організованого молодіжного руху та спробував визначити пріоритети їхньої діяльності. Він наголосив, що наразі є потреба в сильному, державницького, а не політиканського характеру громадському русі. Саме таку, державницьку, позицію системно займає Студреспубліка. Натомість любителям протестів Вікнянський запропонував більше працювати над змістом (що і як робити замість того, проти чого виступать), адже деструктивна критика і галас у відсутності змістовної альтернативи, як показує вже і нещодавній український досвід, ні до чого доброго не призводять.

Також досить активно обговорювалося питання молодіжного парламентаризму, європейського досвіду його розвитку та останніх ініціатив Голови Верховної Ради України з цього приводу, озвучених ним на зустрічі з депутатами Студентського парламенту України.

            Цікаво, що участь у заході також взяв друг Студреспубліки, експерт із громадських структур мережевого типу Тарас Плахтій, який пов’язав питання активізації молоді в державотворенні з не дуже прогресивним, на його думку, теперішнім підходом до освіти: «Є актуальною розробка і запровадження в навчальний процес методологій вирішення творчих задач і завдань у складі великих груп (від 25 осіб) для набуття учнями і студентами навичків колективної роботи над їх вирішенням». 

Серед експертів, громадських діячів і представників влади на події також можна було почути і побачити Анатолія Білого, Олександра Лозовицького, Олександра Ярему, Ларису Кияшко, Анну Масну, Андрія Рубана, Ларису Криворучко, Євгенію Малих, Катерину Меркотан, Світлану Гаращенко та ін.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки