fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
21-04-2009 / всі теми /  Україна

Яке воно, сицилійське ремісництво сьогодні?

МВО «СВІТ-Україна» — Міжнародна Громадянська Служба 

 Або «Екологія та сталий розвиток в Європі – виклики для молоді»

 

По-перше, необхідно зібрати групу людей (рабів? хмм, ні, волонтерів) з різних куточків Європи, і вони будуть 10 днів жити разом, ділити їжу та душ між собою, намагаючись витрачати воду якомога економніше. Далі, цих бідолах необхідно навчити премудростям професії: як саме треба рубати, чистити, пиляти, свердлувати, шліфувати очерет (canne) та нанизувати його на дріт. Виробляти побочні продукти вони скоро зможуть і самі (прикраси, зборю для полювання, музичні інструменти, що ще?), єдине обмеження — уява.  

За наведений їм час, волонтери познайомлять одне одного з культурою своїх країн, навчаться лаятись італійською, піднімуться у високогір’я, спустяться у кратер Етни, погуляють у хмарах, викупаються в морі (не всі, лише відчайдушні, для яких температура води +16 буде прийнятною), побачать античні храми та пізнають технологію виготовлення сиру рікотта. А ще, звичайно, вони встигнуть полюбити одне одного, знаючи, що розлучаться, ймовірно, на вічність. 

Сльози прощання, остання пісня, і літак вже несе їх у рідні місця, де за десять днів нічого не змінилося. Але тепер вони вже знають про ремісництво та його переваги.

Під час роботи жодного волонтера не постраждало, а пташиний заповідник Biviere di Gela збагатів на 56 кришок для смітників зі зручними застібками (щоб птахи, тварини та вітер не розносили сміття навкруги), а також на майданчики для висадження рослин, і на території було наведено лад.

Проте яке ж воно, сицилійське ремісництво сьогодні? Сьогодні сицилійське ремісництво має інтернаціональний присмак та дух пригод, які були набуті під час проекту «Екологія та сталий розвиток в Європі – виклики для молоді». Проект проходив в м. Жела, що на Сицилії, з 8 по 17 квітня 2009 року, в природному заповіднику Biviere di Gela. Заповідник адмініструється екологічною організацією "LIPU" (Ліга захисту птахів), і в ньому проводять наукові дослідження, підтримують територію та проводять екскурсії для туристів. Одним із завдань проекту було познайомити учасників з Болгарії, Франції, Італії, Росії та України з діяльністю заповідника та природоохоронною діяльністю в різних країнах, обговорити можливості поєднання практичної роботи на природі з виховною складовою, розвинути у молоді почуття відповідальності за навколишнє середовище. Проект був організований Міжнародною Громадянською Службою – італійським відділенням, та проходив за підтримки програми «Молодь в дії» Європейської комісії. 

Додаткова інформація:   

МВО «СВІТ-Україна» — Міжнародна Громадянська Служба 

www.svit-ukraine.org

http://vkontakte.ru/club6097205

http://www.workcamps.info/

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки