fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
28-04-2009 / всі теми /  Україна

Я піду в далекі гори…

9 квітня 2009 року в приміщенні Львівської національної академії мистецтв відбувся творчий вечір «Отже, знову Івасюк», присвячений пам’яті Володимира Івасюка — геніального українського поета, композитора і виконавця. Його ініціаторами і організаторами виступили студенти-члени Студради ЛНАМ.

Під час цього вечора сформувалася дружня тепла атмосфера, яка поєднала в одне ціле виступаючих і глядачів. Порадували своєю творчістю такі відомі львівські барди як Богдан Козак, Богдан Лялька, Наталка Кринничанка, гурт «Змінна назва» та студенти академії, які виконували пісні В.Івасюка як в оригіналі, так і у власній інтерпретації.

У рамках цього вечора було організовано міні-виставку художніх робіт під назвою «Я піду в далекі гори», де було представлено твори п’яти молодих і перспективних художників, студентів ЛНАМ. Організатор-координатор (Юлія Островська) та куратори експозиції (Тетяна Скоромна, Андрій Кащій, Богдан Зятик) поставили перед собою мету сприяння розкриттю творчого потенціалу студентів поза межами навчального процесу. Крім того, одним із завдання було формування мистецького кола студентів для організації наступних виставок.

Як уже всім стало зрозумілим, назва експозиції «Я піду в далекі гори» і її тема були обрані невипадково: це назва однієї із найкращих пісень В.Івасюка, і взагалі гори — провідна тематика його пісенної творчості. Тому, мабуть, недивно, що всі подані роботи були виконані в жанрі пейзажу за допомогою різних технік (олійний живопис на полотні, акварельний та пастельний — на папері). Це були етюди мальовничих краєвидів карпатських гір, більшість з яких створювалась студентами під час колективних виїздів до Космача. Тут, у надзвичайно мальовничій гуцульській місцевості, юні митці стикалися із неповторним колоритом природи та побуту цього краю, що й намагалися відобразити на своїх полотнах. Під час таких пленерів студенти здобували фахових досвід, передовсім малярські принципи імпресіоністичного пленеризму, також цільного та реалістичного бачення природи, професійного сприйняття кольорових співвідношень, поєднання тепло-холодної тональності кольору, його тонких градацій і насиченості.

Організатори цієї виставки сповнені ентузіазму і мають намір реалізувати найближчим часом уже більш глобальну тематичну експозицію творчих робіт студентів Львівської академії мистецтв (за численними проханнями самих студентів). Тому слідкуйте за новинами і будете завжди в курсі цікавих і важливих подій!!!




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Ю. Островьска, учасниця “Зимової Студреспубліки-2009”