fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
04-12-2012 / всі теми /  Тернопіль

Я хочу жити

Під такою назвою у Тернополі ось вже рік триває унікальна загальноміська благодійна акція, до якої долучилися учасники Студреспубліки. Метою акції є збір коштів на автомобілі швидкої допомоги.

Тернопільська міська рада спільно з Тернопільською  міською організацією Товариства Червоного Хреста України в листопаді 2011 року розпочали загальноміську благодійну акцію під гаслом «Я хочу жити». До неї приєдналися і студреспубліканці.

Метою акції є збір коштів на автомобілі швидкої допомоги . Протягом даного часу було проведено багато  акцій по залученню коштів, внаслідок чого було зібрано 272 тис. грн. із 300 необхідних.Виходячи з вищевказаного, оргкомітетом було прийняте рішення створити робочу групу по організації  акціїї за  участю спеціалістів — управління сім’ї, молодіжної політики і спорту, управління освіти, міського центру соціальних служб для молоді  по опрацюванню алгоритмів і концепції акції та провести 2 грудня 2012 року фінальну частину акції шляхом збору коштів біля церков за участю волонтерів.Робочою групою було розроблено звернення до владик усіх конфесій із додатком , із редакцією звернення від настоятелів храмів до парафіян. Наступним кроком було проведення  семінару-навчання за участі педагогів-організаторів на предмет правил поведінки школярів-волонтерів під час самої акції. І, як не дивно, він відбувся в першу середу Різдвяного посту. Далі, в першу п’ятницю посту, відбулася прес-конференція за участю заступника Тернопільського міського голови Леоніда Бицюри та координатора проекту Володимира Заверухи. Й завершальним етапом стала перша неділя посту — сама акція 2 грудня.Концепція акції  полягала в тому, що після кожної недільної служби священики оголошували звернення до парафіян наступного тексту:

«Шановні парафіяни!

Для того щоб рятувати наше з вами фізичне життя організація Червоного Хреста спільно з Міською радою нашого міста планують придбати авто швидкої допомоги з спецобладнанням. Потрібно 300 тис. грн. Вже зібрано 272 тис., залишилось 28 тис. грн. Просимо парафіян про посильну фінансову допомогу для нашого спільного добра. Свою пожертву ви зможете внести у скриньку волонтерам, які знаходяться коло церкви».

Зазвичай, у кожній церкві відбувається від двох до чотирьох ранкових служб, після яких волонтери збирали кошти в благодійні скриньки.

Окрім школярів в акції взяли участь представники «Пласту» та Студентського магістрату Тернополя 2012/2013р. Дуже приємним фактом залишається те, що Студреспубліку представляло в даному проекті тільки 3 особи, в один час коли пластівців було понад десять — і щодо результатів: Студреспубліка близько 700 грн., а пласт біля 500 грн.

Із 9.30 волонтери вже почали зносити скриньки з коштами в штаб, який розташувався  в комунальному підприємстві «Тернопільський центр дозвілля та молодіжних ініціатив ім. Довженка», де волонтери спільно з організаторами перераховували кошти і подавали відомості про волонтерів, які взяли участь в акції, для нагородження їх до Міжнародного дня волонтера, 5 грудня, за участю Тернопільського міського голови.

Загалом, акція завершилась в 14 год. і до 15.30 вже було підраховано суму зібраних коштів і виявилось, що зібрано рекордну суму грошей за всю новітньої історію міста: понад 17 тис. грн. Мабуть, тому що розпочалася акція в знакові релігійні дати.

І що є приємністю, можна констатувати,. що в скорому майбутньому тернопільський парк авто швидкої допомоги поповниться двома новими автомобілями з спецобладнанням, які ще не один раз врятують саме найдорожче в цьому світі – людське життя .
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Володимир Заверуха