fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
20-03-2009 / всі теми /  Україна

Вовки в овечій шкурі?

19 березня 2009р. у приміщенні столичного готелю "Прем’єр-Палац" відбулася конференція «Все людство – єдина родина: Нове бачення миру в ХХI столітті». Або історія про те, як під красиві слова сумнівні структури намагаються мобілізувати людей та ідеї.


                                                           «Берегитесь лжепророков, которые

                                                           приходят к вам в овечьей одежде,

                                                                       а внутри суть волки хищные» (Матф. 7:15)Почалося все з того, як десь тиждень тому від імені якоїсь Української ради миру на адресу офісу НДЛМ і Студреспубліки прийшло запрошення на участь в заході з пафосною назвою «Все людство – єдина родина: Нове бачення миру в ХХI столітті».

Спочатку ми подумали, що мова йде про Український фонд миру, з яким ми плідно співпрацюємо, але згодом виявилося, що це зовсім інша організація. Проте запрошення прийняли, не особливо розбираючись у суті справи. Навіть ділові костюми вдягли… Свою справу, мабуть, зіграла історія зазначеної організації, що бере свій початок аж з 1951р., створеної з ініціативи кращих представників української творчої інтелігенції та вчених — В.Комісаренка, О.Палладіна, Б.Патона, Л.Первомайського, Н.Рибака, М.Рильського, П.Тичини, М.Семененка, Н.Ужвій та інших знаних в Україні людей, викладена на їхньому сайті, та прізвище Леоніда Кравчука як її нинішнього керівника.

Отож розпочався захід. Елітний готель, вишукана зала, приємний конференц-сервіс, кольорові роздаткові матеріали (анонсований виступ квартету "Явір" наприкінці заходу дуже втішив), папірець "подарунок", телекамери, проекційні екрани та задник на сцені з логотипами організаторів… Серед них Федерація всесвітнього миру на чолі з якимось паном Муном.

У роботі міжнародної конференції брали участь представники громадських організацій, урядових установ, громадсько-політичні діячі, представники дипломатичного корпусу в Україні, освітяни, науковці, фахівці з релігійних питань. З привітальним словом звернувся до учасників конференції перший Президент України, голова Української ради миру Леонід Кравчук. Звернувся, зірвав оплески і… одразу пішов по своїх справах, як сказав ведучий.

Далі виступали також видатний поет, колишній нардеп Борис Олійник, голова Державного комітету України у справах національностей та релігій Олександр Саган, академік, екс-кандидат у Президенти Сергій Комісаренко.

Все б добре, але коли в контексті Федерації всесвітнього миру знову пролунало прізвище Мун, то я задумався і потрохи почав згадувати. Як раз тоді виступав представник цієї Федерації і як на проповіді закликав усіх до оновлення ООН через створення при ній спеціального міжрелігійного органу, наголошував на дуже своєрідних установках, з претензією на духовність, ніби всі люди — то "Єдина родина під Господом" і традиційні релігії мають більше спільного, ніж роздільного.

Я все ще сподівався, що помиляюсь, і Мун — керівник Федерації всесвітнього миру та Мун, про я кого я чув, читав і тоді згадав — то абсолютно різні люди.

Та потім показали помпезні відео-ролики, один із яких завершився виступом… дідуся з ім’ям Сон Мьон Мун. Але ж той Мун — то лідер секти, згадуваної як "церква мунітів"! Як таке може бути, що таке поважне зібрання, як ця конференція, ще й за безпосередньої участі таких авторитетних людей як Кравчук, Олійник, керівник Держкомнацрелігії може бути заходом мунітів?!

Звичайно ж, про те, що цей Мун — то лідер певного дуже специфічного релігійного культу звичайно нікому не повідомили. Розказували тільки про високу місію з миротворчості й оновлення ООН.

Повернувшись і трохи покопавшись в інтернеті віднайшов, що Федерація всесвітнього миру (UPF) була започаткована у 2005 році… Мун, який її очолює — то син Сон Мьон Муна, а організація — парасолька для дій мунітів під соусом боротьби за мир та благочинності. Зауважу, що знаний російський експерт із сект, PhD з історії Олександр Дворкін назвав їх "оккультно-синкретической шаманистической спиритической мессианской сектой в оболочке из нескольких заимствованных из христианства терминов".

У 2008 році Сон Мьон Муну заборонили в’їзд на територію Росії. А ще у 1984р. Європарламент прийняв спеціальне рішення, згідно якого оповістив комісію з молоді, культури, освіти, інформації та спорту про діяльність послідовників Муна та небезпеку, яку вона (секта Муна) містить для суспільства.

Ось так у часи кризи в Україні… комусь, як кажуть — війна, а комусь і мати рідна… Секти, які багато хто з експертів трактує як тоталітарні, починають наступ на Україну, прикриваючись рожевою риторикою. Їм відкриті двері майже всюди! Вони використовують сучасні технології, при чому акцент робиться на лідерах громадської думки та молодих активістах, яких запрошували, наприклад, на цей захід цільовим способом.

Жахливо, що підтримують їх, як ми бачимо, досить впливові люди… Свідомо чи їх також ввели в оману?! 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Павло Вікнянський, Голова НДЛМ