fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
28-04-2009 / всі теми /  Україна

Вітчизна в небезпеці?!.

Член Правління НДЛМ, гвардії солдат Голубович Олексій звернувся з відкритим листом до Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Анатолія Гриценка з пропозиціями стосовно негайного покращення існуючої системи у Збройних силах України.

Голові Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони
Гриценку Анатолію Степановичу
м. Київ, вул. Садова, 3а, кімната 1225
тел.+38 044 255 31 95
факс. +38 044 255 33 08
ел. пошта: Grytsenko.Anatolii@rada.gov.ua

Від кулеметника 1 механізованого відділення 3 механізованого взводу 3 механізованої роти 1 механізованого батальйону 30 окремої гвардійської Новоград-Волинської Рівненської Ордена Суворова Ордена Червоного прапора механізованої бригади гвардії солдата Голубовича Олексія Федоровича
Житомирська обл. м. Новоград-Волинський, вул. Леваневського, 2 в/ч А0409 гуртожиток 2/13 кімн. 58
тел. +38 050 493 34 93
ел. пошта: Golubovich@ukr.net

 

ЗАЯВА

Зберігаючи вірність військовій присязі, Українському народові, діючи в рамках Конституції України, статутів збройних сил та законів України, враховуючи безвідповідальну політику Уряду в питаннях Національної безпеки та оборони, складну ситуацію в державі за умов світової фінансової кризи, усвідомлюючи всю повноту відповідальності за подання цієї заяви, тощо.

Вельмишановний Анатолію Степановичу, звертаюсь до Вас, як до голови комітету ВР з метою відстоювання своїх законних інтересів, захисту прав і свобод своїх товаришів – військовослужбовців військової служби за контрактом, своїх командирів, виконуючи свої обов’язки в інтересах співвітчизників. Дійсним повідомляю, що зараз в українській армії склалась досить напружена ситуація стосовно продовження та підтримання боєздатності підрозділів, через проблему укомплектованості їх особовим складом. Навіть за умов погіршення стану на ринку праці та підвищення рівня безробіття, переважна більшість військовослужбовців за контрактом та молодшого офіцерського складу звільняється по закінченню терміну першого контракту. Слід зазначити, що серед них є багато кваліфікованих та добре підготовлених військових фахівців. Серед військовослужбовців, у яких залишається рік або більше до закінчення терміну контракту, частішають спроби навмисно, будь яким шляхом, достроково розірвати контракт та звільнитися через службову невідповідність або через невиконання умов контракту, перевестися на строкову службу з військової служби за контрактом. Такий стан справ деморалізує особовий склад підрозділів, унеможливлює підтримання на належному рівні військової дисципліни, погіршує морально-психологічний стан офіцерів, солдат, сержантів.

Причинами цієї ситуації є всім відомі: недостатнє матеріальне та фінансове забезпечення, затримки виплати грошового забезпечення (у в/ч А0409 заборгованість по грошовій допомозі на оздоровлення за 2008 рік складає 1,755 млн. грн.), відсутність службового житла та згортання бойової підготовки через брак бюджетних коштів. Але крім цього існує ряд проблем, які залишаються симптоматичними: серед них є не так відомі – виконання невластивих завдань військовослужбовцями військової служби за контрактом та ненормований робочий день, постійні фізичні та психічні навантаження. Ці проблеми не можна назвати другорядними, адже військовослужбовці частіше звільняються не через низьке грошове забезпечення, а через постійні суперечливі накази, накази виконання яких не забезпечено матеріальними та технічними засобами, виконання невластивих завдань та робіт, ненормований робочий день, незадоволення від роботи яку вони виконують, великою різницею (відмінностями) між своїм уявленням про професійну армію та реальним станом справ у військах. Через відсутність дієвої системи пільг, соціального та правового захисту. Через застарілий підхід до організації бойової підготовки система якої розрахована на навчальний період тривалістю один рік (два сезонних обслуговування техніки та один підготовчий період) яка більше підходить до підготовки строковиків. Така система бойової підготовки не сприяє професійному зростанню, розвитку вмінь та навичок, формуванню генерації військових професіоналів. Не відповідає умовам сучасного бою.

Враховуючи вищевикладене пропоную:

— Розпочати роботу по розробці нових статутів Збройних Сил України.

Для більш ефективної роботи прошу провести публічне обговорення та експертування проектних документів, долучити до роботи через засоби інтернет-комунікації військових фахівців та командирів підрозділів які добре знайомі з ситуацією та станом справ у підрозділах повністю, або частково укомплектованих військовослужбовцями за контрактом, з метою розробки життєздатних та адекватних документів, які відповідають сучасним реаліям та розраховані на подальший розвиток війська, зберігаючи кращі його традиції.

— Впровадити нові принципи бойової підготовки.

Це необхідно здійснити не через чергову розробку нових програм бойової підготовки. А можливе лише за створеної програми професійного розвитку військовослужбовців на посадах рядового та сержантського складу. Надання можливості обирати додаткові курси підготовки солдатам та сержантам, які сумлінно виконують військовий обов’язок. Впровадження інституту інструкторів (сержантів та офіцерів) які проводять заняття та підготовку особового складу підрозділів з таких предметів бойової підготовки, для яких необхідна спеціалізація та високопрофесійні знання та навички, взамін старої, успадкованої з радянських часів, системи коли заняття з особовим складом проводять командири підрозділів. Ці зміни потребують додаткового вивчення та створення групи експертів та фахівців з новими поглядами та підходами, вивчення та впровадження досвіду іноземних армій. Прошу приділити цьому питанню посилену увагу з боку очолюваного Вами парламентського комітету.

— Створити дієву систему державних гарантій, компенсацій та пільг для військовослужбовців за контрактом.

Однією з найбільш суттєвих пільг для військовослужбовців що служать перший термін контракту є можливість навчатись у ВНЗ без відриву від служби. Проте, через фінансову кризу, зменшення реальної заробітної платні в умовах інфляційних процесів в державі, підвищення плати за навчання зараз не всі військовослужбовці можуть поєднувати військову службу та отримання освіти. Впровадження пільги щодо компенсування вартості навчання, а в подальшому створення можливості після першого року служби позаконкурсного вступу військовослужбовців за контрактом, які бездоганно виконують військовий обов’язок, до цивільних ВНЗ на заочну форму навчання за рахунок коштів державного бюджету. Дана міра суттєво підвисить рівень військової дисципліни, освіченості та культури у підрозділах, стане потужним мотивуючим фактором для свідомого вступу на військову службу за контрактом, підвищить престиж військової служби у суспільстві. Слід зазначити, що дана пільга не буде обтяжливою для державного бюджету (грошове забезпечення в/сл. складає в середньому 14-17 тис. грн. на рік, середня вартість навчання – 3-3,5 тис. грн. на рік, при цьому навчатися стануть близько 20-30%). Прошу звернути увагу та переглянути інші пільги та компенсації військовослужбовцям. Розробити та внести на розгляд відповідні зміни до існуючого законодавства.

Крім зазначених системоутворюючих питань прошу розглянути можливість:

— Звільнення офіцерів – командирів підрозділів від відповідальності за підлеглий особовий склад військовослужбовців за контрактом у позаробочий час, та години вільні від занять, бойових чергувань, польових виходів, тощо.

— Впровадження негрошової системи мотивації особового складу який добре та відмінно засвоює програму бойової підготовки, зразково виконує військовий обов’язок (звільнення від самостійної підготовки, надання додаткових вихідних та вільного часу).

— Зменшення терміну контракту до 2-х років.

— Створення механізму звільнення військовослужбовців з військової служби, які не відслужили термін контракту, та бажають розірвати його достроково.

— Здійснити контроль за розподілом коштів на виплату грошового забезпечення в ЗСУ, та інших структурах Міністерства Оборони. Оприлюднити існуючу суми заборгованості та посприяти якомога скорішому погашенню заборгованості по грошовому забезпеченню.

Прошу врахувати вказані мною пропозиції в роботі комітету… При впровадженні змін до існуючого законодавства прошу всебічно вивчити та узагальнити існуючий досвід організації служби у військових частинах що укомплектовані переважно військовослужбовцями за контрактом, зокрема у 30 ОМБР в/ч А0409 яка першою у СВ була залучена до експерименту щодо 100% комплектування в/сл за контрактом. Врахувати труднощі та проблеми з якими стикаються солдати, сержанти та офіцери у повсякденній діяльності під час виконання своїх обов’язків.

Про розгляд заяви та прийняті рішення щодо вказаних пропозицій прошу повідомити мене якомога швидше.

З метою привернення уваги громадськості та засобів масової інформації до існуючих проблемних питань в Збройних силах України, які потребують якнайшвидшого вирішення дана заява надіслана на електронні адреси печатних та електронних ЗМІ, а також до найбільш популярних блогерів — «тисячників» в мережі Інтернет.

З повагою,
завжди вірний і відданий Українському народові гвардії солдат     О.Ф. Голубович.

13.04.2009 року.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки