fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
27-03-2010 / Новини Cтудреспубліки /  Чернігів

Відбувся «Простір»


24-26 березня відбувався  ІІ міжнародний молодіжний театральний фестиваль «Простір» в Чернігові. Вистави проходили в актовій залі Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г.Шевченка. І ми можемо з гордістю сказати, що це було неперевершено. Глядачі були в захваті від побаченого за 3 фестивальні дні. 

Вони мали змогу відвідати такі вистави, як:


— "Мовчання" тетральної студії "АмаТеа", які відзначилися серією мініатюр про злободенне життя людини;

— "Житейская мелочь" зразкової тетральної студії "Ассоль", сел. Глеваха, що показали нам казкові спецефекти й у той час актуальні соціальні проблеми;

— "Вігвам" студентського драматичного театру "Ілюмінатор", м. Чернігів, які здивували своєю майстерністю передачі ситуації людини в сучасному суспільстві;

— "Портрет мадмуазель Таржи" харківського театру "Наш дом", що зіграли на сцені феєричну й доволі комедійну виставу;

— "Самогубство самотності" львівського народного театру-студія "Хочу", які ввели нас у непередбачену й у той час напружену ситуацію життя героїв, показали перемогу кохання над самотністю;

— "Листи Асперна" київської театральної студії "7" показали вишукану гру дуже молодих, але вже  вельми професійних акторів. Їхня гра змусила глядача замислитися над тим, що ж важливіше в житті: кохання чи, можливо, самотність і якийсь матеріальний стан?

— "Маленький принц" донецького музично-драматичного театру  "О!", де завдяки всього лиш двом акторам ми змогли відчути повну гармонію дорослого й дитячого світів, відчути шалений потік ентузіазму й позитивної енергії;

— "Беда от нежного сердца" полоцького народного студентського театру "Арт", які на фестивалі відзначилися своєю яскравістю й неординарністю;

— і нарешті, наші найдальші гості фестивалю —  театр студія "Палепе" Вільнюського технічного університету ім. Гедимінаса і їх спектакль-концерт "В ожидании письма". Від них глядачі змогли насолодитися повною гармонією душі і прекрасного співу акторів. Хоча й вистава була литовською мовою, це не завадило глядачеві почути знайомі ноти, якими заграли "відкладені в шафу" почуття.

Після всього побаченого на сцені впродовж фестивалю ні в якому разі не можна виділяти когось з поміж інших. Кожен із учасників фестивалю був по-своєму прекрасний і найкращий. Але, як всі помітили, на глядача найбільше враження справили дві постановки. Це театр "О", м. Донецька з виставою "Маленький принц" і театр Палете" зі своїм спектакль-концертом "В ожидании письма". Ці постановки викликали хвилю емоцій і подяку залу. Глядачі довго стояли і своїми оплесками не відпусками акторів за куліси.

У журі фестивалю були:

Чередник Тетяна ― кандидат філологічних наук, доцент ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка, Вовк Анатолійзаступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Позашкільний навчальний заклад «Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання» Чернігівської міської ради, Витряховська Мирослава і Макар Валентинпровідні майстри сцени, актори Чернігівського молодіжного театру.

Наприкінці відбулось урочисте нагородження найкращих грамотами й пам’ятними сувенірами. Ніхто з учасників не залишився без уваги.

Отже, результати фестивалю:

Гран-прі – Народна театр-студія «Хочу»;

 «За найкращий акторський ансамбль» — Театр «Ассоль»;

«За гармонійний акторський дует» — Махович Сергій, Анастасія Воропаєва;

«За найкращу режисерську задумку» — Театральна студія «АмаТеа»;

«За найкращий акторський дует» — Юлія Михайленко та Єгор Молчанов ;

«За найкращий музикальний супровід вистави» — Театральна студія – 7;

«За найкраще сценічне втілення літературного твору» — Народний музично-драматичний театр «О!» ;

«За найкраще пластичне втілення сценічного образу» — Людмила Семенова;

«За найкращу жіночу роль другого плану» — Вікторія Кравченко;

«За найкращу чоловічу роль другого плану» — Дмитро Ковшелев;

«За найкращу жіночу роль» — Юлія Михайленко;

«За найкращу чоловічу роль» — Сергій Щербаков.

 

Безпосередньо, ми поспілкувалися з переможцями після нагородження.

— Взагалі, як Ви потрапили на фестиваль?

— Якщо чесно, навіть випадково: натрапили в інтернеті на об’яву відбору учасників на цей фестиваль. І подумали: чому б не спробувати.

— Які емоції зараз Ви відчуваєте після присудження Вам першого почесного місця переможців фестивалю?

— Саме, що не найпозитивні. Шалені і ейфоричні. Усе всередині кипить. Ми до останньої миті боялися, що до рідного міста повернемось вже ні з чим. А тут така несподіванка: Ми — перші. Ми перемогли!

— Чи плануєте приїхати наступного року на фестиваль?

 Так, звичайно. Обов’язково знову подамо заявку на участь. Будемо готуватися. І щоб не впасти лицем у грязюку, наступного разу ми повинні зіграти ще краще, щоб не розчарувати глядача.

Думаю, що наступного року слід очікувати від представників театрального мистецтва чогось надзвичайного і аж ніяк не схожого на цей рік. Адже, як бачимо, критерії відбору були доволі жорсткі, якщо з 28-ти заявок колективів з різних куточків України, Білорусі, Росії і Литви вибрали лише 9 найяскравіших і найвиразніших постановок. Хочеться подякувати всім театрам, які прийняли участь у цьому міжнародному театральному фестивалі і побажати успіху в наступному році провести не менш яскравий і вражаючий захід.

Організаторами фестивалю виступили: Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка та ЧОО ВМГО «Студентська республіка».

Спонсорську допомогу надали: «Гранд Флора», ТЦК «Мегацентр» і ВАТ «Базис».

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Аборонок Тетяна