fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
01-03-2008 / всі теми /  Україна

ВАРТІСТЬ КОРУПЦІЇ.

Протягом останнього року українці дали хабарів на 3,5 млрд гривень, яких вистачило б на шість «Дитячих лікарень майбутнього». За результатами опитування, яке нещодавно провів проект «Гідна Україна», 13,1% опитаних або члени їхніх сімей платили хабарі на побутовому рівні протягом останніх 12 місяців. У 2007 році середній розмір хабарів, сплачених домогосподарствами, дорівнював 1336 гривень, що сумарно складає 3,5 млрд. гривень (700 мільйонів доларів).

 

Якби ці гроші можна було використати на суспільно важливі проекти, це б означало: Вартість 8270 нових сучасно обладнаних карет швидкої допомоги. Це означає, що кожне місто України могло б отримати 18 нових сучасних карет швидкої допомоги, завдяки чому скоротити час надання термінової медичної допомоги та покращити її якість, зберігаючи життя людям. Вартість 233 мамографів для обстеження та попередження раку молочної залози. Це дало б можливість забезпечити цим важливим обладнанням майже кожну другу районну лікарню країни й надати можливість кожній жінці в Україні старшої за 40 років щорічно проходити скринінгове мамографічне обстеження безкоштовно. Вартість 70 нових загальноосвітніх шкіл, які обладнані сучасними

комп’ютерними класами – тобто нова школа могла б з’явитись у кожному шостому місті України і забезпечити сучасну загальну освіту більше, ніж 70 000 юним громадянам України.

 

Вартість інсуліну, який всі інсулінозалежні хворі на цукровий діабет в Україні (140 тис. осіб) могли б

безкоштовно застосовувати 20 років поспіль!

 

Це вартість 13-ти національних програм з лікування онкологічних захворювань, включаючи дитячу онкологію. Сьогодні програма передбачає витрати у сумі 278 гривень (55 доларів США) на одного хворого.

 

Вартість 6 найсучасніших «Дитячих лікарень майбутнього», яку вже кілька років сподіваються збудувати українські благодійні організації. Методика та вибірка дослідження: опитування проводилося 7-16 грудня 2007 року за методом індивідуального (face-to-face) інтерв’ю; було опитано 2032 респонденти, старших за 18 років, які мешкають у селах, селищах міського типу та містах усіх областей України, а також у АРК та місті Києві.

 

Інформація про проект «Гідна Україна»: Виконується компанією Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) у партнерстві з українськими організаціями за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проект розрахований на два роки і має на меті підтримку незалежного громадського моніторингу й представництво та захист громадських інтересів в пріоритетних сферах боротьби з корупцією, що були визначені Урядом України у програмі співробітництва із Корпорацією "Виклики тисячоліття» (MCC — Millennium Challenge Corporation).
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки