fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
02-07-2008 / Новини Cтудреспубліки /  Волинь

В Луцьку обрали нового студентського мера.

 

Протягом двох днів, 28 – 29 червня 2008 року, в Луцьку відбувався обласний етап всеукраїнського молодіжного фестивалю „Студентська республіка — 2008”, який був приурочений до Дня молоді.

Цьогоріч проведення студентського фестивалю на теренах Волині ініціювало три організації: Народно-демократична ліга молоді,  „Батьківщина молода” та Волинська Студентська Рада при голові облдержадміністрації. Дводенний фестиваль відбувався на території Центрального парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки, де і було розташоване студентське наметове містечко.

Участь у заході зголосилось взяти 11 команд із 13 навчальних закладів. Двом найбільшим волинським вузам, Волинському національному університету імені Лесі Українки та Луцькому національному технічному університету, було дозволено виставити по дві команди. Окрім команд національних університетів, у фестивалі брали участь команди таких навчальних закладів: Волинський державний коледж технологій і бізнесу, Волинський інститут економіки і менеджменту, Луцький гуманітарний університет, Луцький педагогічний колежд, Міжрегіональна академія управління персоналом імені В’ячеслава Липинського та Технічний коледж Луцького національного технічного університету. Окрему команду складали польські гості – студенти з Люблінського католицього університету, які завітали на фестиваль на запрошення оргкомітету.

Соціально-економічна та політична гра стартувала одразу після офіційного відкриття «Студентської республіки», на якому були присутні представники влади – заступник начальника управління у справах молоді та спорту Волинської облдержадміністрації Ігор Дмитришин та начальник відділу у справах сім’ї та молоді Луцької міської ради Ігор Гузь. Чиновники привітали молодь зі святом, побажавши активної та насиченої гри. Від імені організаторів учасників привітав голова Волинської Народно-демократичної ліги молоді Валерій Пельц.

Волинська студентська молодь, що брала участь у фестивалі, об’єдналась у дві партії – «Співдружність» та «Молодіжна трибуна», які і змагались за першість на виборах. За підсумками виборчих перегонів, перемогу отримала партія «Співдружність», яка набрала 55 % голосів виборців. Так, до складу магістрату потрапили такі студенти: Устимович Мирослава (ВНУ), Семенюк Діана (ЛГУ), Лойко Оксана (ВДКТБ), Гуд Олександр (ВНУ), Карашівський Дмитро (МАУП), Гіляровський Олександр (ВІЕМ), Верцешук Андрій (ЛНТУ), Степанюк Ольга (ВІЕМ), Гомон Настя (МАУП) та Левчук Вікторія (ЛНТУ).

Студентським мером цьогоріч став представник Луцького національного технічного університету Андрій Гурський, який зумів переконати студентський електорат підтримати саме його кандидатуру.

На конкурсі «Перша леді» перемогу здобула студентка Луцького педагогічного коледжу Ольга Цвілюк, яка представлятиме Волинь на всеукраїнському конкурсі в Криму.

Всього на території «Студентської республіки» протягом двох днів проживало 187 громадян, які, окрім того, брали участь у квесті, грали «Мафію», змагались у дебатному турнірі та іграх брейн-рингу.

Урочисте нагородження переможців відбулось недільного вечора на гала-концерті фестивалю. Молодь розважали луцькі гурти «Давня казка» та «В.О.Д.А», команда з Червонограда «Де Сенс» та відомий франківський грут «Фліт».

Захід відбувася за фінансової та організаційної підтримки управління у справах молоді та спорту Волинської обласної державної адміністрації, відділу у справах сім’ї та молоді Луцької міської ради. Спонсорську допомогу надали: Луцький підшипниковий завод, обласне відділення оператора мобільного зв’язку «Білайн», поліграфічна фірма «Ініціал» та компанія «Континіум».

Для довідки

Студентська республіка — Всеукраїнський молодіжний проект, який реалізується по всій території України та проходить одночасно в усіх обласних центрах, АР Крим, містах Київ та Севастополь на День молоді в Україні, що святкується в останню неділю червня.

Проект проводиться щорічно з 1998 року, вже четвертий рік поспіль є переможцем урядового конкурсу проектів серед молодіжних громадських організацій та включений до плану заходів Міністерства України у справах сім’ї, молоді та дітей щодо святкування Дня молоді та Дня Конституції.

Суттю проекту є створення соціально-ігрової моделі суспільства, організованого в студентську країну, що складається з наметових містечок, які і стануть студентськими міні-державами зі своїми законами, валютою, кордонами, владою. Жителями "країни" є студенти, що представляють більшість українських ВУЗів III-IV рівня акредитації. Кожна делегована вузівська команда має можливість презентувати свій Альма-матер, позмагатися з іншими командами у різноманітних конкурсах, вікторинах, спортивних змаганнях.

Ключовим моментом діяльності регіональних "Студентських республік" є вибори студентських мерів та депутатів Студентського парламенту України. Передвиборчі кампанії можуть стати прикладом для наслідування у реальному житті.

Студентське життя, насичене політичними баталіями, дебатами, передвиборчими змаганнями та студентськими розвагами, супроводжується шоу-програмою.

В кінці серпня буде проведена фінальна частина всеукраїнського молодіжного фестивалю "Студентська республіка" в АР Крим. В ній візьмуть участь обрані в усіх регіонах України студентські мери та студентські магістрати. У фіналі буде обраний Студентський Парламент України та Студентський Президент України.

Передвиборчі процеси будуть максимально адаптовані під реалії сьогодення: утворюватимуться студентські політичні партії, бізнес-структури, друковані засоби масової інформації, будуть використовуватись "загальнореспубліканська" студентська газета, радіоканал, студентський адмінресурс, засоби "білого" та "чорного" піару.

Основною метою проекту є формування у молодих громадян культури самоврядування, громадянської культури, принципів існування демократичного суспільства, заохочення молоді до активної участі в державотворчих процесах.

Прес-служба обласного етапу
фестивалю „Студентська республіка — 2008”
Контакт: Ірина Качан
Тел.: +380667022642, +380636629373
Е-mail: ira_kachan@ukr.net ICQ: 206768289
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки