fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
20-05-2009 / всі теми /  Україна

Україна сьогодні: Новий старт. Економічний і соціальний розвиток країни

Ви отримали свободу думати, тож дійте!
Олександр Безуглий,
Голова КРК НДЛМ, кандидат наук із державного управління


14–16 травня 2009р. в санаторії «Зірка» Київської області проходила ОДГ (організаційно–діяльнісна гра) між переможцями проекту "Новий старт". Гра була важкою… Проте якою вона могла бути, коли тема — то Стратегія-2050, в той час, коли взагалі жодна людина в країні не знає, що робити з кризою, не те, що план на наступні 40 років…

Більшість учасників, надсилаючи роботи, надіялись, що їх запросять на проект, але вони аж ніяк не очікували, в якому форматі організаційною групою буде запропоноване виконання поставлених задач.

Отже, що конкретно там відбувалось. Гра проходила в рамках, встановлених Установчою доповіддю керівника гри – Павла Вікнянського (голови Народно–демократичної ліги молоді).

В перший робочий день учасників було поділено на групи відповідно до сфери економіки, в якій гравці пропонували свої інноваційні проекти (енергетика, агро–промисловий комплекс, туризм і будівництво, промисловість, "загальна" економіка і т.д.). Під час роботи група мала розробити спільну позицію у вигляді схеми, яку відстоював капітан на пленарному засіданні. Найбільш активних гравців преміювали еквівалентами (умовними одиницями в грі), а також діяла система штрафів.

Другого дня всі групи були переформовані для покращення ефективності роботи. Гравцям було запропоновано ряд факультативів. Гравці використали отримання знання і запропонували якісно нові напрацювання груп.

Графік був дуже щільним. Наприклад, кожної ночі, о другій годині, ігротехнік Олександр Уриваєв пропонував методологічні консультації. Тож щоночі в холі третього поверху спального корпусу можна було спостерігати учасників, закутаних в ковдри, що зі всіх сил старались зрозуміти логіку гри та виробити стратегію для власної перемоги.

Третього дня учасникам дали змогу самовизначення груп відповідно до запропонованих керівником гри тем, основним завданням було вироблення Стратегії розвитку економіки України до 2050 року. Було почуто безліч прогнозів від гравців що ж саме буде представляти собою Україна-2050, зокрема: частина єдиного світового об`єднання, що буде створено шляхом ряду радикальних реформ; державне утворення, що буде мало схоже на сучасну Україну; Україна як така після… Третьої світової не існуватиме та ін. Напрацювання цього робочого дня були найбільш продуктивними.

Після оголошення офіційного закінчення гри керівник гри, модератори, інші ігротехніки, експерти та гравці мали змогу для «безболісного» виходу з ігрового простору прийняти участь у рефлексії (розповісти про емоційне навантаження, зміни у мисленні, подальші плани застосування отриманих знань). Рефлексія закінчилася о четвертій ранку, гравці мали лише декілька годин на відпочинок, оскільки о пів на дев`яту учасників гри автобус віз до Києва в Університет ім. Драгоманова на Молодіжний економічний саміт.

Під час Саміту було прослухано доповіді Л.П.Супрун (голови правління Українського фонду миру, лідера НДП, автора ідеї проекту) , Костянтина Ващенко (радника прем`єр–міністра України, екс-Голова НДЛМ), Штефана Толксдорфа (представника Шиллерівського інституту та Молодіжного руху Ларуша в Німеччині), ін.

Також на Саміті було презентовано фільм «Зимова Студреспубліка 2009 – шлях до ефективності».

Л.П.Супрун ініціювала обговорення та двосторонню дискусію з приводу шляхів розвитку України, де кожен мав змогу висловити своє бачення України-2050.

Акцентую увагу, що до участі в проекті було запрошено п`ять представників Чернігова та області: Гедрович Андрій, Пєтухова Євгенія, Зевако Максим, Лобань Юлія, Носенко Марина. Варто зазначити, що це була команда з дуже сильних гравців, підтвердженням цього є перемога Андрія Гедровича в ОДГ "Практичний орглан змін української економіки" (подарунок — ноутбук) і визнання конкурсного проекту Євгенії Пєтухової одним із найсильніших.Кожен для себе усвідомив, що Україна починається з нього особисто, що вплив на економіку можливий, варто лише бути сильним, розумним і амбітним.




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Юлія Лобань, м.Чернігів, учасниця “Нового старту”