fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
10-09-2014 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Дніпропетровськ

Україна, Росія, пан-європейска безпека: німецький погляд

9 вересня 2014р. у Дніпропетровську на запрошення Студреспубліки найактивніші студенти міста мали нагоду змістовно поспілкуватися з німецьким політиком, соціал-демократом Карстеном Фогтом, що у свої часи був президентом Парламентської асамблеї НАТО, депутатом Бундестагу, досі є активним політичним і громадським діячем.

Організаторами зустрічі виступили ВМГО «Студентська республіка», Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну» та Фонд ім. Фрідріха Еберта.

Нагадаємо, що на фіналі Міжнародної програми «Студентська республіка», що відбувся у серпні цього року, студенти в рамках оргдіяльнісної гри обговорювали питання актуальної моделі України в умовах нового світового порядку. Тому зустріч: «Україна, Росія, пан-європейска безпека: німецький погляд» стала більш ніж продовженням діалогу між студентами та політиками, між молоддю та вже експертами у сфері держуправління. Ця зустріч стала ще одним кроком дніпропетровських активістів на шляху до розуміння положення України у світі. Адже пан Фогт є не активним діячем процесу перетворень української історії, він є спостерігачем, тому розповідав, як бачать Україну в державах ЄС, зокрема у Німеччині.

Питання необхідності вступу України до лав Європейського Союзу вже не є невирішуваною дилемою, тому багато питань студенти ставили конкретно: «Яка зовнішня політика краща зараз для України по відношенню до сусідів?», «Як зберегти хвилю патріотизму, яка виникла під час бойових дій?», «Як зберегти єдність Сходу та Заходу країни?». За тактично вивіреними відповідями Карстена Фогта гості бачили, що головне не категорична відповідь, а спонукання до роздумів і пошуку власної відповіді. Поради – так, чітка відповідь, що створить рамки у мисленні – ні. Такий діалог був між молоддю та представниками закордонної політики. 

Так, на питання стосовно того, що не достатньо жорстких санкцій до Росії, пролунала фраза: "Ми не хочемо та й не повинні спалювати всі мости, і це з боку ЄС вірно". Від пана Фогта ми дізналися, що постачання воєнної техніки та будь-якого озброєння на 100 % припинено в сторону Росії, але ще стали відомі також потенційні можливості вилучення попередніх предметів, що закуповувала держава-агресор. Відповідаючи на питання студентів, Фогт поцікавився, а як саме війна вплинула на життя присутніх. Тут почалася справді жвава розмова: розповіли і про родичів, знайомих із Донецька й області, про акції та флеш-моби, що відбулися на підтримку військових, про збір коштів і працю у соціальних центрах допомоги, лікарнях.

За 2 години спілкування найголовніші меседжі запам’яталися як гарні цитати: «Теперішній досвід творить українську націю», «Перемир’я — це ще далеко не мир» і «Будьте обережні у спалюванні мостів». І це дійсно корисні нотатки. І як по-іншому?


Німецький політик, директор фонду «Відкрий Україна», радник Фонду ім. Фрідріха Еберта – це поважні люди у світі європейської політичної спільноти і вони щиро радили дніпропетровським республіканцям і небайдужим студентам розвиватися, читати новини не тільки українських джерел, але й європейського ґатунку. Останнє побажання пана Фогта було: «Сприймати політику як задоволення» — воно має філософське тлумачення, але яке відверте – важка праця приносить насолоду, улюблена справа зробить тебе щасливим.





Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Дніпропетровського ТО ВМГО "Студентська республіка"