fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
17-11-2010 / Аналітика /  Полтава

У продовження теми. «Проти всіх» скоріше політтехнологія, ніж спосіб волевиявлення народу…Сьогодні в бюлетені на українських виборах пункт «не підтримую жодного…» чи то кандидата, чи партію переріс скоріше в політтехнологію, а ніж є демократичним способом волевиявлення народу…

Згадати навіть Василя Противсіх, який набрав частину відсотка, що могла бути визначальна у протистоянні Тимошенко і Януковича. Та і «взбодрил» він народ на голосування проти всіх і цей відсоток був значно вищий що на президентських, що на місцевих, ніж раніше.

Про історію села Плесецьке Васильківського району Київщини (прямо біля Києва, хто знає – у Києві будується нова станція метро "Васильківська") годі й говорити. Там з понад 80-ти!!! бажаючих стати сільським головою (багато хто хотів дорватися до дорогої земельки під Києвом) виборча комісія прийняла документи у близько сорока, посилаючись на те, що вони заповнені неправильно. До переліку тих, кого відфутболила комісія попав і діючий голова, до якого перед виборами була найвища довіра у виборців.

З 2850 виборців не пішли голосувати більше половини, левова частка через те, що не бачила серед зареєстрованих кандидатів гідного. Більш того, з 1262 виборців, які взяли участь у голосуванні понад 900 проголосувало «проти всіх». ТВК оголосила переможницею виборів кандидатку, за яку проголосували 124 особи з 1262. От вам і закон…

Але у цьому селі жителі показали приклад усій Україні як потрібно відстоювати свої права, коли усі й усе навколо проти народу, проти всіх, окрім себе. Ініціативна група в селі комплексно підійшла до вирішення питання. Люди заблокувати вхід до приміщення сільської ради, організували наметове містечко, емоційно впливали на оточуючих (поставили труну в знак смерті демократії), заручилися підтримкою юристів та журналістів, навіть перекрили трасу Київ-Одеса без порушення закону – просто ходили туди-сюди по пішохідному переходу, внаслідок чого утворилася велика пробка. Але найголовніше, що усі учасники акції діяли командою в інтересах села, а не власних і Васильківська районна ТВК прийняла рішення про повторні вибори, але це ще не перемога, жителі чекають результатів апеляції жінки, яку сільська ТВК раніше визнала переможницею виборів. 

І таких прикладів з позицією «проти всіх» дуже багато. Я за те, що коли більшість виборців не підтримали жодного кандидата чи партію, неодмінно потрібно визнавати вибори такими, що не відбулися!

Статистика говорить, що на селі рівень культурно-освітнього розвитку населення нижчий, ніж у містах, але ми бачимо, що селяни показали приклад «нашим опозиціонерам», як потрібно відстоювати свої права. 

Вірю в те, що випадок у Плесецькому, як на Студреспубліці змоделює ситуації у країні в цілому і ми навчимося суспільні інтереси ставити наперед від власних.

Вірю також у припущення російського політичного філософа Андрія Окари: "низкая явка и порядка 7% "против всех" означает, что в украинском политическом пространстве есть ниша для новой, внятной и амбициозной политической силы".
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олег Слизько, голова ПОО ВМГО "Студентська республіка"