fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
25-06-2011 / Новини Cтудреспубліки /  Волинь

У Луцьку стартувала «Студентська республіка-2011»

На мульти-фестивалі «Студентська республіка» у Луцьку 13 команд різних вишів Волині 25 червня 2011р. розпочали змагання, аби представник саме їх навчального закладу виборов посаду Студентського мера-2011.

Зранку 25 червня на стадіоні Волинського національного університету, що в Луцьку по вулиці Ярощука, більше двохсот студентів з 13 навчальних закладів Волині встановлюють свої намети. Саме тут розпочався фестиваль «Студентська республіка», який має на меті показати актив вишів області та вибрати Студентський магістрат і мера, що представлятимуть згодом Волинь на всеукраїнському етапі мульти-фестивалю в Криму.

Учасники оздоблювали намети відповідно до обраної концепції. Фантазія студентів дозволила їм зробити з палаток казино, безлюдний острів, гральний будинок, кафе та навіть футбольний стадіон. Більшість команд вибарало тематику не лише для своїх наметів, а і костюми гравців були відповідними стилю.

На відкриття фестивалю прийшов Луцький міський голова Микола Романюк разом зі своїм заступником Святославом Кравчуком. Обидва згадали свої студентські роки. Однак якщо Романюка намети надихнули на спогади про турпоходи в студентські роки, то Кравчук почав навіть пританцьовувати.

«Найдовший похід в мене був – Шапшальский хребет, це Алтай-Саяни. 180 кілометрів, рюкзак важив 40 кілограм. Я був завгоспом в групі туристичній… Похід був на 17-18 днів і мені хлопці, які були в групі слова нехороші говорили, бо я брав хліб. А всі інші групи сухарі несли. А вони ж легше, ніж хліб. І картошку ми несли. Але потім, коли завершилися всі походи і ми зустрілися у Львові, хлопці хвалилися, що ми 8 чи 9 днів їли хліб, а потім вже сухарі», — згадав мер.

Ректор ВНУ Ігор Коцан (на фото зліва) на Студреспубліці цитував студентам мільярдера Біла Гейтса і вченого Бориса Патона, які закликали тяжко працювати і вчитися, аби стати геніями і поважними людьми, яких слухають.

Проректор університету Ірина Констанкевич промову свого шефа слухала серед студентів.

А от голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, під патронам якої проходить цьогорічний мульти-фестиваль, на відкриття не прийшов. Його сподіваються побачити завтра під час виборчої кампанії.

Підлеглий губернатора заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Ігор Дмитришин сказав, що Клімчук відсутній через поважні причини та побажав студентам розширити власне самоврядування аж до виборів студентського ректора.

За умовами мульти-фестивалю кожна з команда має 15 учасників. Вони 23 червня братимуть участь у спортивних, творчих та конкурсах на кмітливість аби мати можливість висунути своїх кандидатів до Студентського магістрату та на посаду мера Студреспубліки.

«Цього року вибори ми зробили за формою спартакіади. Є 15 змагань різноманітних, за участь в яких учасники команд будуть отримувати бали. Хто буде мати найбільшу кількість балів, ті і стануть кандидатами в мери», — розповів організатор фестивалю та водночас голова центральної виборчої комісії «Студентської республіки» Валерій Пельц.

У кожного громадянина Студреспубліки буде індивідуальний залік за кількістю набраних балів. Аби мати можливість висунути в кандидати свого представника командам вузів доведеться об’єднуватися, адже своєрідний виборчий бар’єр – мінімальна сума балів, яка необхідна для того аби висунути кандидата – досить висока і набрати 15 людям лише з однієї команди її буде важко.


Окрім виборів мера, 26 червня відбудуться вибори до студентського магістрату за партійними списками, які висувають партії, учасниками яких є громадяни Студреспубліки. Кількість мандатів – десять. Голосування проходить за аналогією зі справжніми виборами: обіцяють урни, чесну ЦВК та бурхливу агітацію. 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: "Волинські новини"