fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
10-10-2014 / Новини Cтудреспубліки /  Чернівці

У Чернівцях пройшов перший Буковинський молодіжний форум

8-9 жовтня 2014р. у ТК «Мигово» він обєднав близько 100 студентських активістів, як із Буковини, так і з сусідніх областей. До заходу долучилися депутати Студентського парламенту України, а також представники органів студентського самоврядування. Організатор форуму — Чернівецький обласний молодіжний центр праці за підтримки Чернівецької Студреспубліки [+ відео].

Основною метою форуму було реформувати діяльність органів студентського самоврядування Буковини та розробити конкретний дієвий механізм реалізації молодіжної політики на регіональному рівні шляхом ліквідації недієвих студентських структур і подальшого об’єднання активістів в єдину організацію. Робота на форумі проходила по 4-х секціях, відповідно до яких були розглянуті питання, опрацьовані й прийняті рішення та розроблені плани подальшої роботи

Учасниками секції «Протидії корупції у ВНЗ» були запропоновані ряд напрацювань, які мають на меті подолання проявів хабарництва, як зі сторони викладацького складу, так і зі сторони студентів. Реалізацією молодіжної політики в сфері протидії корупції займатиметься новостворена структура — Антикорупційне бюро при єдиному органу студентського самоврядування Буковини. На форумі учасниками були розроблені конкретні, і на наш погляд, дієві механізми боротьби з корупцією у вишах, які отримали схвальну оцінку експертів.

Варто відмітити і досить плідну роботу учасників форуму по секції працевлаштування студентів і молодіжного підприємництва. За тісної співпраці з представниками Чернівецького обласного молодіжного центру праці, Чернівецького обласного центру зайнятості та представників бізнесу були розроблені програми протидії молодіжному безробіттю, заходи конкретної дієвої роботи зі студентами, які шукають перше робоче місце, та сформована ініціативна група, яка візьме участь в Міжнародному освітньому форумі, що проходитиме в Тернополі 10-13 грудня та представить наші напрацювання Міністру освіти і науки України, зокрема це: пристосування освітньої діяльності країни до норм чинного законодавства України та засад Болонського процесу, пропозиції щодо перегляду базових дисциплін, обов’язкових до вивчення, та методики вільного вибору студентом черговості викладання дисциплін і викладача. Особлива увага на форумі приділялась мотивації студентів до зайняття підприємницькою діяльністю, до формування активної громадської позиції та громадської роботи.

Не менш важливою стала й робота секції «Фінансування роботи органів студентського самоврядування», зокрема учасниками форуму були розглянуті основні механізми залучення фінансування під свої проекти, у практичній формі вивчено основи проектного менеджменту та специфіку його застосування студентськими активістами при підготовці та реалізації молодіжних проектів.

У підсумку, учасниками форуму прийнято: у зв’язку з неефективністю та недієвістю роботи Студентського парламенту Буковини та Міського студентського парламенту ліквідувати дані органи студентського самоврядування та задекларувати спільним рішенням Чернівецької обласної державної адміністрації та міської влади про створення Буковинської студентської ради (БСР) – єдиного вповноваженого органу студентського самоврядування. Окрім Антикорупційного бюро ще одним новоствореним підрозділом при БСР стане департамент молодіжного підприємництва та працевлаштування, який займатиметься боротьбою з молодіжним безробіттям, захищатиме права студентів на ринку праці. Також нововведенням стане виборча система до БСР, а саме виключний обов’язок голів студентських парламентів вишів області щодо участі в роботі даного органу.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Сергій Палагнюк