fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
14-02-2010 / всі теми /  Закарпаття

Студреспубліканські палачінти

 

13 лютого в Боздоському парку м. Ужгород відбулись народні проводи зими, більш відомі під назвою Масляна. Для слов’ян – це не просто свято, а можливість помиритися та пробачити один одному образи, зустрітися з друзями та познайомитись з новими.
 
Масляна — це давній слов’янський звичай. Рум’яні млинці (закарпатською — палачінти) — головний атрибут свята, символізують сонце. Наші предки поклонялися сонцю, тому не святкувати Масляну і не їсти млинців вважалося поганою прикметою. Людина, яка не повеселилася на Масляну як слід, цілий рік буде нудьгувати і сумувати, одним словом, щастя їй не бачити. Але нудьгувати і сумувати ужгородцям та гостям міста не доведеться, адже свято пройшло надзвичайно весело.

Організаторами Ужгородської «Масляни-2010» виступили Ужгородська міська рада,
кафедра туризму УжНУ, Закарпатський осередок ВМГО "Студентська республіка", Закарпатська ліга КВН, Корпорація свят "Не ПоНяЛ”, Міжнародна служба поздоровлень, Туристичний інформаційний центр Закарпаття.
 
Програма свята була насиченою різноманітними розвагами, тож позитив отримали і дорослі і малі. Тут, і концертна программа, і народні гуляння, веселі змагання та конкурси. Незабаром Книга рекордів області поповниться найоригінальнішими  досягненнями та рекордами Ужгородської Масляни.
 
Захоплюючим подих видовищем став конкурс, за умовами котрого, сміливець мав вилізти на самісінький верх дерев’яного стовпа та зняти з верхівки черевик в якому містилась записка з можливим призом від спонсорів та організаторів свята. Кільком відчайдухам таки вдалося підкорити стовп. Серед них, один із лідерів трейсер-руху Денис Коржов, який виграв піцу для себе та своїх друзів-уболівальників.
 
Також, був конкурс на найкращого сніговика, де діти й дорослі разом створюючи снігову бабу, отримували колосальне задоволення. Мабуть, батьки в цей момент подумки повернулись в своє дитинство.
 
Всі бажаючи мали змогу оглянути, продегустувати та придбати вироби народних майстрів, сувеніри, закарпатське вино та мед.
 
І звісно ж, не обійшлося без дегустації головної страви на святі Масляни – млинців. А їх було розмаїття. Тут вам млинці з м’ясом, шоколадом, грибами та капустою, а також з сливовим та абрикосовим лекваром. Віртуозно готували млинці біля колиби «Дубки» та «шеф-кухар» Денис Лагодін в наметі "Студентської республіки", перетворивши процес підсмажування палачінти на ціле шоу.
 
Для малечі в парку було збудовано снігову гірку, на якій вони з задоволенням катались. А це допомагало спалити зайві калорії після об’їдання палачинтами та смачною картоплею по-домашньому.

Хороший зимовий настрій не зважючи на вже весняну погоду дарували відомі КВН-щики, корпорація свят «Не ПоНяЛ» Ростислав Буланов, Микола Анброх та музиканти, серед яких народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Ужгород».
 
Завершилась цьогорічна Масляна вже під вечір театралізованим спаленням символу зими – опудала зимової «мари». З цього моменту весна офіційно вступила у свої права, наступив новий рік, а з ним і Великий піст. Тож, як кажуть у народі «Не завжди котові Масляна».

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Закарпатський осередок ВМГО "Студентська республіка"