Після того як в минулому році Волинська Студреспубліка не змогла обрати Студентського мера, організатори мульти-фестивалю задумались над тим, як правильно провести гру, щоб луцькі студенти все-таки визначили свого мера. Після довгих дискусій нами було прийняте рішення змінити систему гри, а саме відмовитись від офіційної валюти. Натомість командам було запропоновано боротись за бали, як в особистому заліку, так і в командному. Так в командному заліку бали розподілились наступним чином:
1 місце — КТБ ВНУ — 472 бали, 2 місце — ВНУ ім. Лесі Українки — 390 балів, 3 місце — ЛПК — 322 бали, 4 місце — ЛНТУ — 266 балів, 5 місце — В.-В.ПК — 241 бал, 6 місце — ВТ НУХТ — 227 балів, 7 місце — ЛБМК — 221 бал, 8 місце — ВДУКіМ — 218 балів, 9 місце — ЛКК ЛКА — 147, 10 місце — ВІ МАУП — 73, 11 місце — ТК ЛНТУ — 0. Найбільше балів в особистому заліку здобув Шарук Юрій — 51 бал.
За результатами, які отримали команди під час суб-фестивалів студенти об’єднувались в політичні партії, а також висували своїх кандидатів на посаду Студентського мера. Всі громадяни Студреспубліки розділились на дві групи, до першої входили студенти КТБ ВНУ, ВНУ, ВТ НУХТ та позапартійні :-). Друга ж команда об’єднала педагогів із Луцька та Володимира-Волинського, МАУП і Луцький медколедж.
Ці два табори висунули по одному кандидату на посаду мера: Романа Савчука від ВНУ та Оксану Ільчук від ЛПК. Та при реєстрації партій команда Ільчук допустила велику помилку, зареєструвавши 4 політичні партії, тоді як Савчук заручився підтримкою лише однієї. В результаті голоси більшої коаліції розділились між чотирма партіями, з яких відсотковий бар’єр змогла подолати лише одна — "Вогонь України", провівши за списком до магістрату 3 депутати, ними стали: Дунай Алла — ВІ МАУП, Ільчук Юлія — ЛБМК, Безіков Олександр — ВДУКіМ. Партія "Алло" здобула 72% голосів і провела до магістрату 7 депутатів: Харчева Олена — ВНУ ім. Лесі Українки, Бендовський Денис — КТБ ВНУ, Бондарук Владислав — ВНУ ім. Лесі Українки, Отченаш Андрій — ВДУКіМ, Артишук Вадим — КТБ ВНУ, Антоняк Катерина — ВНУ ім. Лесі Українки, Поліщук Юлія — ВНУ ім. Лесі Українки.
На виборах Студентського мера тенденція повторилась: 59% голосів здобув студент ВНУ Роман Савчук, проти 41% Оксани Ільчук. На мою думку, важливим фактором у виборі Студентського мера стали дебати між кандидатами. На момент голосування була чисельна перевага вишів, які підтримували кандидатуру Оксани Ільчук. Та все ж студенти цих вузів вирішили підтримати Романа, з чим ми його вітаємо. Хороший старт для першокурсника!
Фестиваль відбувся, переможці нагороджені, але я хотів би висловити слова вдячності людям, які долучились до його проведення.
Олені Гнасюк, яка віддала дуже багато свого часу та енергії для того, щоб мульти-фестиваль відбувся на такому високому рівні. Руслану Місюку, який поєднав в собі багато посад, від куратора волейбольного турніру до водія, а ще за сумісництвом був комендантом наметового містечка і генератором ідей. Андрію Зубенку, який став обличчям і голосом Студреспубліки-2011. Яні Шамрай, Ірині Рябчук, які змогли за дуже короткий термін організувати конкурс краси на такому високому рівні. Альона Романюк, Анастасія Передрій та Оксана Побережнюк стали вухами, голосом та очима Студреспубліки, займаючись відповідно газетою, радіо та телебаченням. Оксані Киричук, яка сумлінно і, як завжди, впевнено виконувала свої обов’язки секретаря ЦВК. Слова вдячності хочеться сказати Євгену Чепілю та гурту «Давня Казка», Андрію Тимчуку та гурту «ФлайzZzа», Каті Шаховій та Аліні Назаренко за їхню творчість та чарівні голоси.
Окремі слова вдячності людям, яким не байдужі такі події, як Студреспубліка, а саме:
-голові Волинської облдержадміністрації КлімчукуБорису Петровичу ,
—ректору Волинського національного університету імені Лесі Українки Коцану Ігору Ярославовичу,
-заступнику начальника управління у справах сімї, молоді та спорту Волинської ОДА Дмитришину Ігору Ярославовичу,