fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
14-06-2012 / Новини Cтудреспубліки /  м. Київ

Студреспубліка може об’єднати українців усього світу

«Поєднання інтелектуальної дискусії та змістовного відпочинку – є унікальною формою, яка захоплює серця», — відзначив один із лідерів Студреспубліки Олександр Щерба під час круглого столу на тему «Співпраця з молодіжними організаціями діаспори: здобутки та перспективи», який відбувся 12 червня 2012р. у Європейському містечку, що символічно розташувалося у столиці, біля Арки дружби народів.

Захід відбувся як раз у часи проведення Євро-2012 в Україні і був присвячений питанням співпраці українських молодіжних громадських організацій із молодіжними організаціями української діаспори, розробки та реалізації спільних проектів, залучення молодих діаспорян до громадсько-політичного життя України.

Учасниками круглого столу були представники громадських організацій та експертного середовища, які займаються питаннями співпраці громадських організацій України з організаціями української діаспори. Також у засіданні круглого столу взяли участь представники української діаспори в Канаді. Під час діалогу було піднято цілу низку питань для обговорення можливих напрямків співпраці.

Один із лідерів Студреспубліки Олександр Щерба виступив із доповіддю на тему: «Студреспубліка — як проект, який будує Українське майбутнє».

У своїй доповіді Щерба відзначив, що Студреспубліка є програмою, яка об’єднує в собі змістовну комунікацію про майбутнє України та цікаві, корисні форми дозвілля у вигляді різноманітних суб-фестів. Поєднання інтелектуальної дискусії та змістовного відпочинку – є унікальною формою, яка захоплює серця. Найуспішніший громадський проект в Україні, який реалізується вже 14 років, дає можливість Україні стати джерелом успішних гуманітарних проектів і для світу.

Цінність Студреспубліки в контексті співпраці між молоддю України та діаспори є не тільки в можливості участі закордонних українців у події та дискусіях, які відбуваються навколо візій майбутнього України та світу, а і в можливості мультиплікації проекту у свої країни з системною консультаційною підтримкою зі сторони міжнародного оргкомітету.

Протягом даного круглого столу було піднято цілу низку важливих тем для обговорення. Зокрема, було запропоновано якнайширше долучити представників української діаспори, які володіють українською мовою та традиціями, до спостереженням за виборами народних депутатів України у жовтні 2012 року. Така робота могла б стати важливим фактором впливу та контролю за проведенням демократичних виборів в Україні.

У ході засідання круглого столу відбулось Skype-з’єднання із Ярославою Хортяні, Головою Європейського Конгресу Українців. Вона, зокрема, розповіла про можливості партнерської реалізації молодіжними організаціями грантових програм, спрямованих на інтеграційні процеси України в Європу. «Молодь українців діаспори є одним із найголовніших питань, яке треба розвивати для того, щоб ми разом могли будувати європейську Україну», — підсумувала вона. 

Олена Диба, представниця товариства "Просвіта" (Сербія), керівник міжнародного молодіжного руху "Ті, що об’єднують", зазначила: «У всьому треба знайти спільне, у всьому треба знайти консолідацію. Ми можемо багато говорити про вподобання різних кольорів, різного смаку тощо. Але є основне – людські цінності. Те, як людина формується, те, як людина береже свою культуру, мову, свою державу, на тому ми і формуємо наше майбутнє».

У заході також взяли участь Іван Крулько, Михайло Лівінський, Михайло Ратушний, Олексій Захарченко, Ігор Жданов, Олександр Солонтай, Дмитро Колесник, Сергій Пархоменко й інші. Організатором заходу стала ВГО «Молодий Народний Рух».

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки