fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
26-09-2014 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Тернопіль

Студентський парламент України-2014/2015 розпочав роботу

19–21 вересня 2014р. у Тернополі відбулося перше зібрання новообраного Студентського парламенту України. Програма зібрання була насиченою, зокрема протягом трьох днів депутати Студпарламенту провели чотири робочих наради, на яких висували пропозиції й ідей для реалізації найближчим часом. Подивимося, яка реальна робота буде попереду.

З-поміж низки запропонованих проектів учасники зустрічі підтримали проведення «Міжнародного молодіжного освітнього форуму», який пройде в два етапи: 8–9 жовтня 2014р. у Чернівцях та 5-7 грудня цього ж року в Тернополі. Детальне обговорення «Міжнародного молодіжного освітнього форуму» відбулось у залі засідань Вченої ради Тернопільського національного економічного університету у другий день зустрічі Студентського парламенту. Проект презентував Студентський мер Тернопільщини Віталій Дембіцький. Серед гостей, залучених до обговорення форуму, були представники адміністрацій вишів м. Тернополя, представники органів студентського самоврядування та Студентського магістрату області. Даний захід передбачає налагодження співпраці Міністерства освіти і науки України, студентського активу країни та керівництва вишів. На форумі порушуватимуться проблеми корупції у вишах, ефективності студентських самоврядувань, мотивації студентів до навчання, а також проблеми подальшого працевлаштування молодих випускників.

Особливу увагу під час засідання Студпарламенту було приділено розробці заходів для популяризації питання щодо створення Балтійсько-чорноморського союзу (БЧС). Дана позиція стала однією з ключових під час проведення оргдіяльнісної гри на фіналі Студреспубліки-2014, тема якої звучала: «Модель України в умовах нового світового порядку». Обговорюючи дане питання, було запропоноване власне бачення тематики «Зимової Студреспубліки». Також в планах Студпарламенту є проведення круглих столів із залученням профільних експертів, громадських діячів, політичних лідерів для обговорення можливості створення БЧС.

Наступний проект, обговорений Студентським парламентом, є «Кращий студент України», який вже традиційно проводиться Студреспублікою. Було вирішено більш активно долучитися до оранізації цієї всеукраїнської конкурсної програми задля подальшої популяризації її серед студентів і залучення ще більшої кількості вишів до участі.  

Ще одним актуальним питанням, внесеним до порядку денного, було «Легалізація діяльності Студпарламенту та налагодження роботи зі Студентськими мерами і магістратами кожного обласного центру». Формалізацію роботи вирішили розглянути на черговому засіданні Студентського парламенту у Полтаві 7–8 листопада цього року.

Участь у засіданні Студпарламенту взяли представники центральної команди Студреспубліки: один із лідерів Студреспубліки Олександр Щерба та модератор фіналу Студреспубліки-2014, депутат Новозаводської районної ради у м. Чернігові Юлія Дайнеко. Вони вкотре наголосили на важливості злагодженої та послідовної роботи новообраних депутатів, адже наше суспільство перебуває у такому стані, що лише молодим і незіпсованим можна знайти шлях виходу з кризи. 

 

Окрім плідної роботи над проектами та ідеями, молодь мала нагоду поспілкуватись із представниками влади та бізнесу про шляхи налагодження ефективної двосторонньої роботи. Зустрілись, зокрема з головою Тернопільської обласної ради Василем Хомінцем і бізнесменом Віталієм Мариновським.

Також в програмі між засіданнями молодих парламентарів був передбачений тренінг на тему: «Стартап і проектний менеджмент», який провів керівник startup-інкубатора «Континіум» Володимир Бурий

  

Після затвердження та презентації результатів спільної роботи у Тернопільській міській раді Студентський президент України Василь Томчишин провів екскурсію файним містом Тернополем.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Василь Томчишин, Юлія Дайнеко