fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
27-06-2011 / Новини Cтудреспубліки /  Волинь

Студентський мер Луцька — Роман Савчук

Протягом двох днів, 25 та 26 червня 2011р. у Луцьку активне студентство Волині жило у власній державі – «Студентській республіці». Однойменний мульти-фест проводиться на Волині щороку. Його головна мета – вибрати Студентського мера та магістрат. Обраний лідер стає офіційним радником чинного мера Луцька Миколи Романюка.

Перший день мульти-фестивалю був насичений численними конкурсами та змаганнями, у яких кожен виш мав на меті набороти омріяні бали. Першим журі визначало найкраще оформлений намет. Найкреативнішими тут виявились студенти ЛНТУ, які назвали своє наметове містечко «ЛНТУ-ленд», у якому проживали казкові герої. Ці герої відносно швидко покинули територію студреспубліки, таким чином не дійшли до фіналу.

Окрім цього студенти піднімали гирі, грали волейбол, стрітбол,   брейн-ринг та квест. Найменше команд взяло участь у квесті, їх було всього шість. Перемогла команда Луцького педагогічного коледжу, а останнє місце посів «Клан ВНУ». Учасники в основній масі проігнорували відеоконкурс, але три команди таки представили відзняте відео. Перемогу розділили дві команди, ВНУ та КТБВНУ. Окрім цього, команди грали у мафію, проводили фотоконкурс. Найбільше балів за результатами двохденних конкурсів отримала команда Коледжу технології і бізнесу ВНУ – 472 бали. Саме серед їх учасників знайшовся рекордсмен, який набрав найбільше балів – 51.  Всього у фестивалі було зареєстровано понад 250 громадян, об’єднаних у 13 команд. Комерційні виші в основному проігнорували Студреспубліку.

Вранці другого дня мульти-фестивалю свої кандидатури на мерство подали два кандидати: Оксана Ільчук, яка представляє Луцький педагогічний коледж та Роман Савчук, представник ВНУ ім. Лесі Українки. Перед виборами між кандидатами були проведені дебати, на які зібралися громадяни студреспубліки. Кандидати представили свої передвиборчі програми, розповіли про свої плани, а також відповіли на питання присутніх та модератора Валерія Пельца. Так, Оксана Ільчук розповіла, що у її планах посилити студентський туризм у Луцьку та загалом агітувати молодь до активного політичного життя. Кандидатка пообіцяла організувати масштабний флешмоб у вересні, якщо переможе вибори.

Її опонент Роман Савчук має на меті створити Інтернет-форум, де студенти Луцька писали б про свої проблеми, скарги, пропозиції. Також Роман прагне долучати студентів до громадських організацій, адже вважає, що нинішня молодь мало обізнана про їх діяльність. Хлопець і сам є активним громадським діячем. Загалом, конкуренти вирішили залишитися політкоректними, аби надавати гарний приклад дорослим політикам.

Після дебатів у оргнаметі відбувалося голосування. Виборці заходили по черзі, пред’являючи виборчій комісії у складі губернатора Олени Гнасюк та секретаря ЦВК Оксани Киричук паспорт або студентський квиток. Участь у виборах взяло менше ста учасників. Кандидатка у студмери Оксана Ільчук прийшла, аби проголосувати за свого конкурента Романа Савчука, але не взяла із собою документів, тому не мала право голосу.

 

Підрахунок голосів показав, що найактивніше громадяни студреспубліки голосували за Романа Савчука, він набрав 62% голосів і переміг на виборах. В 22:00 по завершенню святкового концерту на площі біля ВНУ відбулась урочиста посвята у студентські мери Романа, з чим його і вітаємо. Також відбулись вибори Студентського магістрату міста, до якого увійшли: Харчева Олена — ВНУ ім. Лесі Українки, Бендовський Денис — КТБ ВНУ, Бондарук Владислав — ВНУ ім. Лесі Українки, Отченаш Андрій — ВДУКіМ, Артишук Вадим — КТБ ВНУ, Антоняк Катерина — ВНУ ім. Лесі Українки, Поліщук Юлія — ВНУ ім. Лесі Українки, Дунай Алла — ВІ МАУП, Ільчук Юлія — ЛБМК, Безіков Олександр — ВДУКіМ

Завершив «Студентську республіку-2011» святковий концерт за участі гуртів «Давня казка» та «ФлайzZzа», конкурс "Перша Леді Волині та відеоінсталяція.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Анастасія Передрій