fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
17-06-2009 / всі теми /  Волинь

«Студентська республіка-2009» стане індикатором активності волинських вишів

На теренах Волині вже утретє за останній час формуватиметься «Студентська республіка», проте організатори відповідного проекту запевняють, що у порівняні з двома попередніми він має стати чи не основним цьогорічним заходом, спрямованим на посилення розвитку студентського самоврядування та молодіжного громадського руху у цілому, − інформує інтернет-видання «Волинська правда».

Зокрема, під час сьогоднішньої прес-конференції для журналістів голова Волинської ОО «Народно-демократична ліга молоді» Валерій Пельц нагадав, що у Луцьку на попередніх «Студентських республіках» вже обиралися мери та два склади магістратів. Однак, на превеликий жаль, вони не продемонстрували своєї дієвості. Цьогоріч організатори планують залучити до проекту всі вузи Волині, в тому числі студіюючу молодь з Ковеля та Володимира-Волинського.

Перед організацією самої Студреспубліки, яка розташовуватиметься у парку (навпроти човника «Бригантина»), при вузах будуть створюватись оргкомітети. Громадянином "Студентської республіки" може стати студент віком від 18 до 35 років. А право голосу − той, хто був заявлений у складі команди вузу в кількості 15-ти чоловік. Ці «громадяни» матимуть право брати участь у голосуванні протягом виборів Студентського мера та депутатів Студентського магістрату. Бути членом «політичної партії» можуть громадяни «Студентської республіки» віком від 18 до 25 років. До участі у виборах партія повинна налічувати не більше десяти кандидатів, представників не менше трьох вузів. Як зізнався Валерій Пельц, саму ЦВК, яка займатиметься організацією виборів, очолюватиме він особисто.

До речі, за словами пана Пельца, «Студентська республіка» супроводжуватиметься різними іграми, перемоги яких забезпечуватимуть окремі бонуси для самих студентів і зрештою для їх вузів. Так, за мера виш «отримає» 15 балів, за депутата (яких у магістраті буде 10) – 7, за перемогу у конкурсі краси «Перша леді-2009» − 10 балів, за перемогу у брейн-ринзі та змаганнях з квесту – по 5 балів відповідно. Тому такий захід у підсумку має стати певним індикатором у формуванні рейтингу вузів Волині, які долучилися до «Студреспубліки». До речі, при останній у наметових містечках працюватимуть свої органи МВС та екологічного контролю. Також організатори заявляють, що докладуть максимум зусиль, аби на території республіки не розповсюджувалися алкоголь і тютюнові вироби.

Як розповів під час прес-конференції присутній на заході начальник відділу у справах молоді і спорту Луцькради Ігор Гузь, цьогоріч на «Студентську республіку − 2009» завітають студенти з польських та білоруських вишів.

До слова, регіональний етап Студреспубліки відбудеться 27-28 червня (приурочено Дня молоді та Дня Коституції України), а фінальний – аж 22-25 серпня.


 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба ВОО НДЛМ