fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
10-05-2009 / всі теми /  Чернігів

Студенти Чернігова нікому не потрібні?

Чернігівська обласна організація Народно-демократичної ліги молоді та Студентська республіка схвильована станом розвитку студентського молодіжного руху у місті та області.

На думку активістів організації студентський молодіжний рух у м. Чернігові існує, але знаходиться на досить низькому рівні. 
Незважаючи на певну кількість тренінгів, молодіжних заходів які проводяться на місцевому рівні, у багатьох вишах Чернігова органи студентського самоврядування практично не виконують своїх функцій або носять формальний характер.
Зусилля, які направлені на розвиток молодіжного руху не приносить очікуваних результатів, більшість студентів які будь-коли брали участь у тренінгах та молодіжних заходах на кошти міжнародних фондів, а часто і державних та місцевих бюджетів! не використовують здобуті знання та перетворилися у таких собі «споживачів безкоштовних послуг».

Практично не функціонує обласна студентська рада, яка покликана об’єднувати студентів області та захищати їх інтереси. Дана ситуація викликана насамперед відсутністю чіткої стратегії та низьким рівнем менеджменту керівників ради.

Яскравим прикладом відсутності сплаченого студентського молодіжного руху є той факт, що в котрий раз планується підіймати ціну проїзду на громадський транспорт, а у результаті студентство ніби мовчить. Але на особистому рівні до активістів нашої організацію звертаються із проханням допомогти із таким станом речей, адже, ще трохи і проїзд стане розкішшю для студента.  

Вражає, це те, що серед студентства міста не видно нових молодих амбітних лідерів, які готові працювати на розвиток органів студсамоврядування, захисту інтересів студентства.
Не існує системи навчання молодих кадрів. 

Чому нас хвилює така ситуація?
Тому, що органи студсамоврядування, молодіжні громадські організації виступають по суті школою підготовки до професійної діяльності, дають досвід організаційної роботи, породжують розуміння суспільно-політичних процесів, які відбуваються у місті, країні.

Ми розуміємо складну економічну ситуацію у державі та місцевих бюджетах і не вимагаємо виділення сотень тисяч із бюджету на розвиток студентського молодіжного руху, але констатуємо той факт, що завдяки приверненню уваги суспільства, влади, адміністрацій вишів до цієї проблеми ми зможемо змінити ситуацію.

Крім того, пропонуємо всім громадським організаціям міста та області, представникам органів студсамоврядування та представникам влади зібратися 20 травня на круглий стіл на тему «Розвиток студентського молодіжного руху у м. Чернігові та області». Із відповідною пропозицією ми звернулись до відділу у справах сім`ї та молоді Чернігівської міської ради та управлінню у справах сім`ї та молоді Чернігівської ОДА де отримали підтримку проведення заходу.  

На круглому столі планується презентувати концепцію розвитку молодіжного руху у м.Чернігові та Чернігівській області на базі проекту «Студентська республіка».

Додатки: 

1. Концепція розвитку молодіжного руху у м.Чернігові та Чернігівській області на базі проекту «Студентська республіка».

2. Порядок денний круглого столу.
 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Голова ЧОО НДЛМ О.С. Щерба, Голова ЧОО «Студентська республіка» А.Є.Приходько