fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
14-07-2005 / Новини Cтудреспубліки /  АР Крим

Студентам подобається грати у вибори

Цього року знову великий резонанс викликав фестиваль Народно-демократичної ліги молоді «Студентська республіка», який пройшовся по всіх регіонах України.

Студреспубліка проводиться з 1998 року та набула значної популярності у студентських колах. Протягом двох днів у кожному регіоні України розгортаються наметові містечка. Студентські команди створюють свою Республіку з окремими кордонами, законами, валютою, гімном. Кульмінацією акції є вибори студентського мера, а також створення партій. Переможці гри приймуть участь у фінальній частині проекту, де найактивніші студенти України обиратимуть нового студентського Президента та студентський Парламент. Але спочатку треба обрати свого студентського мера, який би протягом року займався проблемами, які виникають у студентів.

Цього року фінальний етап фестивалю знову пройде у розважальному комплексі «Сонечко» під Євпаторією в Криму. Дата зустрічі всіх студентських лідерів України — 22-24 липня.

Які сюрпризи подарує молоді другий досвід проведення фінальної частини гри ми дізнаємось менше ніж за тиждень. Зазначимо лише, що в програмі передбачено святкування Першої річниці незалежності Студреспубліки…

З проханням поділитися з нами іншими секретами Студреспубліки ми звернулися до Голови Народно-демократичної ліги молоді, голови оргкомітету фестивалю Володимира Крутька:

— Добрий день, Володимире. Поясніть нам, за рахунок чого вже восьмий рік поспіль фестиваль «Студентська республіка» не втрачає своєї актуальності, а навпаки, залучає до своїх лав все більше студентів?

— Все дуже просто, наш фестиваль користується такою популярністю серед молоді тому, що умови гри є дуже наближеними до реального життя: починаючи із поселення у наметовому містечку, прописки, отримання паспортів, пошуку роботи — жителі республіки мусять вирішувати все самостійно. Таким чином, студенти можуть ніби перенестись у «доросле» життя та прийняти в ньому участь. Життя — це гра, а гра – це життя. Цікаво, що дуже багато моментів з Студреспубліки-2004 практично повторилися в реальному житті, в Україні, в тому числі під час останніх президентських виборів і «Помаранчевої революції».

— Скажіть нам як прем’єр-міністр Студентської республіки-2004, наскільки чесно проходив процес підрахунку голосів та наскільки об’єктивно обрали студентського Президента минулого року?

— Минулого року в Студреспубліці, як і у справжній державі був свій уряд, Верховний суд, ЦВК і Нацбанк. Передвиборча кампанія та дебати кандидатів проводилися під наглядом відповідних органів, до яких входили представники всіх політичних партій. Тож, можу з впевненістю сказати, що тоді процес виборів Президента проходив дуже прозоро і кожен бажаючий міг спостерігати за цим процесом. Звичайно, конкуренція між учасниками була досить велика, але це був контрольований процес, і будь-які сутички суворо каралися. Вибір студентського Президента був вибором усієї держави, а отже, ні про які махінації та нечесну гру мова не могла вестися. Насправді, Студентська республіка не є моделлю ідеальної держави, а скоріше, дзеркалам реального, де можливе і хабарництво, і порушення закону та прав громадян. Але треба пам’ятати: за будь-якими порушеннями завжди стоїть неминуче покарання.

— Які були умови для балотування на студентського Президента?

— Це досить важкий і тривалий процес. Для висунення кандидата в Президенти необхідно було створити та зареєструвати партію, скласти політичну програму, об’єднатися з іншими партіями, провести агітацію, заробити гроші для її розвитку. Так, наприклад, минулого року під час агітації створювалися народні газети, радіо, навіть масажні салони, будь-яка підприємницька діяльність реєструвалася у Кабміні.

— Яку головну ціль ставила НДЛМ в реалізації цього проекту?

— Це проект нового покоління. Ми хочемо створити умови гри максимально наближені до реального життя. Це, так звана, методологія «рольових ігор». Це робиться для того, щоб молодь випрацювала певні навички поведінки в суспільстві в справжньому житті. Ми хотіли, щоб в цій рольовій грі, в цій квазі-державі були створені інструменти для змінення ситуації в нашій держав Україні. І ми цього добилися!

— Що Ви можете побажати потенційним учасникам Вашого проекту?

— Боротися та відстоювати власну думку не зважаючи ні на що.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Альона Куклева