fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
23-07-2011 / Новини Cтудреспубліки /  м. Київ

Стратегія міста Києва до 2025 року. Молодь вчиться.

18 липня 2011р. за координації Київської Студреспубліки був проведений другий раунд обговорення серед молоді Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, презентованої КМДА, в розробці якого брали участь Фонд „Ефективне Управління”, Бостонська консалтингова група, тощо.

Перший раунд обговорення відбувся під час Київського етапу Міжнародної програми „Студентська республіка” 24-26 червня 2011 року.

На вже другому заході були присутні керівники органів студентського самоврядування, лідери всеукраїнських та київських молодіжних організацій, а також Студентський мер м. Києва Ірина Оксенюк. Особлива подяка була висловлена НПУ ім. М.П.Драгоманова, а зокрема – Андрущенку Віктору Петровичу, ректору, та Давидюку Миколі, голові студради – за надання актової зали.

Обговорення відкрила Людмила Рудкевич, одна з активісток київського осередку ВМГО „Студентська республіка”, з побажаннями плідної та конструктивної співпраці та передала слово модератору Сергію Баркару.

„Ми поки не можемо реалізувати настільки масштабні програми, як київська та національна влада. В нас не вистачає досвіду та розуміння. Але ніхто замість нас не буде цього робити”, – зазначив у вступному слові модератор заходу, голова київського представництва ВМГО „Студентська республіка”.

Учасниками було висловлено цілий ряд цінних пропозицій. Зокрема, це впровадження в Україні системи братств „грецьких літер”, за прикладом студентських братств та сестринств США, Канади, інших держав англосаксонського світу. Дробко Є.П., голова ГО „Студентська спілка „Студентський актив” та президент ГО „Студентське братство „Дельта Ксі” – „Такі братства є основними сферами соціалізації та отримання необхідних зв’язків у цих країнах. Побудувавши перший дім студентського братства в Україні ми зможемо забезпечити кращі, ніж у звичайних гуртожитках, інструменти по забезпеченню необхідної житлової середи для студента-старшокурсника”.


Муніципальна стипендія – як окремий проект, спрямований на студентів в тому числі „контрактників” і в приватних вишах. Така стипендія буде нарахуватись окремо. „Для запровадження такої статті видатків можна передивитись плани по забезпеченню паперовими підручниками, або інші статті видатків КМДА. Крім того, треба підкреслити, що місто, в якому кожна молода людина може отримувати стипендію за своїми талантами, стане магнітом для студентів з всього світу” – зазначив Баркар С.А., голова київського представництва ВМГО „Студентська республіка” – „а студенти, особливо закордонні, все одно витратять більше грошей, а це і податки, і робочі місця, і збільшення доходів самого міського бюджету. Так ми можемо перетворитися в Оксфорд чи Лондон”.

Знання англійської мови молоддю теж важлива частина. „В цьому плані варто не просто казати про важливість цього” – зазначив модератор Баркар С.А. – „подібні пункти є і в проекті Стратегії-2025, наприклад дублювання табличок. Але якщо ми підійдемо системніше – залучимо, як в Грузії, волонтерів із закордону для навчання англійської мови, встановимо конкурс від міської влади на знання англійської мови та стипендії викладачам, які найкраще  та найбільшу кількість серед молоді навчили розмовній англійській, ми зможемо казати що це вже не ідея, а проект”.

Висловлювались і інші ідеї – щодо підвищення знань про рідне місто, розміщення державних прапорів на всіх установах та в центрі міста, тощо.

Через літній час канікул, спеку та обмеженість кола активної молоді в м.Києві захід не був масовим – лише 14 вишів м.Києва надіслали своїх представників. Але головне – наскільки молодь хоче і може саме формувати стратегію, виконувати її? Наразі місце активної молодої людини, з її точки зору – це в кращому випадку забезпечити пабліситі, рекламу цьому міському плану. Тому лунали і зауваження „а взагалі вона буде реалізована?”, „а нас взагалі хтось послухає?”.

Відповідно другу частину зайняв виступ та діалог з Марією Богуслав – представником КМДА (конкретно – головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту). Пані Марія детально та зважено відповіла на критику, запросила на профільні круглі столи у КМДА у вересні, підкреслила, що КМДА хоче чесно спілкуватися з громадськістю.


Можна було побачити – молодь дуже хоче брати участь в обговореннях, аналізі, стратегуванні. Але треба поглянути і правді у вічі – лідери молодіжних організацій, студентського самоврядування – це зрештою маловідомі фігури, які не мають профільного досвіду. Це люди, які себе присвятили громадському життю, а не науці, наприклад. Їхні однолітки – ті, що вже працюють в великих наукових проектах – гуманітарних чи технічних – мають більше компетенції зробити бодай схожий на експертний зворотній зв’язок.

І з точки зору того, що молодіжні лідери, нерви і інтуїція молодіжного середовища, взяли участь в обговоренні, що вони продовжили його і потім, в навколишніх кафе, ввечері по телефону, в вигляді своїх письмових пропозицій, можна тимчасово не зважати на відсутність досвіду та відсутність компетенції.

Молодь вчиться. Молодь хоче бути не менш компетентною, аніж нинішня влада. І це прагнення треба підтримувати.

P.S. Київська Студреспубліка (осередок ВМГО «Студентська республіка») завжди вдікрита до нових пропозицій, ідей, розробок, проектів, а головне – до нових людей, що шукають чесну і справедливу систему громадської роботи, платформу для набуття досвіду та зв’язків. Зі всіма Вашими подальшими пропозиціями звертайтеся на krepublic@ukr.net (з поміткою „Київській Студреспубліці”).

 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Сергій Баркар