fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
28-10-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  м. Київ

Стажування Студпарламенту: від теорії до практики

Катерина Середа: "Ставши вдруге депутатом Студентського парламенту України я остерігалась, що участь у стажуванні буде вже не такою цікавою та корисною для мене. Проте варто зазначити, що, якщо минулого року стажування депутатів Студентського парламенту України загалом нагадувало екскурсію, то цього року значна увага була приділена саме практичній діяльності".

Зокрема, нам пощастило аж два дні провести у Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, де ми не лише мали можливість познайомитись та поспілкуватись із народним депутатом України, головою комітету Валерієм Пацканом, а й ознайомитись з предметами відання комітету, його функціями, механізмами й особливостями роботи, і навіть взяти участь в одному з його засідань.

Зазначу, що темою стажування студентських лідерів України, Студентського президента та парламенту, що проходило в Києві з 8 по 12 жовтня, було «Відповідальне лідерство».

У ході стажування нам випала можливість, зустрітись та поспілкуватись з народними депутатами України, зокрема, Віталієм Кличком, Марією Матіос, Лілією Гриневич, Анатолієм Гриценком та Юрієм Дерев’янком, Міністром соціальної політики України, гостем фіналу Студреспубліки-2012 Наталією Королевською, Першим заступником міністра освіти і науки України Євгеном Сулімою, першим космонавтом незалежної України Леонідом Каденюком, уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською й ін.

 
  

Також дуже вражаючим стало спілкування з Верховним архієпископом-емеритом Української Греко-Католицької Церкви Любомиром Гузаром, внесок якого у розуміння поняття відповідальності став, мабуть, для кожного визначальним, адже для Блаженнішого відповідальність — це готовність взяти на себе наслідки власних слів, дій та думок не лише перед собою, а й перед людьми та Богом.

Традиційним у стажуванні Студентського парламенту вже стало відвідування Свято-Троїцького Іонінського монастиря Української Православної Церкви та участь там у молодіжному чаюванні. Проте, порівнюючи з минулим роком, зазначу, що такий своєрідний формат спілкування з молоддю став до вподоби лише одиницям із усіх стажерів. Можна припустити, що моїм колегам було важко одразу після досить гармонійного спілкування з Любомиром Гузаром налаштуватися на зовсім інший формат.

Ще одним цікавим для мене моментом у стажуванні стало спілкування з філософом, професором «Могилянки» Вадимом Менжуліним, який у досить цікавій і незвичній, здавалося б, зовсім несерйозній, атмосфері прочитав нам глибоку лекцію на тему «Відповідальність лідера і стан Постмодерну». Його досить критичну точку зору щодо відсутності у сучасному світі відповідальності варто, звичайно ж брати до уваги. Слухаючи лектора, я мимоволі проводила паралелі з прогнозами Джорджа Орвелла й Олдоса Хакслі в їх шедеврах антиутопії, оскільки наша реальність, дійсно, така ж, як і в творах письменників. Такі думки наштовхують на висновки, що щось нам таки потрібно змінювати в сучасному суспільстві, за що, власне, ми і маємо бути відповідальними.

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Катерина Середа