Зокрема, нам пощастило аж два дні провести у Комітеті Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, де ми не лише мали можливість познайомитись та поспілкуватись із народним депутатом України, головою комітету Валерієм Пацканом, а й ознайомитись з предметами відання комітету, його функціями, механізмами й особливостями роботи, і навіть взяти участь в одному з його засідань.
Зазначу, що темою стажування студентських лідерів України, Студентського президента та парламенту, що проходило в Києві з 8 по 12 жовтня, було «Відповідальне лідерство».
У ході стажування нам випала можливість, зустрітись та поспілкуватись з народними депутатами України, зокрема, Віталієм Кличком, Марією Матіос, Лілією Гриневич, Анатолієм Гриценком та Юрієм Дерев’янком, Міністром соціальної політики України, гостем фіналу Студреспубліки-2012Наталією Королевською, Першим заступником міністра освіти і науки України Євгеном Сулімою, першим космонавтом незалежної України Леонідом Каденюком, уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською й ін.
Також дуже вражаючим стало спілкування з Верховним архієпископом-емеритом Української Греко-Католицької Церкви Любомиром Гузаром, внесок якого у розуміння поняття відповідальності став, мабуть, для кожного визначальним, адже для Блаженнішого відповідальність — це готовність взяти на себе наслідки власних слів, дій та думок не лише перед собою, а й перед людьми та Богом.
Традиційним у стажуванні Студентського парламенту вже стало відвідування Свято-Троїцького Іонінського монастиря Української Православної Церкви та участь там у молодіжному чаюванні. Проте, порівнюючи з минулим роком, зазначу, що такий своєрідний формат спілкування з молоддю став до вподоби лише одиницям із усіх стажерів. Можна припустити, що моїм колегам було важко одразу після досить гармонійного спілкування з Любомиром Гузаром налаштуватися на зовсім інший формат.
Ще одним цікавим для мене моментом у стажуванні стало спілкування з філософом, професором «Могилянки» Вадимом Менжуліним, який у досить цікавій і незвичній, здавалося б, зовсім несерйозній, атмосфері прочитав нам глибоку лекцію на тему «Відповідальність лідера і стан Постмодерну». Його досить критичну точку зору щодо відсутності у сучасному світі відповідальності варто, звичайно ж брати до уваги. Слухаючи лектора, я мимоволі проводила паралелі з прогнозами Джорджа Орвелла й Олдоса Хакслі в їх шедеврах антиутопії, оскільки наша реальність, дійсно, така ж, як і в творах письменників. Такі думки наштовхують на висновки, що щось нам таки потрібно змінювати в сучасному суспільстві, за що, власне, ми і маємо бути відповідальними.