fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
05-12-2010 / всі теми /  Чернігів

Система породжує собіподібних і молодь — частина системи?

В рамках щорічної школи для активістів студентського самоврядування Чернігівський осередок ВМГО «Студентська республіка» організував та провів рольову гру, висновками якої  хочеться поділитися з вами.

Я ще раз отримав докази того, що система життя пересічного українця глибоко в’їлася у свідомість кожного із нас, зокрема не виняток і нове покоління (учасниками були студенти різних вишів Чернігівської області)!

В рамках гри ми змоделювали процес, де завданням було отримання фінансування діяльності студсамоврядування. Учасникам була представлена можливість використовувати практично всі механізми, які існують у реальному житті.

В результаті чого всі учасники давали і пропонували «відкати», готові були поїхати в баню зі спонсором, покинути навчання у разі можливості отримання більш-менш достойної роботи, готові продатися будь-якій партії (носити прапори, ходити на мітинги, стати членами партії, віддати свій голос) фактично за копійки. По суті в досягненні мети учасники були готові використовувати будь-який інструментарій, незважаючи на те, що попередній день практично повністю був посвячений тому, як можна отримати фінансування законними методами.

Аксіоми мислення настількі стійкі, що вже на завтра учасники не готові в реальному житті використовувати знання отримані на тренінгу і навіть у грі користуються зовсім іншим інструментарієм. Це яскраве свідчення того, що система породжує собіподібних.

Коли ми розкрили ці проблеми на рефлексії кожен погодився, що вони йшли не по вірному шляху, але чи сильно нам вдалося порушити парадигму мислення студентства (учасників школи)?

На жаль, питань поки що більше ніж відповідей.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олександр Щерба