fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
18-06-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Світ

Серце Грузії – для друзів

10-14 червня 2013р. у Кобулеті, під Батумі, в Грузії, за ініціативи Департаменту спорту та молоді Аджарії відбувся Міжнародний молодіжний форум. Серед біля 60 учасників були Павло Вікнянський та Ольга Коваленко від Студреспубліки, а також Наталя Шейко від оргкомітету фонду «Стабільна Україна». Підсумок не пересічний: на наступний рік планується Грузинська Студреспубліка в Аджарії.

Учасниками форуму стали представники неурядових організацій, влади та місцевого самоврядування з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Туреччини й України. Зокрема, від України також була делегація львів’ян на чолі з керуючою справами виконкому Львівського міськради Мартою Литвинюк і троє студентських активістів із Тернополя. Слід зауважити, що робочою мовою форуму була англійська.

До учасників із виступами завітали Голова Верховної Ради Аджарії Автанділ Берідзе, Міністр освіти, культури та спорту Аджарії Гіоргі Тавамаїшвілі, інші посадовці, гості з Тбілісі.

В перший день роботи форуму Мераб Нагервадзе, керівник Департаменту спорту та молодіжної політики Аджарії, презентував учасникам звіт за останні 7 місяців роботи свого департаменту, розповів про поточні та заплановані проекти. Приємною новиною стало повідомлення про те, що наприкінці травня 2014р. у Грузії вперше має відбутися Грузинська Студреспубліка за підтримки Міністерства освіти, культури та спорту Автономної Республіки Аджарія.

Давид Мікеладзе, заступник керівника Департаменту спорту та молодіжної політики Аджарії, наголосив на необхідності проведення саме цієї, важливої для молоді програми. Він зазначив, що найбільш важливі речі при реалізації проектів для молоді – то якість і результат.

У випадку зі Студреспублікою — на думку пана Давида — вона забезпечує для молоді функції включення, активізації, дозволяє працювати в групах і всім разом отримувати неформальну освіту, одночасно розважатися та розвиватися, має комплексний характер заходів, піднімає проблеми та дозволяє вести політичний діалог.

 

Другого дня делегації від кожної з країн-учасниць презентували свою діяльність. Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський і менеджер проектів Ольга Коваленко змістовно, але в стилі fun презентували Міжнародну програму «Студентська республіка», котра викликала неабияку цікавість серед учасників і гостей.

Презентуючи подію, було наголошено на розширенні міжнародних зв’язків і запрошено всіх учасників форуму взяти участь у фіналі 15-ї ювілейної Студреспубліки-2013 у Криму. Отже, чекатимемо на гостей!

Наступного дня учасників форуму було розбито на групи та запропоновано взяти участь у грі-симуляції, присвяченій розробці міжнародних проектів у сфері молодіжної політики. Серед проблем, які підіймалися в проектах, фігурували: здоровий спосіб життя, робота з дітьми та молоддю, котрі мають вади слуху, неформальна освіта, активізація молоді й ін.

В останній день форуму між представниками країн-учасників було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо культурно-освітніх і туристичних зв’язків, поглиблення співробітництва. Зі сторони українських учасників документ підписав Павло Вікнянський.

По закінченні учасникам форуму були вручені сертифікати та подарунки.

Кожний вечір, завдяки приймаючій стороні, щирим і дружелюбним учасникам форуму, веселій атмосфері, був незабутнім: це й національна вечірка, під час якого виступив із запальними танцями Національний ансамбль Аджарії, і екскурсія до Ботанічного саду та прогулянки по Батумі.

Грузія – до зустрічі! І ласкаво просимо до України!
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки