fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
12-03-2010 / всі теми /  Україна

Семиноженко і Табачник можуть стати головними лобістами ЗНО?

 

Учасники Громадянської кампанії «За освічену Україну: вступ без хабара!» звернулися до Віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних питань Семиноженка В.П. і Міністра освіти і науки України Табачника Д.В. з проханням про особисту зустріч для початку публічного обговорення подальшого реформування системи вищої освіти в Україні та вдосконалення ЗНО.
 
Підтримання такої важливої реформи у сфері вищої освіти, як запровадження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) набуває зараз неабиякого значення.
 
Як відомо, запровадження зовнішнього оцінювання в Україні здійснюється із 2004р. Метою закріплення системи ЗНО є створення рівних умов доступу до вищої освіти, боротьба з хабарництвом під час вступної кампанії.
 
Подібні до ЗНО системи діють вже протягом тривалого часу в країнах Європи, в Азербайджані, а також в Росії.
 
Починаючи з 2006 р., Урядом України, зокрема на чолі з В.Ф. Януковичем, вживалися безпрецедентні організаційні та фінансові заходи для того, щоб талановиті випускники загальноосвітніх шкіл, могли стати студентами престижних університетів. Для українського суспільства запровадження зовнішнього оцінювання стало іспитом на громадянську зрілість, національну гідність і готовність не лише декларувати та пропагувати демократичні зміни, а й діяти на користь національних інтересів нашої держави.
 
Так, у 2009 р. за результатами проходження зовнішнього оцінювання студентами вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації стали 288 тис. студентів. Серед першокурсників стало більше сільської молоді. Якщо в 2008 р. їх налічувалося 99 тис. осіб, то у 2009 р. – більше 150 тис. Уперше за останні 18 років багато випускників сільських шкіл наважилися подати документи до столичних університетів і стали їхніми студентами. Недарма, за результатами соціологічних опитувань, 82,8% випускників українських шкіл та 77,8% їхніх батьків повністю або частково довіряють системі зовнішнього оцінювання. Про повну або майже повну відсутність корупції під час тестування свідчать 90,6% випускників та 94,2% їхніх батьків. Високу оцінку запровадженню зовнішнього оцінювання дали вітчизняні та міжнародні експерти. На їхню думку, запровадження зовнішнього оцінювання стало найбільш суспільно значущою, як за масштабами, так і за складністю, реформою в українській освіті, яка має стратегічний характер і спричинить глибокі позитивні зміни в нашому житті.
 
Це все говорить про необхідність подальшого функціонування і вдосконалення зовнішнього тестування в Україні, адже для багатьох дітей ЗНО є путівкою в життя!
 
 

 

Організації — співкоординатори Кампанії:
 
Коаліція "На допомогу людям!" Богуслав М.

ВМГО «Дебатна Академія» Меметова А.

ВМГО «Студентська республіка» Вікнянський П.

ВМГО «Україна-ХХІ» Бондаренко Д.
ВМГО «Українська Студентська Спілка» Куценко С.
Всеукраїнська студентська рада при МОН України Якуніна Н.

Обговорення на форумі   >>>

 




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба УСС