fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
04-09-2007 / Аналітика /  Україна

Що буде в Україні? Студреспубліка-2007 by Артем Михайлюк

Події, що відбувалися на всеукраїнських Студентських Республіках, якимсь дивним чином "прогнозують" події, що з часом відбуваються в Україні. Так, Студреспубліка-2004 спрогнозувала Революцію і Майдан, а у 2006 році – парламентський хаос, перевибори указом Президента, універсали тощо.

 

Що ж показала Студреспубліка-2007? Дуже важко робити прогнози і зрозуміти, яка саме подія матиме відображення в Україні. Тому далі перелічимо всі події, що можна трактувати в термінах країни.

 

          — В міні-групах (можливо трактувати як партії) були напрацьовані гарні ідеї щодо зміни Конституції.

 

          — Узгоджений компромісний проект Конституції втратив всі гарні ідеї і був неякісний. Він будувався не за принципом "зробити щось якісне", а за принципом "зробити те, що пройде".

 

         Парламент відправляє проект Конституції на доопрацювання.

 

         Еліта не задоволена Парламентом, ставить питання про його легітимність, а саме — наявність достатньої для його законної роботи кількості депутатів.

 

         Новий доопрацьований проект Конституції — не кращий. В ньому зазначено, що влада належить Парламенту, Президенту і уряду, а не народу. В ньому декларується рівність прав, хоча далі — всіх ділять на мешканців і еліту (мери й члени магістратів). Право голосу на виборах дають тільки еліті.

 

         Парламент приймає, а Президент підписує нову Конституцію, мотивуючи тим, що розробити кращу учасники не зможуть…

 

         За новою Конституцією, країна стає парламентською, судді обираються прямим голосуванням.

 

         Відбуваються зміни в Конституцію через референдум під час віче. Зміни незначні (стосуються зокрема того, що влада належить народу). Правомірність факту внесення змін викликає великий сумнів (чи була явка 50%, чи витримана процедура, яка вимагає вносити зміни не частіше одного разу на день). Президент не визнає факту внесення змін. Віче громадян розходиться.

 

          Половина еліти не бачить необхідності в проведенні виборів. Довгі суперечки про необхідність проведення виборів.

 

          Парламент і уряд працюють самі по собі: далеко від народу і навіть від еліти.

 

          В Студреспубліці два Міністри внутрішніх справ (один легітимний і визнається елітою, другий — визнається народом і має реальний вплив на міліцію) і два Міністри інформації.

 

         Президент не впливає на прийняття рішень (за новою Конституцією він практично не має повноважень), хоча його всі визнають. Тобто він перетворюється на таку собі англійську королеву – всі його знають і поважають, але на політичне життя він не впливає.

 

         Суперечки про необхідність зміни системи виборів. Сформовані партії виступають проти зміни системи.

 

         Згідно нового Закону про вибори, вибори до Парламенту відбуваються за рейтинговою системою (як це трактувати – невідомо: можливо, відкрити списки, а можливо, — мажоритарка. Але точно –  вибори стають персоналізованими).

 

          На виборах право голосу є тільки в еліти (мери та члени магістратів).

 

         Еліта не враховує думку народу і взагалі не бачить сенсу його участі у політичному житті. Хоча сама еліта воліє приймати рішення шляхом віче-референдумів.

 

          Вибори Президента і арламенту відбуваються разом.

 

          Явка на виборах — 51%…

 

         Три кандидати на посаду президента набирають майже однакову кількість голосів. Перемагає той кандидат, який говорить про цінності, а на початку гри обіцяв не балотуватися.

 

Невідомо які з цих подій відобразяться у майбутньому України, можливо, якісь більш концептуальні, які ми зараз не "переклали" на терміни країни. А скоріш за все, 2007 рік спрогнозував не конкретні події, а тенденції, далеко не найкращі…

 

 

Маєш свою думку з цього приводу?
Висловись на форумі /forum/viewtopic?t=789




Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Артем Михайлюк