fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
07-06-2008 / Новини Cтудреспубліки /  Кіровоград

РЕСПУБЛІКА ДЛЯ МОЛОДИХ, АКТИВНИХ ТА ІНІЦІАТИВНИХ

31 травня в Кіровоградському обласному центрі туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді відбувся І етап 10 – ювілейного мультифестивалю «Студентська республіка».

Його організаторами, як завжди, стали Народно-демократична ліга молоді, управління у справах сім¢ї, молоді та спорту ОДА, відділ сім¢ї та молоді Кіровоградського міськвиконкому, а допомогли їм у створенні справжнього свята для студентів нашого міста ТМ «Ласка» й нічний клуб «Вікторія».

Такі проекти – цікава і необхідна школа для майбутніх лідерів та політичних діячів нашої держави. Молодь – це не тільки наше майбутнє, це активна, реальна політична сила, не лише об’єкт, а й суб’єкт виборів. Тому, на думку організаторів, необхідно акцентувати увагу саме на політичному вихованні студентства.

Мета проекту “Студентська республіка” – створення особливої держави, в якій громадяни-студенти мають відчути в собі відповідальність за громадянську позицію, за свою державу.

У дійстві приймали участь команди від більшості вузів регіону. Студенти моделювали життя в особливій країні Студреспубліці – державі, де є своя територія, з власними кордонами, законами та грошима (у цьому році валютою була улюблена усіма студентами «ШАРА»). Громадяни республіки мали свої паспорти, органи влади та територіальну виборчу комісію, яку очолювала голова КОО НДЛМ Анна Суркова.

 

Було проведено загальні вибори студентської влади республіки – мера та магістрату. В результаті мером став Артур Гуненко – представник партії «БУДУН» (Будемо учити думати український народ), сформованої студентами Кіровоградського регіонального інституту управління та економіки. До складу магістрату потрапили дві партії — «БУДУН» (КІРУЕ та КНУКіМ) та «Авіатор» (ДЛАУ), і блок «Вуличний проект» (партія з КДПУ обєдналась із партією з КНТУ).

 

Цього року не обійшлося і без фальсифікацій. На виборах мера блок «Вуличний проект» намагався «протягти» свого кандидата на місце мера, голосувавши за чужими паспортами. Та навіть створення коаліції між затятими суперниками – КДПУ і КНТУ не допомогло.

 

Але не тільки політичні ігри визначали цей проект, головне, що студенти різних вузів могли поспілкуватися, знайти нових друзів, обговорити спільні питання, які хвилюють молодь, адже акція носила теплий дружній та неформальний характер. Було організовано купу різних конкурсів — сучасні ігри «Квест» і «Мафія», конкурс краси «Перша-леді», дебати, тренінги, змагання з міні-футболу та армреслінгу.

Всі дійства супроводжував веселий сміх, гумор, а природа та свіже повітря налаштовували молодь на ліричній лад.

Кіровоградська Студреспубліка є регіональним етапом всеукраїнської Студреспубліки, фінальна частина якої проводитиметься в Криму на День Незалежності України. Там наш магістрат на чолі з мером (інавгурація, якого відбудеться 29 червня на площі ім. Кірова обласного центру) прийматиме участь у виборчій кампанії до Всеукраїнського Студентського парламенту 2008 року. А переможниця регіонального конкурсу «Перша леді», якою цього року стала чарівна представниця з КДПУ ім. Володимира Винниченка, виборюватиме звання Першої Леді України 2008 року.

Через «Студентську республіку» пройшла більшість студентських лідерів країни. Сподіваємось незабаром побачити цих енергійних молодих людей в авангарді української політики, та побажаємо організаторам і надалі проводити такі вдалі й неординарні заходи.

 

Прес-служба

Кіровоградської ОО НДЛМ
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки