fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
16-05-2013 / всі теми /  м. Київ

Проблеми духовно-виховної роботи

«Людина з погонами знову має стати наочним прикладом вихованості, аристократизму, благородства», — підкреслив Павло Вікнянський, Національний лідер Студреспубліки, заступник голови Громадської ради при Міністерстві оборони України під час виступу на міжнародній конференції, присвяченій соціальним аспектам капеланства.

Павло Вікнянський говорив про специфіку становища сучасної молоді в секуляризованому суспільстві, спробував проблематизувати основні аспекти духовно-виховної роботи.  Зокрема, він підкреслив, що робота з молоддю потребує використання найновітніших комунікативних технологій і культурних практик, бо з молоддю треба розмовляти її мовою, не відставати від неї.

При цьому, треба розуміти, зазначив Вікнянський, що працювати серед молоді «на позитив», розвиток духовності сьогодні набагато важче, ніж раніше, бо споживацькі (як правило, примітивні) мотивації, наразі, перемогли всі інші; панування медіакратії призвело до спрощення смаків, поверхневості  суджень і звуження простору застосування критичного мислення. І все це нашаровується на відсутність системної, не розпорошеної державної роботи в цьому напрямку.

— Відповідно, фокусом щодо підвищення рівня справжнього, а не шароварно-вишиванкового патріотизму серед молоді має стати відродження поняття честі, престижу військової форми, статусу офіцера. Людина з погонами знову має стати наочним прикладом вихованості, аристократизму, благородства. Це має демонструвати і Українська держава через увагу до соціальних проблем військовослужбовців і членів їх сімей, визнання та популяризацію геройства в лавах миротворців, інших категорій громадян. Дуже важливим чинником є залучення до цієї роботи традиційних українських церков.

Міжнародна науково-практична конференція «Соціальні аспекти капеланства: світ і Україна» відбулася в Києві, у Будинку офіцерів, 15-16 травня 2013р. Організаторами виступили Всеукраїнське міжконфесійне релігійне християнсько-військове братство та Громадська рада при Міністерстві оборони України. У заході взяли участь представники органів державної влади, церков, громадських організацій, навчальних закладів.

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки