fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
23-09-2011 / всі теми /  Україна

Пристрасті Студкраїни-2011!

 

Цього року Студреспубліка знову створювалась ентузіастами з оргкомітету в умовах, традиційних для молоді, щосекундних змін. Велика шана кожному куратору суб-фестивалів, кожному члену оргкомітету, кожному вболівальнику, хто побачив якийсь «бок», не базікаючи просто підійшов і допоміг це владнати. З огляду на мою «парафію» більше зупинюсь на Стратегічній грі.

Можливо дехто з учасників очікував стандартну гру з логікою розрахунків «математика 3 кл.», а дехто волів би займатися тільки виборами та революціями. Особисто мені запам’яталися гравці, які довго заздалегідь вчитувалися у доволі нуднуваті тексти великих мислителів всіх часів і батьків-засновників оргдіяльнісної методології, аби приїхати і «порвати» всіх своїм всезнаючим мозком. Насправді амбіції (адекватні) рухають світ.

Так чи інакше ігротехнічна група понад два місяці напередодні Гри готувала прості і очевидні речі – молодіжну модель нашої з вами держави.

Цивілізаційний вибір є безумовно важливою темою довгих дискусій, але ж, друзі, ОДГ було розраховано на практико-орієнтованих людей. Слід відділяти зерно від полови. Тема або «проблемне питання» завжди є оболонкою, в той час як основна мета – розвиток мислення кожного гравця. А відтак риторичне питання: хто і як визначає перемогу в цій грі? Чи може хтось із поважних експертів замість тебе самого зафіксувати твої внутрішньо черепні зміни? Кожен грає, у першу чергу, із власною головою.

Стосовно політичної гри. Відбулося моделювання сучасного суспільства і відносин в ньому. Були і олігархи-експерти з карманами ігрових грошей, були політичні гравці різного ступеню активності, був і минулорічний Президент, який підписував укази.

Окремо про кулуарні баталії. Можливо не всі помітили, але якимось дивним чином на 3-й день 80% ігрових грошей в обхід економічної гри опинилось у гравців одного регіону. Одночасно реєстраційний внесок за партію становив 100 ндлмчиків, за список – 500, а за кандидата з тією ж метою вимагалося 4 тис. ндлмчиків. Якщо б на Студреспубліці передбачався Суд – діючий Президент-2010 та єдиний зареєстрований кандидат (обидва з одного регіону) могли б змоделювати реальну справу над політиками на кшталт тієї, що її наразі розглядає Печерський суд в «Країні У».

Виважений підхід до ситуації голови ЦВК О. Чорного допоміг уникнути «кривавих сутичок» між республіканцями. Так, команда 2-го зареєстрованого кандидата зуміла домовитись з іншими регіонами та зібрати шукані кошти. Чи є дивним, що саме за Андрія Кравця віддали голоси втричі більше республіканців, ніж за його опонента (в умовах рівної чисельності їх команд)?

Зрозуміло, що за наявності лише одного кандидата вибори було б скасовано, а замість Президента-2011 ми б отримали аншлаг у шпиталі. Дійсно були певні порушення регламенту ігротехніками (продовжено час на реєстрацію), та виключно з метою ліквідувати монополію і запобігти ще більшій кризі. Особисто я закликаю ображених формалістів переглянути своє бачення політики на Студреспубліці, відрефлексувати свої дії та відпустити цьогорічну Гру, бо реваншів не буде. Наступного року будуть нові люди, новий час, нова гра. В наших силах наповнити своє власне життя чимось дійсно вартим уваги та змінити світ на краще.

 

 

    

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Еліна Абдулова