fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
21-06-2011 / Новини Cтудреспубліки /  Тернопіль

Окрема держава, під назвою Студреспубліка

Окрема держава, під назвою Студреспубліка, діятиме у Тернополі, в гідропарку “Топільче”, протягом 24-26 червня 2011р. Вона буде розташована на Козацькому острові. Почесними громадянами найдемократичнішої держави будуть студенти вишів Тернопільщини. Щоб завітати в цю країну, охочі повинні придбати візу. Цікаво, що ця країна керуватиметься власним законодавством, матиме власні кордони, валюту, пресу і навіть органи влади. Зрештою, її внутрішнє життя нагадуватиме своєрідну політичну гру молоді. Таким чином у нашому місті стартує Міжнародна програма Студреспубліки-2011.

–  Вже традиційно щороку до Дня молоді в Україні проводиться такий захід. "Студентська республіка" – це молодіжний проект, який відбувається у Тернополі з 2004 року, а започаткований в державі – з 1999 року. Триває не менше двох днів, – розповідає член Всеукраїнського оргкомітету Міжнародного мульти-фестивалю Студреспубліка Володимир Заверуха. – Спершу у вишах проходять відбіркові тури і кожен з них формує команду, яка репрезентує на цьому проекті свій вищий навчальний заклад. Під час Студреспубліки команди імплементуються у політичні партії, однак вони не повинні бути аналогами діючих.

Протягом доби студенти реєструють їх як суб’єктів внутрішнього політичного процесу. Команди, у складі 10 осіб, висувають свою програму і кандидата у мери, а це ще один учасник. Політичні партії і блоки представлятимуть власне бачення таких актуальних тем: “Чемпіонат Європи з водно-моторного спорту” і “Місто Тернопіль як транзитне місто Євро-2012”. Якщо раніше проект проводився на базі трьох-чотирьох вишів, то цього року організатори очікують, що їх буде значно більше. Принаймні на перше засідання оргкомітету приїхали представники з вишів Бучача, Зборова, Кременця, Бережан.

— У п’ятниці, 24 червня, буде заїзд студентів. Питанням їхнього поселення відатиме начальник управління ЖКГ, яке функціонує у Студреспубліці. Землю надаватимуть безкоштовно кожній партії на Козацькому острові, де вони розкладуть свої намети. Жителі цієї країни вже на свій розсуд дадуть назви вулиць, проспектів, – продовжує розмову пан Заверуха. – Держава буде поділена на Схід і Захід.

Щоб потрапити у Студреспубліку, потрібно на “митниці” придбати візу. Ліниві обміняють гривні на внутрішню валюту, а кмітливішим буде данана можливість заробляти їх власною фантазією. Окрім того, “держава”, а точніше управління економіки, надаватиме кредити. У центрі Студреспібліки знаходитиметься інформаційний майданчик. ЗМІ будуть як провладними, так опозиційними і “жовтими”. Щодня завдяки внутрішній газеті “громадяни” дізнаватимуться про новини студентської країни.

–  Планується проведення програми на кшталт “Свободи слова”, де віртуальні політики вестимуть діалог і дискутуватимуть з діючими місцевими депутатами, – каже Володимир Заверуха. – Окрім політичної гри, у Студреспубліці відбуватимуться різноманітні суб-фестивалі молодіжних сучасних напрямків. Зокрема, "Квест-фестиваль", інтелектуально-розважальна гра “Мафія”, фестиваль з пляжних видів спорту, “Фестиваль аматорського відео” й безліч інших.

Для того, щоб стати громадянином “країни”, слід зареєструватись, при цьому потрібно пред’явити залікову кнжку чи студентський квиток.

Наостанок у неділю, 26 червня, обратиметься магістрат, який формуватиметься згідно пропорційної системи виборів. Його склад – 10 осіб і один мер.

А сам фінал міжнародного проекту відбуватиметься до Дня Незалежності, на узбережжі Криму, 20-24 серпня. Там зберуться переможці регіональних етапів для обрання Студентського президента та депутатів Студентського парламенту України. Найактивніші молоді люди матимуть нагоду поспілкуватися, поділитись думками та ідеями з українськими політиками.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Юля Квітка