fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
04-07-2013 / Новини Cтудреспубліки /  м. Київ

Один-два – «Республікада» на «Ура!»

«Увага!.. Почали!» – розпочинається наше спортивно-журналістське змагання «Республікада». Проект, якому Студреспубліка дала старт лише в цьому році, вже з самого початку зриває дах учасникам і змушує їх діяти, виборювати перемоги будь-яким чесним шляхом. І вже неважливі нам ні дощ, ні спека, коли кожен відчуває у повітрі азарт перемоги. Отже, трошки про спортивну частину проекту…

І поки наші новоспечені жителі Київської Студреспубліки 28 червня 2013р. лише розвертають свої поселення та не мають ясного уявлення про найдрайвовіший конкурс, найактивніші команди стають на старт до перемоги. Щоб не марнувати час вони рішуче крокують до першого і, можливо, найзахопливішого змагання. Зустрічаємо: лазертаг від клубу ВСК «Полігон Альфа». На майданчику інструктори вже пояснюють правила змагання та показують, як правильно користуватися зброєю (зауважимо, що більшість озброєння – у минулому справжні вогненебезпечні автомати, які деактивували та зробили безпечними для нашої недитячої гри). І поки ми уважно слухаємо правила поведінки на імпровізованому полігоні, перші учасники, не марнуючи часу, швидко розбиваються на команди. У повітрі вирують хвилі азарту – здається, що краще Київська «Студентська республіка-2013» розпочатися й не могла. І наразі відкриття конкурсу: ми вже маємо чотири команди — «Максіко», «О, крошкі», команда від КРОКу та НПУ ім. М.Драгоманова. Інструктори розділяють їх між собою та дають старт.

Починається змагання, після п’ятихвилинної мовчанки чуємо перші постріли. Напруга зростає з кожною секундою, а тріскучі звуки рації інструкторів наче розбивають повітря іскрами попереджень: «Ворожа команда вже близько! Будь уважним!». І ось перший "убитий" – відкривається рахунок. Звичайні глядачі вже шкодують, що не встигли зареєструватися на лазертаг, а команди, що очікують своєї черги, уважно спостерігають за грою – ніхто не хоче повторювати помилки наших першопрохідців.

Останній постріл – і перший блок завершено. Схвильовані та задоволені грою команди переможців і переможених займають свої місця за межами полігону. Наступні команди на старт.

Поки ведеться запекла боротьба між другим блоком команд, перші – діляться враженнями та розробляють тактики на наступну гру. На полігоні гамірно та неспокійно… Всі схвильовані… Очікування по краплі розбиває спокій учасників, накал гри зростає… Команди блок за блоком із пострілами виривають один в одного місце в фіналі… І ось він – довгоочікуваний фінал! З нереальною боротьбою перше місце отримують Роман Дубенський, Ігор Потьомка та Георгій Атрощеко – відважні та нездоланні «КРОКівці»!

Запал гри ще іскрить у повітрі, захоплює подих і примушує серце збиватися з ритму, й тільки після годинної перерви учасники приходять до тями. Гаряче сонце вже добре припікає в голову, а розпечений пісок тікає з-під ніг. Якраз час охолонути після запеклої боротьби у лазертаг, і щоб не марнувати час просто так йдемо до старту на естафету з водного баскетболу, яку підготували нам представники ВЦФЗН «Спорт для всіх». На березі Дніпра вже збираються команди, очі невтомних учасників та їх вболівальників палають азартом наступного змагання. Очікуємо початку…

І ось наші команди! Друзі, зустрічаймо: «Фізики», «О, крошкі» та «КРОК»! Звук свистка прорізує повітря, естафета розпочинається. «Фізики» відкривають естафету, «КРОК» стартує за ними й завершує марафон команда «О, крошкі». Вболівальники плескають у долоні, підтримуючи свої команди, судді уважно наглядають за тим, щоб все було чесно, та старанно записують результати. Ведеться запекла боротьба між командами, вода хвилями здіймається від сильних гребків учасників, група підтримки «КРОКу» викрикує імена своїх учасників, вболівальники «О, крошок» і «Фізиків» схвильовано стискають кулаки за свої команди.

Останній свисток, і… Естафету закінчено! З найкращим результатом в 1 хвилину 10 секунд перемагає команда «КРОК» у складі якої бачимо Романа Дубенського, Георгія Атрощенка, Сергія Мачуленка та Антона Синягуба. За ними друге місце отримує команда «Фізиків» і третє місце дістається «О, крошкам». Навколо «КРОКівців» вирують хвилі перемоги, проте й інші команди не засмучуються – це була захоплива боротьба, а на питання, чи не засмучує їх програш, обидві команди по-філософські відповідають: «Головне участь, а не перемога» та після невеличкої паузи додають: «Наші перемоги ще попереду».

З естафети по водному баскетболу ми, тонучи в гарячому піску, вже трішки стомлені, але палаючі бажанням перемог, крокуємо в сторону змагання з настільного тенісу. Зустрічаємо! 22 сміливці, що вирішили позмагатися між собою за першість. Всі столи зайняті, звідусіль ми чуємо стукіт м’ячиків, і здається, що навіть ракетки червоніють від запеклої боротьби. Судді крокують від столу до столу, ведучи рахунок, а прохожі громадяни нашого містечка, якщо вже зайшли на спортмайданчик, не покидають його. Бажаючих пограти стає все більше й більше. Стукіт, який чути, надає шаленого тему грі. Неможливо прослідкувати за всіма, очі розбігаються – хочеться побачити все, не пропустити жодної секунди! Між учасниками відчувається напруга, всі-всі-всі поспішають до перемоги. І ось він, довгоочікуваний фінал! З результатом 21:7 перемогу здобуває Сергій Василенко з НПУ ім. М.Драгоманова. З ним фінішують його колеги по команді: Владислав Кононоич і Вадим Головатий. Посмішка не сходить із їх облич, адже вони змогли! Вони здобули перемогу! Ми відпускаємо наших переможців і поспішаємо на наступне змагання…

Зустрічаємо: пляжний футбол! У затінку дерев, вже не на такому гарячому піску участь беруть шість команд. Навкруги поля вболівальники підтримують свої команди, пісок розлітається від ударів по мячу в усі боки, проте це не заважає з азартом слідкувати за грою. Але неочікувано на полі починає розгортатися справжня боротьба – не зараховано пенальті. Команда «Фізики» голосно скаржиться судді, група підтримки обурена. Але наші судді все вирішують по чесності та прикрий інцидент забувається. Зустрічаємо фіналістів: третє місце присуджується команді «Фізики», друге – команді «КРОК», а першість здобуває команда «Істфак» у складі Григорія Супруна, Івана Лещенка, Андрія Андрєєва та Дениса Мазія. Переможці тріумфують, ми вітаємо команди з видовищною грою та продовжуємо нашу хвилюючу подорож по «Республікаді».

Ви ще не стомились? Добре! Наша наступна зупинка – змагання з дартсу. З новими силами після сніданку наші студреспубліканці підтягуються до спортивного майданчика – місця зустрічі всіх активних і спортивних. Тут вже зібралась черга учасників, просто глядачів і, звичайно ж, уболівальників. Новачки хоч і не завжди попадають у мішені, тим не менш отримують задоволення від першої гри в дартс. Проте хоч і кажуть, що новачкам щастить, це не завжди є правдою – на жаль, учасників із команди «О, крошкі» їх дротики часто просвистують поза мішеней, і перемогу здобувають більш досвідчені «КРОКівці» у складі Євгена Брюханди, Сергія Мачуленка, Антона Синягуба, Романа Дубецького, Ігоря Потьомки та Георгія Атрощенка, за ними у фінал проходить команда «Фізиків» і третє місце отримують «Моряки».

Барабанний дріб!.. Зустрічаємо разом наш наступний конкурс: алімат! Традиційно глядачі та учасники займають свої місця, перед змаганням всі зацікавлено перемовляються – багато з них будуть грати в цю гру вперше. Проте ніхто не губиться, і змагання розпочинається. Фрізбі розсікають повітря з неймовірною швидкістю, посмішка грає на обличчях усіх учасників, та здається, що азарт можна відчути та побачити навіть у повітрі. Пісок летить в усі сторони, попадаючи інколи навіть в очі, але за захопливою грою цього ніхто не помічає.

І ось він – фінал! Зустрічаємо наших переможців: перше місце знову отримує команда «КРОКівців», серед яких відмітимо Романа Дубенського, Георгія Атрощенка, Сергія Мачуленка й Ігоря Потьомку, а почесне друге місце отримує команда «Фізиків». Традиційно, ми вітаємо наших учасників і переходимо до квесту, що наостанок нам підготували ініціативні громадяни нашої Студреспубліки Євген Полторак, Володимир Бука й Анна Гужва за підтримки представника ООН Анастасії Ширіної та ВЕГО «МАМА-86» у складі Анни Цвєткової, Наталії Чижмакової, Дмитра Петрова, Дениса Погребецького й Анни Скрипко. 

Перед учасниками вісім завдань – вісім кроків до фіналу нашого спортивно-журналістського змагання «Республікада». На території студреспубліканського Акаддеммістечка збираються команди й уважно слухають завдання, тишком-нишком ми стоїмо одразу за ними, щоб не пропустити жодної цікавинки. І ось організатори дають старт, команди розбігаються. Перше точка – водний орієнтир, до якого треба підпливти, щоб дізнатися наступну зупинку. Учасники рішуче стартують один за одним, гра починається.

Не втрачаючи жодної секунди, команди ведуть пошуки наступних точок і завдань, щоб першими дістатися фінішу. Зупинка за зупинкою, завдання за завданням ведеться шалена боротьба за першість. Ось вже пройдено другу точку – на стоянці студентів із університету КДАВТ знаходяться орієнтири до наступного завдання.

Автори квесту не пожаліли учасників, тож наступний крок, що чекає на команди – під палаючим сонцем відкопати на пляжі табличку, на якій будуть вказані наступні орієнтири. Проте чи таке вже пекуче сонце, коли попереду майорить можливість перемоги? «Ні!» – рішуче відповідають наші учасники та переходять – ні, навіть перебігають до наступного завдання.

Щоб дати їм трішки відпочити від пекучого сонця та розпеченого піску, наступну точку квесту автори розташувати у затінку біля нашої сцени. Тут на учасників чекає каверзне питання по фотографії, відповідь на яке приведе їх до наступної зупинки. Але що ви думаєте? Наші учасники найкмітливіші й ніякі каверзні питання не зупиняють їх на шляху до перемоги. І ось наступне завдання: знайти таємного агента організаторів квесу, що переміщується по території нашої Студреспубліки. Завдання не з легких, чи не так? Учасники всі в увазі, напруга зростає, до фінішу вже близько… Між двома командами розрив у часі всього одна хвилина – яка запекла боротьба за перемогу! Але ось! Агента розкрито! Проте, щоб дізнатися розташування наступної точки, учасники мають відповісти на питання і лише тоді вони можуть бігти далі. Але, як вже було сказано, кмітливості наших учасників можна лише позаздрити, тож і цей етап пройдено.

І ми знову тікаємо з палючого сонця до прохолодного затінку, але цього разу це вже не сцену, а у намет команди «Червоного хреста». На учасників чекають… запитання по безпечному поводженню на воді. Це дійсно корисне завдання. Проблем не виникає і тут: команди з легкістю відповідають на питання і «Червоний хрест», переконаний у таких життєво важливих знаннях учасників, розповідає їм наступну зупинку, що підготували автори квесту.

Ми зустрічаємося недалеко за територією нашої Студеспубліки – біля пам’ятника морякам. Команди вже добряче стомлені та схвильовані, де-не-де вже чуються суперечки, але, не дивлячись на це, орієнтири на наступне завдання знаходяться швидко, і ми ступаємо на фінішну пряму. Остання точка квесту: річковий міст на території Труханового острова. Командам треба знайти три коди, які приведуть їх до перемоги. Напруга зростає, хоча, здавалося, куди ще? Команди перевіряють кожну щілинку, кожен натяк на те, що відповіді поряд… І ось! Після невимовно шалено драйвово неймовірної боротьби перемагає команда «Моряки-1». Вітаємо наших переможців! Найкмітливіших і найшвидших Дмитра Росощака (до речі, учасника "V Зимової Студреспубліки" в Карпатах), Сергія Журомського, Сергія Франчука й Олександра Левченка!

Нарешті ми вийшли на дорогу фіналу! З гарячого піску Труханового острова, хоч і стомлені, проте задоволені активним відпочинком та цікавою грою, ми переходимо на головну вулицю столиці – Хрещатик. Там на нас вже чекає сцена, перед якою у швидкому порядку встановлюють столи для настільного тенісу. Студреспубліканці розкладаються свої речі та швидко займають місця у столів: всі бажають отримати реванш після першого дня наших спортивних змагань. На цей раз ми не чуємо стукіт м’ячиків – ритмічна музика сама надає темпу нашим змаганням. Усюди проходить підготовка до фіналу – учасники формують команди, активно сперечаються та вирішують командні питання. У повітрі вирує азарт гри, і ось нарешті воно розпочинається – змагання на візках!

Команди стартують, ведеться запекла боротьба… У фіналі хочуть виграти всі, проте можливий лише один переможець. Вболівальники активно підтримують свої команди, шум стоїть у вухах від накалу гри, який розпалює також музика та крики вболівальників. Ще трішечки… і… Маємо переможців! Команда «Моряки-2»! Із перемогою у фіналі ми вітаємо Любов Білоцьку, Олександра Левченка, Сергія Журомського та Дмитра Росощака! Публіка вітає переможців, а ті зітхають з полегшенням – змагання було не з легких, проте вони все ж таки вибороли перемогу.

Після наших драйвових і запальних конкурсів ми підводимо спортивний підсумок «Республікади»: це було шалено та нестримно, кращий старт цьому проекту годі й бажати! До зустрічі, наступного року!
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Галина Цибенко