fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
05-02-2013 / всі теми /  м. Київ

Обговорення шляхів створення Міжнародного студентського центру

5 лютого 2013р.  в приміщенні Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за участю Павла Вікнянського відбулося перше засідання робочої групи з вивчення питання щодо створення в АР Крим Міжнародного студентського центру. В листопаді минулого року Президент України Віктор Янукович дав доручення опрацювати разом із ВМГО "Студентська республіка" дану ініціативу.

Нагадаємо, що за результатами зустрічі Президента України Віктора Януковича з лідерами українського студентства, 17 листопада 2012 року, Главою держави було доручено Кабінетові Міністрів України та Раді міністрів Автономної Республіки Крим опрацювати за участю молодіжних, у тому числі студентських громадських організацій питання створення в Автономній Республіці Крим Міжнародного студентського центру.

Враховуючи, що на сьогодні порушене питання є предметом активного обговорення під час зустрічей з лідерами молодіжних організацій, його актуальність, та з метою якомога ширшого залучення організацій молодіжного і студентського спрямування, а також заінтересованих центральних органів виконавчої влади до його реалізації, утворено робочу групу, яка має обговорити та запропонувати можливі шляхи його вирішення, а також внести проекти відповідних актів.

До складу робочої групи включено представників профільного Комітету Верховної Ради України, зацікавлених міністерств, Ради міністрів Автономної Республіки Крим і лідерів всеукраїнських молодіжних і студентських громадських організацій. Членом робочої групи став Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський.

Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України, голова робочої групи Євген Суліма запевнив, що пропозиції від членів робочої групи увійдуть до концепції проекту Центру, який працюватиме цілий рік та стане цікавим саме для студентської молоді: «Вибір місця для Центру – це можливості кримської влади, що мають обов’язково врахувати цікаву інфраструктуру, прилеглу територію, природу, і що найголовніше для молоді – найменше фінансове навантаження. Це має бути, створене на виконання доручення Президента України, державне підприємство – системний, великий цікавий проект, який працюватиме впродовж усього року. Ми розуміємо, що реалізація цього проекту – процес тривалий, але виконати доручення маємо максимально якісно». На думку представників молодіжних та студентських організацій, такий Центр має стати закладом оздоровлення та відпочинку молоді, розвитку міжнародного діалогу студентства.

Голова  ВМГО «Студентська республіка» Павло Вікнянський розповів про домовленості щодо проекту, які вже є між сторонами: «Ми дослідили іноземний досвід – у світі подібного масштабного закладу не існує. Міжнародний центр має стати масштабним проектом у форматі студентського «Артеку». Також розуміємо, що Центр має стати інтелектуальним, організаційним, проектним, творчим майданчиком для молоді з усього світу, унікальною Територією майбутнього. Студреспубліка підготувала проект концепції Центру та готова до його вдосконалення».

«Згідно з розпорядженням Голови Уряду Автономної Республіки Крим саме наше Міністерство є відповідальним за проведення технічної частини даного доручення. Вносяться доповнення до діючої програми «Молодь Криму» про створення молодіжного міжнародного центру, що дасть можливість виконати значну частину робіт з його створення», — зауважила Міністр освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим Наталія Гончарова, яка взяла участь у засіданні.

Робоча група обговорила питання концепції та низку можливих шляхів утворення даного центру. Крім того, утворено комісію у складі директора департаменту з питань молоді та комунікацій Держмолодьспорту Ігоря Хохича та представників громадських організацій, якій доручено виїхати до АР Крим, де разом з представниками Ради міністрів Автономної Республіки Крим ознайомитися на місці з можливими варіантами майбутнього розміщення Міжнародного студентського центру і доповісти на наступному засіданні робочої групи. 

Також у засіданні взяли участь Сергій Храпатий, Володимир Яценківський, Ольга Кравченко, Олександр Тур, Микола Бучко й ін.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Прес-служба Студреспубліки