fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
НОВИНИ
04-06-2013 / Новини ВМГО "Студентська республіка" /  Україна

«Новий старт» — ти просто космос!

Проект «Новий старт. Сценарії майбутнього» — нещодавно закінчився, а учасники й досі згадують 4-денні події та рефлексують. Кожен із них виніс щось своє: хтось для власного розвитку, хтось для розвитку країни, хтось для зміни суспільства. Читайте коментарі Катерини Середи, Ігоря Доценка та Софії Пишнєвої, робіть свій висновок щодо подій під час проекту.

Катерина Середа, м. Миколаїв, депутат Студентського парламенту України-2012/2013рр.

"Найбільша перемога – це перемога над самим собою". Саме цю істину я винесла з «Нового старту». Завдяки цьому проекту я змогла проаналізувати себе, відчула всі зміни у собі через рік після того, як я вперше взяла участь у оргдіяльнісній грі [ЗиСР-IV].

Найважливішим, на мою думку, у цьому проекті є те, що людина може не лише поринути у гру, а й проаналізувати потім своє мислення, вчинки та поведінку в критичній ситуації. І неважливо, хто в решті-решт отримав призи, адже переможцями стали ті, хто дійшов до кінця. Всі ми отримали безцінний досвід, нові знання та, звичайно, нові, цікаві, корисні знайомства".

Ігор Доценко, м. Одеса, один із трьох переможців проекту «Новий старт. Сценарії майбутнього».

"Чи можливо порівнювати роботу чотирьох діб проекту «Новий старт. Сценарії майбутнього», «Стратегію-2050» для України та чверть століття Незалежності України? Порівняння можливе, але з жорсткою шкалою ефективності та результативності.

Команди молодих людей за 4 дні та 4 ночі розібрали основні виклики часу для нашої держави, основні міжгалузеві проблеми, протидії, рішення та розробили методологію класифікації та впорядкування задач, цілей та інструментів вирішення. Висока ефективність досягалася шляхом спрощення регламентів і посилань на внутрішні правила-закони, чіткий вибір і класифікацію від стратегічних проблем і цілей до оперативних конкретних дій на місцях.

Наші ж державні мужі, навпаки, все ускладнюють, знижуючи ефективність, і впроваджуть плутанину, що призводить до втрати найдорожчого ресурсу, який у нас є — це наш життєвий час". 

Софія Пишнєва, м. Дніпропетровськ.

"Для мене «Новий старт» став точкою відліку думки та бажання «До» і «Після» проекту. За три дні [безпосередньо, гри] я обміркувала, придумала та переосмислила більше, ніж за місяць-два звичайного життя. Повсякденні обов’язки та події просто не дають часу на політ фантазії, сміливі припущення чи прогнози, але все можна змінити. Гра для нас тільки почалася…

Тепер я не можу розмовляти та думати, як раніше, все перекладаю на стратегії, сценарії, дивлюся на речі та придумую, які дії викличуть, які наслідки. Можливе — це стане звичним для мене.

Але поки що є лише кілька людей, які мене розуміють і мислять так само, і це, до речі, теж гравці проекту. «Новий старт» — ти просто космос! Дякую за це".


 

 

 

CROCS
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Катерина Середа, Ігор Доценко, Софія Пишнєва