fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
23-10-2012 / всі теми /  м. Київ

«Новий контрсистемний проект може об’єднати країну»

«Новый контрсистемный проект может объединить страну» (рус)

На цьому наголосив Національний лідер Студреспубліки  Павло Вікнянський  на круглому столі на тему: «Чого очікувати молоді від чергових парламентських виборів?», що відбувся 22 жовтня 2012р. у представництві Росспівробітництва в Україні.

Метою заходу було обговорення молодіжної проблематики в передвиборчих програмах, визначення місця та ролі молодих лідерів у парламентських виборах. Під час круглого столу присутні мали можливість послухати невеликі доповіді експертів і молодіжних активістів, які були запрошені у президію.

Народний депутат України, голова ВМГО «Молоді регіони» Андрій Пінчук впевнений, що в новообраному парламенті будуть «нормальні» люди. Розповів про важливість просування молодіжних ідей, але це залежить від наявності яскравих лідерів, які цим мають займатися. «Зараз мало молодіжних ініціатив, немає активної діяльності в цьому напрямку. Крім того, молодіжна політика дуже комерціалізувалася в останні роки», — підкреслив Пінчук. Пан Андрій також зауважив, що ставиться позитивно до здорової політичної критики, оскільки вона активізує владу.

 

«Соціальна апатія та невисока активність молоді на виборах пов’язана з «травмами», які виникли після «помаранчевих» подій 2004 року: тодішні, як і нинішні, керівники не дали молоді можливості реалізуватися та працювати у владі за європейськими чеснотами, як це, наприклад, у Грузії зробив Саакашвілі. Тому молодь знову й знову віддає свої голоси новим партіям, а згодом швидко розчаровується в них. Влада не вирішила більшість молодіжних проблем, це для неї не актуально та не цікаво», — зауважив один із основних доповідачів, Національний лідер Студреспубліки Павло Вікнянський. «Сьогодні наступив застій у молодіжній політиці, немає свіжих молодіжних ідей. Вважаю, що після виборів нічого нового не слід очікувати, незалежно від того, хто переможе: правляча партія чи так звана опозиція. Єдиний вихід, який я бачу — це нові політичні лідери, нові команди, які зможуть принести політичні цінності в країну. Я вірю в новий контрсистемний проект (чи проекти), який би міг об’єднати країну», — підкреслив Вікнянський.

«Молодіжна тематика – об’єднавча, молодь може підкинути певні ідеї для Верховної Ради. На сьогодні для молоді є найважливішим питання житла, тому найбільше чекаю від політичних партій виконання передвиборчих обіцянок саме по даному питанню», — сказав Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти, член національного комітету «Молодіжна варта». Пан Олександр погодився, що успішний  контрпроект за участі вихідців із молодіжного лідерського середовища буде неминучим.

У цілому, під час дискусії проявилося кілька думок: політикою повинні займатися справжні професіонали своєї галузі; молоді люди мають знати, чого саме вони хочуть; потрібно змінювати якість сьогоднішньої еліти на ціннісних основах та ін.

Серед виступаючих був активіст Київської міської Студреспубліки Олександр Прусенко, який відмітив, що сьогодні найголовніше, щоб молодь мала конкретну ціль, мрію, до якої б вона прагнула, а далі вже буде діяльність, а значить і розвиток країни.

Зустріч завершилася підведенням підсумків і підтвердженням важливості обговорюваної теми, було домовлено обговорити питання теми дискусії вже після виборів.

Участь у круглому столі також взяли бренд-менеджер Студреспубліки  Віра Андріюк, громадські активісти й експерти Костянтин Захаренко, Костянтин Воробйов, Анатолій Половинець, Володимир Корнілов, Ростислав Іщенко, Олег Бондаренко, Дмитро Перлін, Ольга Піддубчак, Андрій Черних, Гуля Соколова, Олексій Краснопьоров та ін. Захід відбувся за підтримки ЦСКП (Україна), Української молодіжної громадської палати, Українського молодіжного форуму.
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Віра Андріюк