fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
22-02-2011 / всі теми /  Україна

Нарешті діалог?

Круглий стіл на тему «Державна молодіжна політика: співпраця влади та молоді» відбувся 21 лютого у Міносвіти за участю лідерів та активістів молодіжних громадських організацій, Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, народного депутата України Андрія Пінчука, а також лідерів Студреспубліки.

Круглий стіл на тему «Державна молодіжна політика: співпраця влади та молоді» відбувся 21 лютого у Міносвіти за участю лідерів та активістів молодіжних громадських організацій, Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника, народного депутата України Андрія Пінчука, а також лідерів Студреспубліки.

На круглому столі, ініціатором якого виступив портал «Єдине освітнє інформаційне вікно» та низка молодіжних організацій, обговорили доцільність і можливість створення молодіжного уряду, Будинку молоді та центрів працевлаштування та кар’єри, інші проблеми. Молодіжні активісти висловили своє бачення пріоритетів державної молодіжної політики та підтримки суспільно важливих проектів молодіжних організацій.

Одним із пріоритетних напрямів молодіжної політики представники молодіжних організацій назвали популяризацію здорового способу життя. Лідери молодіжних організацій передали листи з пропозиціями Міністру освіти і науки, молоді та спорту.

Загалом, Дмитро Табачник підтримав молодіжні ініціативи та висловив бажання подальшої конструктивної співпраці з молодіжними лідерами.

Атмосфера заходу, який тривав понад 3 години, була конструктивною, а Міністр дав висловитися всім бажаючим. За словами Д.В.Табачника, доцільно проводити такі круглі столи регулярно за необхідності, щоб робота була більш конкретна та продуктивна.

Слово під час зустрічі мав Лідер Студреспубліки, голова секретаріату Українського молодіжного форуму Павло Вікнянський. Він зауважив, що окрім молоді порядок денний молодіжної політики ніхто краще не визначить і не зреалізує. Проте він зазначив, що так само молодь треба активніше залучати до взагалі державної політики, адже молодь практично повністю незадіяна у якості суб’єкта інтелектуального й організаційного розвою держави.

Як перший крок Вікнянський запропонував включити представника найбільшої парасолькової структури спілок українських молодіжних і дитячих громадських організацій – Українського молодіжного форуму – до складу Громадської гуманітарної ради при Президенті України (наприклад, голову УМФ, народного депутата України Андрія Пінчука). Лідер Студреспубліки наголосив, що жодного представника молодіжного громадського руху у цій інституції, на жаль, немає. Міністр підтримав дану ідею і пообіцяв звернутися з цього приводу офіційним листом.

Також на самому початку дискусії виступив відповідальний за Київський напрямок Студреспубліки Сергій Баркар. Він говорив про наступні речі: шляхи залучення молоді до розроблення та виконання стратегії України, зокрема входження України в ТОП-20 країн світу; пропозиція диференціації молодіжних організацій, яких фактично нема, або які надають низького рівня якості послуги, і системних громадських рухів, до яких, зокрема, відноситься Студреспубліка тощо.

У заході взяли участь понад 70 учасників, серед них також народні депутати України Олександр Зац та Ельбрус Тедеєв, представники профільного міністерства – Перший заступник Міністра Євген Суліма, директор департаменту молодіжної політики Ігор Хохич, громадські лідери – Денис Силантьєв, Костянтин Захаренко, Евгенія Петрівська, Артур Горін, Андрій Черних, Олександр Солонтай, Анатолій Ігнатович, Сергій Воронов, Віталій Іляшенко, Дмитро Лисенко, Олександр Стефанович, Катерина Мамонова, Анастасія Сабова й інші.

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Сергій Баркар, матеріали ІА «Світ освіт»