fbpx
 
НОВИНИ
РЕГІОНИ
АР Крим
Вінниця
Волинь
Дніпропетровськ
Донецьк
Житомир
Закарпаття
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Київська обл.
Кіровоград
Луганськ
Львів
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Суми
Тернопіль
Харкiв
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
м. Cевастополь
м. Київ
Світ
Білорусь
КАТЕГОРІЇ
всі теми
Новини Cтудреспубліки
Новини НДЛМ
Новини ВМГО
Аналітика
 
20-07-2010 / всі теми /  Полтава

Молодь повинна диктувати молодіжну політику і рекомендувати, як розвивати інші міські галузі: у Полтаві пройшла орг-діяльнісна гра

            У рамках цьогорічної Студреспубліки 15-16 липня на оздоровчій базі Студради аграрної академії була проведена орг-діяльнісна гра "Полтава – місто майбутнього, в якому хочеться жити!", участь в якій взяли новообраний мер Антон Мигаль, депутати студентського магістрату, а також переможці та оргкомітет регіональної Студреспубліки.

Орг-діяльнісна гра – це не конференція чи нарада, симпозіум чи засідання, це нова форма аналізу техніки вирішення складних проблем і задач в умовах неповної інформації і колективної діяльності, яка базується на плануванні як особливому пласті прожектного мислення, що об`єднує у собі прогнозування, програмування та оргпроектування.

Центральною задачею гри було дослідження ключових проблем Полтави, аналіз підходів до їх вирішення відповідними структурами і формування конкретних пропозицій щодо покращення ситуації у місті.

 Послідовно досліджували теми «Соціально-гуманітарна сфера – морально-фізіологічна основа добробуту територіальної громади», «Фінансово-господарський комплекс міста – основа стабільності полтавця» та «Стратегія розвитку Полтави».

Ігротехніки в установчій доповіді навмисне не знайомили учасників орг-діяльнісної гри зі стратегічним планом економічного розвитку Полтави і після аналізу проведення гри співставили напрацювання молоді зі стратегією міста, яку розробляли понад 30 представників місцевих підприємств, приватних підприємців, представників навчальних закладів, органів місцевого самоврядування та інших установ у співпраці з проектом «Економічний розвиток міст» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Результати виявились колосальними! Молодь чітко відповіла, що стратегічними напрямками розвитку Полтави є туризм, інвестиції, розвиток інфраструктури та бізнесу, точно так як визначено розробниками стратегії розвитку Полтави.

 Але більш того, у напрацюваннях молоді під чіткою модерацією ігротехнічної групи були виявлені пункти реальних кроків, яких немає навіть у міському стратегічному плані щодо культурного виховання молодого полтавця, маркетингу туристичної та інвестиційної привабливості Полтави за її межами, побудови рекреаційної колоритної зони «Містечко «Полтавський хутір», написання комплексної програми розвитку інфраструктури міста в умовах існуючих галузевих програм, якісного підходу до освоєння нових бізнесових напрямків, розвитку старих та відродження збанкрутілих підприємств, сприяння місцевим науковим розробкам та впровадження їх у місті та ін.

Аналізуючи молодіжну політику, одна з груп дослідження соціально-гуманітарних проблем представила на пленумі перед усіма учасниками орг-діяльнісної гри тезу щодо функціонування дорадчих органів при міськвиконкомі – «Молодь повинна диктувати молодіжну політику і рекомендувати як розвивати інші галузі».

Керівником гри був Олег Слизько, голова Полтавського оргкомітету Студреспубліки, модераторами виступили заступники голови Полтавського оргкомітету Студреспубліки Тетяна Бардіна та Володимир Мась, фіксатором — Лілія Гарнага, заступник голови студради Аграрної академії.

  Переможцями орг-діяльнісної гри «Полтава – місто майбутнього, в якому хочеться жити!» стали:

1 місце — Наталія Філіппова, депутат Студентського парламенту України-2009

2 місце — Олексій Цебінога, депутат магістрату Полтавської Студреспубліки-2010

3 місце — Дар`я Недоступ, депутат магістрату Полтавської Студреспубліки-2010

Магістрат Студреспубліки на чолі з новим мером Антоном Мигалем звернувся до міської влади з пропозицією зустрічі у режимі круглого столу за участю голів депутатських комісій міської ради для презентації напрацювань учасників орг-діяльнісної гри "Полтава — місто майбутнього, в якому хочеться жити!"

 

 Інструментарій Студреспубліки – це не виховання молоді задля молодіжної політики, це бачення реальної стратегії розвитку Полтави та підготовка надсучасних молодих кадрів майбутнього!

 

 

 

 

 
Підпишіться на Телеграм-канал Studrespublika, щоб оперативно отримувати найважливішу інформацію про діяльність Студреспубліки

Автор: Олег Слизько, голова Студентської республіки та Володимир Мась, модератор орг-діяльнісної гри «Полтава – місто майбутнього»